Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Cumartesi, Mayıs 03, 2014

The Unborn Child / Sop Dek 2002 / 2011

Sawako kuronuma Cumartesi, Mayıs 03, 2014

Olay, bir kız çocuğuna sahip, anne ve babadan oluşan çekirdek ailenin etrafında gerçekleşir.Küçük kızları, Yaimai, sürekli kendi kendine oyunlar oynar ve karşısında sanki birisi varmış gibi konuşur.Ailesi kiminle konuştuğunu sorunca ise, küçük kardeşimle yanıtını alır.Yaimai'nin annesi bu durumu kızı kardeş istiyor olarak yorumlasa da babası yeni bir çocuğa hazır değildir ve Yaimai'nin bunları dikkat çekmek için yaptığını düşünür.Dolayısıyla aldırmazlar.
Bir gece Yaimai, annesi seyyar satıcıdan alışveriş yapıyorken yine kendi kendine konuşarak annesinin yanından ayrılır ve sokak aralarına doğru yürür.Annesi Yaimai'nin yokluğunu fark eder etmez peşinden gider.Yaimai, cesetlerin fırında yakıldığı tenha bir yere gelmiştir, etraf oldukça karanlık ve korkutucudur.Annesi Yaimai'yi bulur bulmaz eve götürür.Eve geldiklerinde de Yaimai, farklı davranıyordur.Annesi, onun bu davranışlarını fark ettiğinde,  kiminle konuştuğunu sorar ve kardeşimle yanıtını alır.Hemen ardından kardeşinin nerede olduğunu sorar ve sırt çantamda yanıtını alır.Annesi sırt çantasını açtığında korkunç bir manzarayla karşılaşır...Doğmadan hayatına son verilen bebek ona, bunu yapanlardan intikam almak için geri dönmüştür.
Yorumlarıma geçelim; filmin ilk 50 dakikası çok yavaş geçiyor, çok sıkıldım!Filmi izlerken düşündüklerim şunlardı;

"Aaa çocuk bacaklarını aldırmamış ama sarartıcı kullanmış, yakın çekimden belli oluyor..."

"Kulakları da biraz fazla kepçe mi ne?"

"Ne biçim baba bu!Çocuk uyurken açık pencereden rüzgar esiyor ama kapatmıyor.Benim babam olsaydı hemen kapatır ve üzerimi sıkıca örterdi"

"Ne esmerlermiş bunlar da..." 

"Zayıflıktan ölecekler..."

"Kesin Tayvanlı kızları korkutmak için yapmıştırlar bu filmi.."

Ve dahası... Düşünün artık ilk 50 dakikada ne kadar sıkıldığımı...


Sonrasında olaylar hızlandı, bir iki sahnede gerildim ama beklediğim gibi değildi.Tam film bitiyor, boşuna izlemişim o kadar demiştim ki hiç beklemediğim bir son çıktı karşıma...Sağ gösterip sol vurdu, kalbimi kazandı :D O yüzden vasat değil, ortalama bir film diyeceğim!Buradan  da ne anladık mühim olan sonlar :)) Hadi iyi seyirler :))


Not: Filmi, sadece afişine baktıktan sonra dikkatimi çektiği için indirmiştim.İzlerken fark ettim, Tayvan dizisi olduğunu...Hemen sesini kapadım çünkü  çok rahatsız ediyor sesleri kulağımı...Dünyada öğrenmek istemediğin tek dil hangisi deseler, hiç düşünmeden Tayvan'ın kullandığı dil derim!Güzel Türkçe'mizin değerini bilelim :)


Not 2: Gerçekten de Tayvanlı kızları korkutmak için yapmışlar filmi...Tayvan dünya genelinde çocuk aldırmada 3. sıradaymış!Bahsettikleri rakamlar korkunç...

7 yorum:

 1. Dünya sıralamasında 3 mü? Bu gerçekten korkunç bir değer. Allah muhafaza. Filmin konusu ilgimi çekti ancak bebekli olduğu için çekinceliyim. Şöyle ki bazı sorunlardan dolayı bebekli ve gerilim filmlerini izleyemiyorum Ancak kuzenime izletirim. Onun beğeneceğini düşünüyorum. Yazı için teşekkürler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet dünyada çocuk aldırmada 3. sıradalarmış ve film bilgilendirmek amaçlı yapılmış... Umarım kuzenin beğenir o zaman:)

   Sil
 2. filmi türkçe alt yazı olarak nasıl indirdiniz

  YanıtlaSil
 3. filmi türkçe alt yazı olarak nasıl indirdiniz

  YanıtlaSil
 4. küçük kız var ağlarım ben ama izlerken :'(

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!