Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Pazar, Haziran 24, 2018

Moon River / 2015

Sawako kuronuma Pazar, Haziran 24, 2018

Asıl kızımız Ming Xiao Xi, kırsal kesimde büyümüş ve dövüş sanatlarında başarılı bir öğrencidir.Dövüş sanatlarındaki yetenekleri onun Guan Yu üniversitesine kabul edilmesini sağlar.Üniversiteye kabul edilmesi köyünde övgü kaynağı haline gelmiştir.

Guan Yu üniversitesi, birçok zengin zümre çocuklarının yer aldığı prestijli bir okuldur.Okuldaki neredeyse herkes iyi giyinimli ve kibardır.Bizim asıl kızımız da hem kibarlığa hem de iyi giyime uzaktır.Köyün delisi gibi giyiniyor desek yeridir :)


Asıl kızımız Ming Xiao Xi, babasına ve sanatına olan bağlılığı nedeniyle gerekmedikçe dövüş sanatını kullanmayacağına söz verir.Fakat daha okuldaki ilk gününde memleketinden bir arkadaşına elitler grubu adı altındaki kişilerin eziyet ettiğini görünce hepsini pataklar.


Fakat kaçırdığı bir nokta vardır, arkadaşına eziyet değil kabul töreni yapılıyordur.Asıl kızımızın bu fevri tavrı onun okulda kalışını zorlayacaktır.Asıl kızımız bu potla da yetinmez.O kadar insan varken gidip elitler grubunun başkanı Mu Lui Bing ile arkadaş olmaya çalışır hem de onun elitler grubu ile arasındaki ilişkiyi bilmeden elitler grubunu ona gömerek :)


Daha sonrası tahmin edeceğiniz gibi, gerilim, aşk, nefret, entrika! Diziyi birçok izleyen BOF'a benzetmiş.Okul dizisi olmasının yanı sıra ben pek benzer nokta bulamadım.Her asya dizisinde olduğu gibi kötü kız karakter(zengin), kızımıza sebepsiz aşık aşkını kalbine gömen vefalı ikincil aşık erkek karakter(zengin) bu dizide de var ama BOF'a benzetmek bence BOF'a haksızlık olur.


Birçok kişinin diziye bayılmasına rağmen ben diziyi tahammül edilemez buldum.Sebebi de açıkça asıl kızımızdı ama sorun çirkinliği falan değildi.O saçma sapan kıyafetleri, parmak arası çorapları ve tahammül edemeyeceğim abartıda davranışları-konuşma şekli! Güzelim çocuğun bu kıza vurulması için hiçbir sebep yoktu.Kız güzel değildi, tipi erkek gibiydi.Saç şekli sinirimi bozuyordu,kıyafetleri saçma sapandı, konuşması kabalığının dışında bir abartıdaydı. Sevemedim bir türlü diziyi!10 bölüm izleyip finaliyle olayı kapattım.


Ben beğenmedim diye diziyi silip atmayın, boş zamanızda vaktiniz varsa bir iki bölüm izleyip devam edip etmemeye karar verin.Çünkü diziyi seven epeyce kalabalık bir kitle var.

Peki siz dizi hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce BOF'a benziyor mu? 2 yorum:

  1. Ben bu diziyi çok sevmiştim. İlk çeviri bulduğu zamanlarda millet değil gibi yeni bölüm istemişti. Beğenmemişsin canın sağ olsun. :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Sen her önerdiğin diziyi seviyorum biliyorsun ama asıl kızdan ve tavırlarından dolayı ısınamadım sevemedim :(

      Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!