Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Pazar, Haziran 07, 2015

Helpless / 2012

Sawako kuronuma Pazar, Haziran 07, 2015

Veterinerlik yapan Jang Mun-ho deyim yerindeyse nişanlısına sırıl sıklam aşıktır.Aslında onu tanıyalı çok olmamasına rağmen kısa sürede evlenmeye karar verir.Her şey yolunda giderken hatta nişanlısı Sun-young'u ailesiyle tanıştıracakken, Sun-young dinlenme tesisinde ortalıktan kaybolur.


Jang Mun-ho, neler olduğuna anlam veremez, nişanlısının başına kötü şeyler geldiğini hatta kaçırıldığını düşünür.Telefonla aramaları sonuçsuz kalmıştır, nişanlısının evine gittiğinde ise ona ait her şey ortalıktan kaybolduğunu görür.

Jang Mun-ho, nişanlısını bulabilmek için özel bir dedektif tutar ve dedektifle birlikte araştırmaya başlar.Araştırmaları sonucunda ise nişanlısını hiç tanımadığını ve onun ne kadar tehlikeli olabileceğini öğrenir.

Film, tamamen harikaydı!Akıllıca kurgulanışı ve dramatik senaryosuyla beni etkiledi.İnsanların çaresiz kaldıkları zaman ne kadar korkunç olabileceklerini gösteren, her dakika merakta bırakan bir filmdi.Tavsiyemdir, izlemelisiniz!

Not:Filmi yaklaşık 2 hafta önce izledim, üşengeçliğimden yazmak bugüne kısmet oldu. :)

1 yorum:

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!