Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Pazartesi, Eylül 22, 2014

Mim #9 - Duygusal Mim

Sawako kuronuma Pazartesi, Eylül 22, 2014

Aslında bu mimi cevaplamamayı düşünüyordum hatta Düda'ya da söylemiştim ama bugün nedense birden cevaplama ihtiyacı duydum..Duygusal günümde miyim ne?


1.En çok kırıldığın / incindiğin kelime?

Bencilsin kelimesi...Aslında bu kelimeyi duymak değil de bu kelimeyi sonuna kadar yanında olup her şeyine yardım ettiğim, her derdini dinlediğim insanların bir gün hayır dediğimde bu kelimeyi kullanması beni kırıyor.


2.Herkesin kullandığı kelime olur ama senin için bir insan olur, o özel insan, o kelimeyi kullanınca "alınırsın" ne düşünüyorsun?

Ben her şeyi dalgaya vursam da yapı olarak alınganım, bir insanın şakayla söylediği cümlelerin altındaki gerçek düşüncelerini de hissederim.Özel insan, ister sevgili olsun ister arkadaş hak etmediğimi düşündüğüm bir kelimeyi bana karşı söylüyorsa alınırım, bunu sürdürürse araya mesafe koyarım, eğer devam ederse tamamen muhabbeti bitiririm.Çünkü böyle şeylerde katlanmanın kişiye zarar verdiğini düşünüyorum ve neye izin verirsen, karşındaki insanlar bunu kendilerinde hak olarak görürler ve bunu yapmaya devam ederler.

3.Seni en çok duygulandıran şarkı?

Ezginin Günlüğünden bu parça;


Ve bu şarkı da...4.Daha önce seni bırakan birisi geldi,senden ikinci bir şans istedi, sen de o şansı verdin ama buna rağmen bırakıp gitti.Şimdi yine pişman!Ne yaparsın, ne hissedersin?

Karşımdaki kişiye saygım kalmaz.Bence bir ilişki bitmişse bitmiştir net...Düşününce; İnsan sevdiği insandan neden ayrılmak ister?Sevseydi ayrılır mıydı? 
Bu tür işlerin laçkalaşmaması taraftarıyım.Bu demek değil ki ikinci şans vermeye karşıyım ama bu şansı verdikten sonra karşımızdakinin düşüncesinin "Nasıl olsa affeder ya ben aynen devam edeyim" görüşüne dönüşeceğini düşünüyorum...Bence insan, kendinden zamanını çalan insanlardan uzak durmalı, zamanı geriye almak mümkün olmuyor çünkü...

5.Nefret mi aşk mı?

İkisi de değil..Aşk güzeldir ama insanda ne mantık kalır ne gurur...Aşkın gururu olmaz..Oluyorsa da o aşk değil, hoşlantıdır.Nefrete gelince, insanı yorar bence..Uzun süre kimseden nefret etmedim, kin beslemek bana göre değil..Ama iki duyguda insanı bir şekilde yoruyor..Hayırlısı olsun :p


6.Birinin kalbini kırdığında nasıl gönlünü alırsın?

Şirinlik abidesi kesilirim ama eğer karşımdakinin beni affedeceğini düşünüyorsam.. :) Eğer emin değilsem, ciddi bir şekilde ne hissettiğimi söylerim bütün samimiyetimle, zaten bana değer veriyorsa beni affeder :)

7.Nasıl ağlarsın?Bağırarak mı içine atarak mı?

İçime atarak ağlarım..Sitede oturuyoruz bağırsam herkes adam öldürüyorlar sanır :D Şaka bir yana ben gözyaşlarımın görünmesinden hoşlanmam, odama çekilir kimse yokken sessiz sessiz ağlarım...

8.En korktuğun şey?

Yalnızlık.

9.Ruhun sıkıştığında  ne yapmayı seversin?Kendini nasıl sakinleştirir / dinlendirirsin?

Korku filmi izlerim ya da kitap okurum...Eğer hava karanlıksa, sokak boşsa tek başıma yürüyüşe çıkarım.

10.Bazen kızılmasından hoşlanırsın, peki en çok ne için kızılmasını seversin?

Ben insanların sesini yükseltmesinden hoşlanmam..Genellikle arkadaşlarımın bana kızmasından hoşlanırım..Bir hata yaptığımda, dalga geçerek, gülerek Allah seni bildiği gibi yapsın diyeceğim ama yapmış Sawako gibisinden :)) Buradan bayan D.'ye sevgiler :))

11.Şiir / müzik / öykü / deneme ?

Yer ve zamana göre değilir ama öykü..Severim :)

12.En son ne için ağladın?

Bu sabah, komşumuz babasını kaybeden bir çocuğun ablasına sorduğu soruyu söylediğinde..

"Senin de baban öldü mü abla?"

13.Birinde hemen etkilendiğin özellik?

Samimiyet, karşılıksız sevgi-saygı...

14.Dayanamadığın şey?

Duygu sömürüsü...Çünkü ben aşırı sulugöz ve duygusal bir insanım..Genellikle karşımdaki insanlar duygu sömürüsü yaparak beni yanlarında tutmaya çalışıyorlar ya da kendilerini bu şekilde acındırıyorlar..Böyle insanlara ilk başta acısam da zamanla soğuyorum.O yüzden duygu sömürüsüne katlanamam.

Mim için Düda'nın Feneri'ne teşekkürler.Benim mimlediklerim ;

Şemspare
Renklitırtıl 
Hayaliland


Ve bu mimi yapmak isteyen herkese gitsin ( tek tek kimler yaptı, yapmadı kontrol edemedim :)) )16 yorum:

 1. Sen o kadar burun kıvır sonra gel mimi yaz yazacağını hiç düşünmüyordum zira yok ben mim yazmak istemiyom diye ortalıkta dolanırken yazmana şaşıra şaşıra bir hal olmuş durumdayım :D Ellerine sağlık diyorum şaşkınlıktan başka birşey diyemiyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte insan büyük konuşmayacak :D Teşekkür ederim efenim:))

   Sil
 2. oxşar xasiyyətimiz varmış. :) Eksik bir şey mi var adlı mahnını mən də sevirəm amma leyla ilə məcnun dizisindən məcnunun oxuduğunu bilirdim bunu , onun ifasında bəyənmişdim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim en sevdiklerimdendir o şarkı, Ezginin Günlüğü'ne de bayılırım dinlemelisin :)

   Sil
 3. :( seninde baban öldü mü abla :( bu çok agır ...
  içli bir kız oldugunu biliyordum :D mim için teşekkürler :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok üzülmüştüm :/ İçli demeyelim de sulugöz daha uygun olur:)

   Sil
 4. Okadar güzel ve mantıklı cevaplar vermişsin ki, kendimi gördum bi an cevaplarda. Aman bosver arada bencil olmak iyidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ama bencillik yapmadığımı düşündüğüm insanların bunu söylemesi kırıyor :/

   Sil
 5. Okadar güzel ve mantıklı cevaplar vermişsin ki, kendimi gördum bi an cevaplarda. Aman bosver arada bencil olmak iyidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ama boşvermekten başka yapabileceğim bir şey yok zaten :)

   Sil
 6. Merhaba^^ Mim için çok çok teşekkür ederim önceden yanıtladığım bir mim ama yine de beni düşündüğün ve mimlediğin için teşekkür ederim :))
  Bu arada cevaplar çok samimi geldi, ellerine sağlık^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mimlediklerimin hepsi daha önce yapmış bu mimi ama olsun.Daha önce cevaplamadığım mimler yerine geçsin :)

   Sil
 7. Yazıyla ne alaka ben de anlamadım ama blogundaki şu şirin fare imleci ve arkasından dökülen zımbırtılar var ya...
  Çok özledim onları. :( Böyle şirin şirin dolaşıyorlardı ne güzel...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onlar hakkında çok şikayet aldım, yazıyı okuyamadıkları ilgilerinin dağıldığı yönde..Ben de kaldırdım zaten sade ve şık bir şablon tasarlamak istediğim için bu gerekliydi :)

   Sil
 8. Ne hoşsun blog tasarımını da çok sevdim :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!