Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Cumartesi, Aralık 13, 2014

Arang / 2006

Sawako Kuronuma Cumartesi, Aralık 13, 2014

Hafta sonu demek benim için; korku-gerilim filmi günü demek!Ama bir korku-gerilim yapımı delisi olarak son zamanlarda kaliteli bir yapım bulamamaktayım, yapımlarda ani çıkışlardan başka hiçbir şey beni korkutmamakta...Bu yüzden aza kanaat edip filmlerin senaryoları beni etkilemesi bana yetiyor;hani ağzım bir karış açık kalsın, yok artık ya! diyerek şok olayım harika olur :)) İşte bu yapımda benim için öyleydi!Kesinlikle korkunç değildi ama senaryo şaşırtacak kadar iyiydi.


O zaman sizin için önereceğim hafta sonu filminin konusuna geçelim :)


So Yeong, işine bağlı bir bayan polistir.Polis olmaya hayatında iz bırakan bir suçluyu bulmak için karar verir fakat başka suçluyu darp edip bir süre açığa alınır, işine geri döndüğünde yeni bir takım arkadaşı edinir; Won Jung...Bu ikilinin ilk işi cinayet vakasıdır.Bir fotoğrafçı, iş yerinde nasıl öldürüldüğü açıklanamaz şekilde ölü bulunmuştur.İkili bu vakanın üzerinde çalışırken bir cinayet vakası daha gerçekleşir.Bu iki cinayetin ortak noktası ise, öldürülmeden önce son gördükleri şeyin; Tuz Köyü tanıtım videosu olmasıdır.


So Yeong, videolarda geçen bu köyü ziyaret edip gerçeği aramaya karar verir.Bu araştırma sonucunda korkunç bir dramla karşılaşacak ve ortağı hakkında hiçbir şey bilmediğini öğrenecektir...

4 değil!4,5 kişi...4 çok az, 5 çok fazla


Film, kesinlikle akıcı değil, korkunç hiç değil ama sonuyla sizi bir şekilde etkileyecek ve şaşırtacaktır! İyi seyirler! :)

8 yorum:

 1. İlgi çekici. İzlenecekler listesine ekleyim. Böyle adda dizi de vardı sanki.

  YanıtlaSil
 2. Acaba yanda ki yukarı çık butonu (balon) size mi ait? Başka bir blog da gezinirken dikkatimi çekti de aynısıydı hani tasarım size aitse diye uyarmak istedim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Balonu ben tasarlamadım ama var olan bir resimden uyarlayarak yaptım, o blogun adresini bana atar mısın merak ettim:) Yukarıda iletişim kısmında mail adresim yazıyor :)

   Sil
 3. bu film bana tanıdık geliyor, izlemiş miydim, izleyecek miydim emin değilim.

  artık düşün nasıl bi bunaklık bendeki :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok farklı sayılmaz dün izlediğimi bugün unutuyorum :'))
   Yaşlanıyoruz.. :')

   Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!