Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Çarşamba, Temmuz 23, 2014

Kim bu A?

Sawako Kuronuma Çarşamba, Temmuz 23, 2014

Beni uzun zamandır takip edenler bilirler ya da bilmeleri lazım sıkı bir PLL (Pretty Little Liars) takipçisiyimdir.Kore dizilerinden bunaldığım şu sıralarda kendimi Amerikan dizilerine attığım da doğrudur.Neyse konumuz A :)

Dizi başladığından beri A hakkında herkesin ufak tefek fikirleri oldu, tabi senaryonun da bunda etkisi vardı.Mesela Jenna olabilir denildi çünkü Alison tarafından tehdit edilmişti ve kör olmasının sebebi de Alison du.Hala Jenna'dan şüphelenenler var,Jenna'nın A takımında da yer aldığı doğru ama kör olan biri A olamaz.Körlüğü tedavi edilmiş olsa yine de o kadar gücü elinde bulunduramaz.

Toby olabilir dendi çünkü Jenna ile ilişkisi olduğu düşünülüyordu sonra öyle olmadığı ortaya çıktı ama ben yine de Toby'e güvenmiyorum son zamanlarda doğru düzgün görünmüyor bölümlerde..Boşuna para vermeyeceklerine göre onda da bir işler olmalı...

Melisa olabilir dendi, çokça da sebebi vardı; Alison'un sevgilisiyle ilişkisi olması, Alison'un annesinin babasıyla ilişkisi olması v.s.. Hala da şüpheleniliyor ama ben nedense Melisa da o tehlikeyi göremiyorum.Evet A takımından ama başta olduğunu düşünmüyorum.Daha çok Alison'un bildiği bir sırdan ailesini korumaya çalışıyor gibi..

Spencer ve Melisa'nın babası olabileceği söylendi.Hala da şüpheleniliyor ve fazlaca nedenleri var ama ben onun da olduğunu düşünmüyorum.

Paige olabileceği düşünülüyor, Alison'dan çok çekmiş ve Emily'i ondan kıskanıyor.Aslında ben Paigeden şüpheleniyorum çünkü hep bu tarafsız görünenlerin altından bir şeyler çıkar.

Ezra olabileceği düşünülüyordu hala düşünenler var mı bilmiyorum ama ben Ezra'dan hala şüpheleniyorum!Bir kitap yazma yüzünden kızları izlemesi inandırıcı gelmiyor.

Lucas olduğundan şüpheleniliyordu; evet A takımından olduğu da ortaya çıktı ama başta olmak için çok ezik ondan da şüphelenmiyorum.

Mona olduğundan şüpheleniliyordu ve hala da şüpheleniyor çünkü Mona'nın A takımında olduğu ortada ama ben başta Mona'nın olduğunu da düşünmüyorum.Bence Mona sadece bir maşa ve Alison ile en büyük derdi kıskançlık...Eski ezilen günlerine dönmek istemiyor.

Biliyorsunuz Caleb uzun zamandır ortalarda görünmüyordu, Hanna'yı terk etmişti yan diziye gönderilmişti.Anladığım kadarıyla yan dizi tutmadı ve Caleb tekrar diziye alındı.Dönüşü nasıl desem değişik oldu, sadece dönüşü değil de karakteri de değişmişti.Alison'a karşı düşmanca fikirlere sahip olduğu ortaya çıktı her ne kadar dizide bu Hanna'yı savunmak içinmiş gibi gözükse de ben Caleb'tan da şüpheleniyorum.

Cece'den şüphelenilmişti hatta sık sık birbirlerinin yerine geçtikleri öğrenilmişti.En son Alison'u korumaya çalıştığı ortaya çıkmıştı ama Cece ortadan yok olması gerektiği halde Alison'un kimliğini kullanmıştı.Açık bir şekilde ondan şüphelenmemiz gerektiği gösterilse de ben Cece'den şüphelenmiyorum.

Alison'un annesi Jessica DiLaurentis'ten şüpheleniliyordu çünkü ölü sandığı ve A'yı korumaya çalıştığı için, Alison'u mezara gömen oydu.Sonra Jessica DiLaurentis olmadığı, ölü olarak bulunmasıyla anlaşıldı.Ne gariptir ki Alison, annesinin yani Jessica DiLaurentis'in cenazesinde, annesinin kendi cenazesinde giydiği kıyafeti giydi hem de farkında olmadan!Alison!Kesinlikle Alison'un Jessica DiLaurentis cinayetiyle ilgili olduğunu düşünüyorum.Apaçık Jessica DiLaurentis'ten intikam amacıyla işlenmişti bu cinayet!  

Şimdi de gündeme Benthany Young geldi.Alison canlı olarak çıkınca mezarındaki kişinin Benthany Young olduğu anlaşıldı.Kimilerine göre bu kişi Alison'un ikiz kardeşi kimilerine göre Jessica DiLaurentis'ten nefret ediyor ama bilinen bir gerçek var ki Benthany Young, Jessica DiLaurentis'in cinayetine tanık olmuş...Aslında Jessica DiLaurentis'i, eşi yani Alison'un babası Kenneth DiLaurentis'in öldürdüğünü düşünüyorum; çünkü hem aldatılmıştı hem de kızının katili olduğu düşünülen kişiyi, Jessica DiLaurentis saklıyordu.Ama onun A olduğunu düşünemiyorum aslında A rolüne cuk diye oturacak kişi olmasına rağmen Alison'dan nefret edeceği bir şey yok ortada yani bizim bildiğimiz... 

Aslında bir yanım Alison'un babasıyla birlikte A olduğunu söylüyor.Saçma gelebilir ama Alison gündemde kalmayı seven bir insan ve hala kızlardan bir şeyler saklıyor.

Kızlardan biri olsa A, sanırım Hanna olurdu.Her ne kadar gruba dahil olarak gözükse de Alison zamanında pek de öyle olmadığı anlaşılıyor.Aslında Aria da olabilirdi  ama onların A'nin yaptığı işin altından kalkabilecek kabiliyete sahip olduğunu düşünmüyorum.

Kısacası Alison'dan nefret edecek  tam bir kasaba dolusu insan var!Hiç rahat durmayıp hepsinin canını bir şekilde yaktığı için ama aklımda hala yerine oturmayan parçalar var..Eğer diziyi izliyorsanız fikirlerinizi benimle paylaşın belki hep beraber A'yı bulabiliriz :)

44 yorum:

 1. Sanırım A'yı dizinin son bölümüne kadar bulamayacağız.. Fazlasıyla gizemli çünkü ! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kesin çok alakasız biri çıkacak o yüzden Alison dan bile şüpheleniyorum :)

   Sil
 2. Şu Benthany Young dan sonrasını okumadım çünkü 5. sezonun sanırım en son 4. bölümünü izledim. Bu sezon sanki sıktı ya nasıl desem artık dizinin cılkı çıkmaya başladı bitirseler bu sezon.
  A olarak da en çok Melisa ve babasından şüpheleniyorum babası belki A değildir ama Melisa da var bi haltlar taa en başından beri şüpheleniyorum. Bi ara Peige den de şüpelenmiştim.Caleb ın geldiğini görmedim henüz. Toby den çok defalar şüpelendimama bilemiyorum yani zaten sevmiyorum da kendisini :P Ali nin abisi adını unuttum onda da bir gariplikler var. :/ Bi ara Aria nın babasından da şüplenmitim çok garip halleri vardı Yani bi kendimden şüpelenmediğim kaldı :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son bölümü izle Toby'den neden şüphelendiğimi anlayacak ve bana hak vereceksin :)
   Melisa olamaz bence onun derdi ailesini korumak, babasından da şüphelenmiyorum ama Alison un babası olabilir; arada bir görünüp kayboluyor, 2 dakika görünmek için dizi setine katılması çok mantıksız, bir işler olmalı onda :))
   Kim olduğunu bulamazsak en sonunda A benim diye ortaya atılacağım :D

   Sil
 3. aa dizisinimi çekmişler ben kitabını okumuştum :))) çok enteresan dı:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabında sanırım A, Aria'ymış ama dizi kitabından çok farklı ilerliyor izlemelisin!Sonra gelip A kim onu tartışmalıyız:))

   Sil
  2. spencer çıkıyo diye hatırlıyorum ben ama... uzun zaman oldu okuyalı

   Sil
  3. Olabilir ben kitabını okumadım ama dizisinde Spencer olduğunu hiç düşünmüyorum:)

   Sil
  4. zaten son ana kadar şüpheli davranışları hiç yokk son zamanlarda neden böyle davrandığı ortaya çıkıyor çünkü... bi derdi var :)

   Sil
  5. Çok çok ayıp söyle çabuk! :D Şaka bir yana dizinin senaristi kitaptan farklı olacağını söylemiş ama sen yine de söyle ne derdi var? :D

   Sil
  6. ablasını çok kıskanıyor bu yüzden ruhsal bozukluğu var.. ablasının sevgilisini ayartıyor eskiden yazdığı bir ödevini çalıp kendi makalesi gibi yayınlıyo ama bunları yaparken hatırlamıyor hiçbirşey ufak krizler esnasında yani.. çift kişilik sendromu gibi birşey:)

   Sil
  7. Bunlar 3. yada 4. sezonda ortaya çıktı hatırlamadığı şeyler vardı.Onları da hatırladı, Alison'a kürekle vurması gibi :)

   Sil
  8. ben diziyi izlemedim... sadece kitapta böyleydi ama zaten senarist de demiş farklı olacak diye.. bende merak ettim şimdi kim çıkacak:)

   Sil
 4. ben hiç izlemedim, bak çok fazla kore dizi filmim birikti bi amerikan yapımlarına sardırma beni lütfen, izleme sen de bana :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu aralar Kore dizi ve filmlerinden çok sıkıldım, hep aynı şeyler gibi geliyor o yüzden Amerikan yapımlarına sardım :)
   Biraz özleyeyim tekrar dönüş yaparım ama bu diziyi izlemelisin Seyhan, sonra A'nın kim olduğunu tartışırız:))

   Sil
 5. Ben bu diziye yeni başladım ama 2. Sezondan sonra hiç bir yerde bulamadım bölümleri acaba bana hangi siteden izlediğini söyler misin ? gerçekten bende çok merak ediyorum A'yı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yabancıdiziizle1 den izliyorum :) Bölümleri bitir sonra beraber A'nın kim olduğunu tartışalım :)

   Sil
  2. Kızlar kötü bir haberim var.. Yabancidiziizle1 kapandı :(

   Sil
  3. dizisrt den izleyebilirsiniz, çareler tükenmez! :)

   Sil
 6. Gerçekten çook isterim bunu :) teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 7. Kızlardan en son şüpheleneceğim kişi Hanna.. işte bu yüzden de Hanna'dan şüpheleniyorum skjdskjdskdjskds :D Ama ben en çok Aria'nın babası Byron ile Wren'den şüpheleniyorum özellikle Wren'den..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında Hanna'nın intikam almak istemesi için çok sebebi var, dizide ezilen masum gibi görünüyor ama sonradan ne olacağını bilemeyiz
   Wren vardı bir de demi o da A takımından bence ama başta olduğunu düşünmüyorum ben Toby'e taktım o olmalı:D

   Sil
 8. Toby'i sevdiğim halde ben ondan şüpheleniyorum o.o

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son bölümü izledin mi bilmiyorum ama spoiler patlatıyorum! Alison'un annesi, Toby'nin annesinin cinayetini ört pas etmiş yani Toby'nin A olmak için kocaman bir sebebi var :)

   Sil
  2. İzlememiştim. Ama spoiler cidden patladı! Gerçekten iyi bir sebep. Toby şu an en şüpheli A adayı. Artık kimse çıksın ortaya kaç sezon oldu :)

   Sil
  3. Evet ama heyecanı da burda bütün bölümleri izledikten sonra yine buraya bekliyorum seni A'yı bulacağız!:D

   Sil
 9. Kitabına göre mi yapıcaklar bilmiyorum ama kitaba göre çok farklı şeyler oluyor,olaylar hiç bildiginiz gibi degil yani.... ben kitabının kurgusu muhteşem buluyorum. İnşallah kitaba göre yaparlar ya :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabıyla tamamen farklılaşmış durumda olduğu söylendi ama sonrasında bağlarlarsa bilmiyorum..Aslında kitaba göre bağlayacaklarını hiç düşünmüyorum :)

   Sil
 10. Yazdığın yazıyla pek alakalı bi yorum olmayacak ama öncelikle yazılarını çok beğendiğimi söylemeliyim evet dizi film tanıtımlarını cok iyi yapıyorsun keşke uzakdoğu tanıtımlarının yanında amerikan film dizi tanıtımlarınıda daha sık yapsan evet çünkü en azından ben bir diziye başlamadan önce bloglara çok bakiyorum ne yazmışlar felan diye dizi hakkında tabi bu bi eleştiri değil kesinlikle değil sadece yapsan çok faydalı olur diye düşünüyorum :D kore dizileri felan filanla ilgili tanıtım yapan çok blog var ama amerikan dizileriyle uğraşan bloggerlar sürekli uğraşan bloggerlar yok yada ben keşfedemedim neyse sormak istediğim şuan teen wolf u izledim bitirdim en azindan günümüze ulaştım tavsiye edebileceğin guzel fantastik (biraz ask da olan tabi icinde )amerikan dizileri varmı :) ? Tvd ve supernatural dışında (supernatural i ne kadar izlemek istesemde 9 sezon gözümü korkuttuğu için epey süredir erteliyorum bakalım ne zaman başlayabilirim )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dizimag kapandığından beri Amerikan dizileriyle arama soğukluk girdi, hangi siteden izlemeye devam etsem site kapanıyor :( Supernatural güzeldir hatta ilk 4-5 sezonu su gibi akıp geçer sonrasında sıkabilir..Pretty little liars kesinlikle izlenmeli, kesinlikle çocuksu bir dizi değil, akıllıca kurgulanmış içerisinde az buçuk aşk da var :) En son The originals ı izliyordum ama ara vereli çok oldu o da güzeldi.Öyle çok aşklı şeyler izlemiyorum açıkçası ama gerilim psikolojik severim dersen Hannibal'ı tavsiye ederim :)

   Sil
  2. Pll nin ilk 2 sezonunu izledim evet gayet guzel sürükleyici gecen sene izlemistim sonra ne oldu hatirlamiyorum biraktim simdi izlersem bsstan baslamam gerekiyor unuttum bazi seyleri :D ya boyle the originals gibi 1 sezonluk dizi lazim bana sonrasinida günü gunune takip etmek istiyorum onada kararsiz kaldim ama izleyecegim sanirim teşekkür ederim :))

   Sil
  3. Hannibal'a bakmalısın :) 2 sezonu var her sezon 10 lu bölümlerden oluşuyor..İngiliz yapımı :)

   Sil
 11. Bence A kesin aria son zamanlarda daha cok belli oluyo dikkat ederseniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son bölümleri izlemedin galiba Alison'ın A olduğu ortaya çıktı :) Şu an Alison A, tabi Alison Alisonsa, Bethany değilse :))

   Sil
 12. Bence hic tanimadigimiZ bir eski sevgili cikacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öyle düşünüyorum.Melisanın eski sevgilisi vardı Wren miydi neydi adı hani şu doktor olan ondan şüpheleniyorum ben! :)

   Sil
 13. Kitapta spencer cikiyomus cunku cift kisilikliymis o kriz esnasinda yapiyomus kiz ve ablasini zaten kiskandigini biliyoruz oyuzden derdi var hep melisa alison gibi olanlarla hatta dizide bile alisona vurdugunu hatirliyo sonradab hep onun hakkinda biseyler hatirliyo :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Spencer olamaz bence :) Çünkü senaryoyu değiştirdiler, evet aslında bazı anıları kayıp fakat onun hiç bilmediği kişiler etrafından dönüyor olay...Mesela Charles diye yeni bir karakter çıktı; Alison'un abisinin ikizi varmış...Sanırım kitapta bundan bahsedilmiyor :)

   Sil
 14. Alison'ın kaybolmasıdan önce kızlar çok daha farklı karakterlere sahiplermiş. bana biraz aşırı geldi şahsen. Çok eziklemişler diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, zaten bu yüzden Alison onların zayıflıklarını öğrenip yanında tutmuş ya :)

   Sil
 15. Bence alisona kızlar tarafından yapılmış bir oyun olması muhtemel bu benim teorim

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!