Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Pazartesi, Ekim 27, 2014

Liar Game / 2014

Sawako Kuronuma Pazartesi, Ekim 27, 2014

Romantik komedilerden sıkıldınız mı?
Asıl kızlarımızın aptal aşık rolleri size fenalık mı getirdi?
Diziyi izlerken klasik sahneler içinizi bayıp  "işte şimdi şu olacak!" gibi tepkiler mi vermeye başladınız?
O zaman şimdi sıkı durun!
Sawako yepyeni bir diziyle karşınızda; 
"Liar game "Dizi, yalan oyunu üzerine kurulu..En iyi yalan söyleyen, en akıllı olan, en iyi rakibini kandıran oyunu kazanacak ve finalde tam 10 milyar won'un sahibi olacak...Kulağa çok mu kolay geliyor hiç öyle değil!Yarışma 40 kişi arasında gerçekleşmekte ve bu 40 kişinin her birine 500.000 won verilmekte..Ama harcamaları için değil!Yarışmacıların verilen süre boyunca paralarını korumaları ve diğer yarışmacıların paralarını ele geçirmeleri gerekmekte...Bunu rakiplerini kandırarak, onların paralarını çalarak ya da başka yöntemlerle yapmaları serbest!Tek şart fiziki müdahale olmaması...Süre dolduğunda elinde kim daha çok para bulundurursa, yarışı o kazanır ve toplam 500.000 won'un sahibi olur.

En iyi yalan söyleyen kazanacak!
Kimseye güvenmemelisin!


Oyun kuralları, herkes için zor gözükmese de Nam Da Jeong için gerçekten zordur.Çünkü o aptallık derecesinde herkese güvenen, yalan söylemeyi beceremeyen, dürüstlük abidesi bir öğrencidir..Hem de paraya çok ihtiyacı olmasına rağmen!Babası borçlarını ödeyemediği için ortalıktan kaybolur ve Nam Da Jeong saati 5$ olan işlerde çalışmak zorunda kalır..


Ama birgün şansı döner!İşe yetişmek için koştuğu bir gün, yolun ortasında yardım isteyen yaşlı kadına yardımcı olmak için işe geç kalmayı göze alır.Yaşlı kadının elindeki bavulu istediği yere kadar taşımaya karar verir.


Bu yolculuk sırasında yaşlı kadın lavaboya gideceğim bahanesiyle ortalıktan yok olur...


Nam Da Jeong, saatlerce onun dönmesini bekler, sonrasında merakına yenik düşüp çantayı açar...Şok olur, çanta parayla doludur.


Nam Da Jeong, bir an afallar ama sonrasında parayı evine götürür.Parayla dolu bir yatakta uyuduktan sonra sabah o parayı polis merkezine teslim etmeye karar verir ve teslim etmeye gittiğinde o da Liar Game'in parçası olmuştur.


Yarışmaya katılıp katılmama konusunda çekimser olmasına karşın, yıllar önce ona yardımı dokunan öğretmeniyle yaptığı anlaşma sonucu yarışmaya katılmaya karar verir.


Anlaşmaya göre, öğretmeni, Nam Da Jeong'a karşı bilerek kaybedecek ve sonunda kazanılan parayı ikisi yarı yarıya paylaşacaklardır.Asıl kızımız, artık kendini güvende hissederek öğretmeni ne istediyse onu yapar.Ama en önemli kuralı unutmuştur!

"Asla kimseye güvenme!"

Tahmin edebileceğiniz gibi, asıl kızımız öğretmeni tarafından dolandırılmış ve tüm parasını kaybetmiştir.


Ve bu noktada hapishaneden yeni çıkan, eski psikoloji profesörü Cha Woo Jin'den yardım almaya karar verir.Cha Woo Jin, insan psikolojisi konusunda bir dahidir..Peki asıl kızımıza yardım mı edecektir yoksa asıl kızımız birkez daha mı dolandırılacaktır?Diziyi anlatış tarzımdan da anladığınız gibi bayıldım!Akıllıca bir dizi daha ortaya çıkarmışlar ve içerisinde yer alan psikolojik etkenler de ilgimi daha çok çekmekte..Beni rahatsız eden tek şey asıl kızımız!Evet, çok aptal olduğundan ona sinir oldum!Ama sevimliliğine de hayran kaldım.Neyse hep beraber izleyelim, bakalım dizinin seyri ne olacak? 

Not:Bu diziden önce çekilmiş Japon versiyonu var, onun da adı "Liar Game"..Aynı olup olmadıklarını bilmiyorum ama onu da izlemeyi düşünüyorum.. :)

22 yorum:

 1. Bu dizinin fragmanlarını gördüm. Çok ilginç konusu var, senin bayıldım yorumunu görünce güncel izleme kararı aldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle devam ederse oldukça etkileyici dizi, boğmuyor insanı :)

   Sil
 2. Huu... nihayet esaslı bir dizi. Listeye alıyorum:)

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel hemen izlemeliyim! Bunu bir arkadaşım "Mirai Nikki'ye benziyor ama yöntemi farklı." diyerek tanıtmıştı da takmamıştım. :D İnceleme için teşekkürler. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O animeyi bilmiyorum ama dizi oldukça etkileyici, böyle devam ederse herkesin seveceği bir yapım olacak :)

   Sil
 4. Ben demiştim demek istemiyorum ama bu diziyi seveceksin demiştim beeen :D Yazıya bayıldım bu arada şimdi ben bu yazının üstüne nasıl daha güzel yazı yazayım insafsız Sawako görürsün sen :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diziye bayılınca kendiliğinden döküldü cümleler yoksa seni zor durumda bırakma niyetim yoktu, olsaydı gıcıklıkta sınır tanımazdım biliyorsun :))

   Sil
 5. Çok hoşuma gitti yahu. Vakit bulsam izlicem ama vakit yok

  YanıtlaSil
 6. waow çok ilgimi çekti vakit bulursam izlemek istiyorum :D yılış yılış dizilerden fenalık geldi artık :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dimi ben de isyan ediyorum son zamanlarda, yaşasın farklılık! :))

   Sil
 7. Ben de izlemeyi düşünüyorum kesinlikle şimdi olmazsa 5 yıl sonra olur ama kesin :))
  Mimlendiniz bu arada :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlemeye 5 yıl mı ara veriyorsun wuhuuu!Hadi bakalım :D
   Mim için teşekkürler :)

   Sil
  2. Haha hayır 5 yıl içinde izlemiş olurum inşallah :D

   Sil
 8. Yalnız giriş tele alışveriş reklamı gibi olmuş :) Bende izlemek istedim bu yazıdan sonra akıl oyunları psikoloji off ağzımın suyu aktı :D Ben liar game isimli bir anime duymuştum yalnız konular çok farklı sanırım sadece isim benzerliği var :)

  Neyse ellerine sağlık çok merak uyandırıcı bir yazı olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Di mi? Bana ücret ödemeleri lazım, kdramacıların..Ücretsiz reklamlarını yapıyorum :D
   İzlemelisin! Gerçekten de ilgi çekici bir yapım :)

   Sil
 9. 6. Bölümdeyim meraktan çatlıyorum dizinin sonunda başroller asık olacak mı? :)

  YanıtlaSil
 10. Daha dün bunun mangasını bitirmiştim,kader bana filmine başlamam için de işaret gönderiyor galiba afahjsdkjdk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hadi bakalım izlediysen umarım beğenmişsindir.Yeni izleyeceksen iyi seyirler :D

   Sil
 11. içinde romantik sahneler var mı?

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!