Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Cuma, Ağustos 29, 2014

Perfect Number / Suspect X / 2012

Sawako kuronuma Cuma, Ağustos 29, 2014

Suk Go, lisede eğitim veren bir matematik öğretmenidir.Garip yürüyüşü ve konuşması nedeniyle öğrencileri onu pek ciddiye almaz fakat aslında o bir dahidir.Hayatında hiçbir şeyin anlamı yokken yan daireye taşınan Hwa Sun'u görmesiyle hayatı anlam kazanır.


Hwa Sun, yeğeniyle birlikte yaşayan ve bir pastanede çalışan genç bir kadındır.Onun hayatında değer verdiği en önemli kişi yeğenidir.Suk Go, her sabah Hwa Sun'ın çalıştığı dükkana gidip paket yemek alır, fakat ona olan aşkını hiç itiraf etmez etse bile karşılık alamayacağı bellidir.
Bir gece Suk Go, Hwa Sun'ın dairesinden bağrışlar duyar.Yan daireye gittiğinde Hwa Sun hiçbir şey belli etmemeye çalışsa da durum Suk Go gibi bir dahiden saklanamaz..Hwa Sun, yeğeniyle birlikte eski kocasını öldürmüştür ve suçunu itiraf etmeyi düşünmektedir fakat bu durumda yeğeni de suçlanacaktır.Suk Go, onlara yardım etmeye karar verir ve cinayeti birlikte örtbas etmeye çalışırlar.Fakat bu Suk Go gibi bir dahi için bile kolay olamayacaktır çünkü olay üzerinde bir zamanlar okul arkadaşı olan bir polis görevlidir.Peki suçu örtbas edebilecekler midir?Film dram ve polisiye türünde..Aslında gerilim olduğunu düşünerek indirmiştim, dolayısıyla istediğim sonucu alamadım ama Suk Go'nun aşkına hayran kaldım!Gerçek aşkın, hiçbir karşılık beklemeden neler yaptırabileceğini gösteren harika bir yapım olmuş..Bu tür yapımları sevenler için uygun bir film olacaktır.İyi seyirler!!:)
6 yorum:

 1. Filmi çok merak ettim güzele benziyo sanki :)
  Özellikle o son fotodan dolayı daha bi ilgimi çekti :)
  Bu arada tasarımı değiştirmişsin böyle de çok güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmdeki aşk insanı etkiliyor, seviyorsan bu tür yapımları izlemelisin:)
   Ayrıca teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Filmi izleyeceğim. Ama türkçe dublajı varmıdır ? Hiç bir bilgin varmı. Bu arada yazı için teşekkürler. Emeğine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sürekli alt yazılı izlediğimden bu konuda hiçbir bilgim yok.. :)

   Sil
 3. ben bu yazıya yorum yapmıştım sanki, ben mi gönderemedim yoksa sen mi henüz yayınlamadın. eğer iki tane geldiyse birini ele tamam mı :)
  neyse demiştim ki polisiye kısmı neyse de dram kısmı ilgimi çekti hele suk go nun aşkına hayran kaldım demişsin ya orada beni bi merak dalgası aldı.
  ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece bu yorumun gelmiş ya unuttun ya da bloggerın kurbanı oldu yorum:)
   Filme gelince, akıllıca kurgulanmış bir film ve dram özelliği polisiyeden ağır basıyor :) İzlemelisin!

   Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!