Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Pazartesi, Temmuz 07, 2014

Fly High / Flight / 2009

Sawako Kuronuma Pazartesi, Temmuz 07, 2014

Si Bum ve arkadaşı, aktör olmayı düşleyen fakat figüranlıktan öteye gidemeyen, sürekli ezilen gençlerdir.
Si Bum her zaman baş rolde oynamak ister çünkü baş rol oyuncusu, her zaman daha fazla kazanır ve bütün kızlar onun çevresindedir fakat baş roldeki oyuncudan daha iyi oynamasına rağmen başarılı olamaz.

O ve arkadaşı sürekli aktörlerin takıldığı bara giderler yine de hiçbir kız onlarla ilgilenmez.Si Bum, karmaşadan sıkıldığı bir anda o barda gördüğü genç bir kıza aşık olur ve onu karıştığı kavgadan kurtarır.Bu kurtarışla beraber genç kız Si Bum'ın hayatının odak noktası haline gelir, zamanlarının çoğunu birlikte geçirirler.Ama bir gün,  genç kız ortadan kaybolur.

Si Bum, genç kızı kayalıklarda bileklerini kesmiş bir şekilde bulur yani genç kız intihar etmiştir ve hala yaşıyordur.Si Bum, genç kızı hastaneye götürdüğünde ameliyat edilmesi gerektiğini öğrenir fakat kızın Si Bum'dan başka kimsesi kalmamıştır tabi ki paraya da ihtiyaç vardır.Si Bum, onun için her şeyden vazgeçer, bütün hayatı alt üst olur.Jigololuk yapmaya başlar, aslında o çok istediği oyunculuğun da içerisinde jigololuk yapmak olduğunu öğrenir ve bir gün baş oyuncu düzeyine gelir.Fakat bunlar Si Bum için önemli değildir çünkü  bir hayaline kavuşurken diğerini kaybetmek üzeredir.Peki genç kızla Si Bum tekrar birlikte olabilecekler midir?


Anlatımında en çok zorlandığım film oldu!Neden mi? Çünkü filmin ilk yarısından hiçbir şey anlamadım hatta "Kapatsam mı? Ne diye indirdim ben bu filmi?! Hep abartıyorlar güzel diye sonuç hüsran, ya Allah aşkına Kim Bum ne işin var böyle bir filmde?!" diye de isyan ettiğim doğrudur.

Sonuç olarak anlayamadığım bir sabırla izledim filmi, ilk başta kopukluklar var gibi gelse de sona doğru her şeyin açıklanmasıyla filmi sevdim,galiba, tam emin olamadım şimdi :)) Sabırlı olup izlemelisiniz, belki sevebilirsiniz :)

10 yorum:

 1. filmi bir izleyesim geldi birde ben böyle filmleri severim çünkü basta acı çektiren sonra sevindiren :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Emin değilim sevip sevemediğimden, karmaşık duygular içerisindeyim:D

   Sil
 2. Ben bu oğlana da ısınamadım ya :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kim Bum sevilmez mi?Hiçbir şeyi sevilmezse gülüşü sevilir :)

   Sil
 3. Su siralar bnde film dizi arayisindayim :) dizileri kesin ya seviyorum ya sevmiyorum netim ama dedigin gibi filmlerde sevip sevmedigime karar veremeyip inatla sonuna kadar izliyorum bende :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son zamanlarda çok beğendiğim bir film olmadı, bunda da kararsızım bilemiyorum:))

   Sil
 4. allak bullak ettin beni. ben kim bumu sevmiyorum öyleyse izlemeyebilirim sanırım. ama emin de değilim aslında konu da ilginç.
  kararsızlığımı anladın değil mi? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anladım canım :) Filmin ilk yarısına sinir oldum son yarı da birden ilgimi çekti ama hala karar veremiyorum beğenip beğenmediğime, o yüzden izleyip izlememek sana kalmış :)
   Kim Bum'ı sevmeyenleri duyunca çok şaşırıyorum, sırf gülüşü için sevebilirim onu :)

   Sil
 5. Koreliler iyi film çekemiyor ana temalı yazımızın sonu diyelim :DD
  illa başta sıkıp sonunda bir şey olacak diye bekletmeliler :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de...Kötü kurgu, koy yakışıklı çocuğu, sona doğru da biraz şaşırtırız, tamamdır demişler :))

   Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!