Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Cumartesi, Nisan 25, 2015

Kitap Yorumu: İzlenemez

Sawako kuronuma Cumartesi, Nisan 25, 2015

Chelsea, zengin bir ailenin çeşitli kalp kırıkları yaşayan kızıdır.Evleneceklerini düşündüğü nişanlısı onu hiçbir şey demeden terk etmiş ve ortadan kaybolmuştur.Chelsea de bunun üzerine ailesinin yanından ayrılır, ev arkadaşı bulup başka bir yerde yaşamaya başlar.Orada da bir çiçekçi dükkanı açar.Bu onun için bir şeylerde kaçmanın tek yoludur.Hayatında her şey sıradan ilerliyorken, ailesini ziyaret ettiği tatilden döndüğünde ev arkadaşını evde bulamaz, çok geçmeden de öldürüldüğünü öğrenir.


Chelsea, arkadaşı hakkında polise bilgi verirken dedektif Lucas ile tanışır.Dedektif Lucas, Chelsea'den ilk görüşte etkilenmiştir.Davayı araştırırken katilin aslında Chelsea'nin peşinde olduğunu fark eder...Peki bu katil kimdir?

Her zamanki gibi kitabın hem kapağı hem de ismi cezbetti beni... Okuduktan sonra genel olarak kitabı beğenmedim!Fazla eksiklikleri vardı; bazı yerlerde betimleme yok denecek kadar azdı, duygu yoktu; mesela kadının kızı kaçırılıyor coolluğundan ödün vermiyor.Vurulan kızının yanında duruyor, katilin diğer kızını alması karşılığında sessizce duruyor; insanda akıl mantık kalmaz o an...Sonra Chelsea'nin arkadaşı öldürülmüş daha kırkı çıkmadan aşk hayatına atılıyor hanımefendi!Hikayenin sonu da  bana biraz zorlama geldi, her zamankinden farklı bir son olsun diye bu yola gidilmişti ama saçmaydı.Spoilerın dibine vuracağım şimdi dikkat! Katilin annesi ve genç kadının nişanlısının annesi kardeşmiş ikisi de çocuklarını babalarına bırakıp terk etmiş ikisinin babası da pislikmiş çeşitli taciz ve işkencelere maruz kakmışlar ve ikisi de birbirine çok benziyormuş, rastlantının suyunu çıkarmak bu olsa gerek...Yani okumasanız da olur...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!