Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Çarşamba, Mayıs 14, 2014

No Mercy / Yongseoneun Eupda / Merhamet Yok / 2010

Sawako Kuronuma Çarşamba, Mayıs 14, 2014


Ölmekten daha zor olan şey ne biliyor musun?
Affetmek...
Çünkü, affetsen bile acının bıraktığı izler kolay kolay geçmez.


Olay göl kenarında gezinenler tarafından bir cesedin bulunmasıyla başlar.Ceset, bir çevrecinin tanımlamasındaki gibi canice parçalara ayrılmıştır ve bir kolu kayıptır.

Senelerce okulunu bitirememiş ve kimsenin kale almadığı Dedektif Min için kendini kanıtlama fırsatı çıkmıştır.Olay mahallinde sadece olay yeri inceleme bandı çekmekle görevli olan Dedektif Min, olay yerindeki incelemeleriyle Adli tıp uzmanı  Kang'ın dikkatini çeker.Artık olayda Adli tıp uzmanı  Kang ile beraberdir.

İlk incelemelerin sonucunda olayın, çevrenin korunmasına dikkat çekmek için meydana getirildiği ortaya çıkar ve bu ikili sayesinde kısa zamanda yakalanan suçlu da durumu doğrular ama bu bir başarı hikayesi değildir! Ki olaylar suçlunun yakalanmasıyla, Adli tıp uzmanı Kang için kabusa döner; kızı kaçırılmıştır, en kısa zamanda delilleri karartıp suçluyu hapisten çıkartmazsa sonu ölen kız gibi olacaktır.. 


İnsanlar neden güçsüzdür biliyor musun?
Çünkü, kaybedecek şeyleri vardır..


Konusu intikam üzerine kurulmuş harika bir film!İzlerken karşınıza çıkacak her olayla kafanız biraz daha karışacak ve karşılaştığınız gerçekler karşınızda ağzınız bir karış açık kalacak!Kesinlikle tavsiyemdir...İyi Seyirler!

Not 1:Filmde bol bol otopsi sahnesi ve +18 sahne vardır.

Not 2:Beğendiğim replikleri, olayın ahengi bozulmasın diye bu sefer yazı şeklinde kullandım..Diğer sahnelerde otopsiyle alakalı olduğu için kullanamadım, zaten kan tutan bir ben için korkunç sahnelerdi, atlatıldı geçildi :))

Not 3:Akıllıca intikamı konu almış filmleri seviyorsanız, şuradaki filme kesinlikle göz atmalısınız.

4 yorum:

 1. Bu film izlenecek listemdeydi ama bu yazıdan sonra çıkarmaya karar verdim. Ben izledikten sonra etkisinden kurtulamam falan 3-4 gün mecnun gibi gezerim maazallah :D

  YanıtlaSil
 2. +18 derken cinsel mi oluyor yoksa aşırı kan vs olduğundan mı böyle dedin? Eğer cinselse izleyememe ihtimalim çok yüksek ancak bu tarz filmleri de gerçekten çok severim. Ahh arada kaldım. Yazı çok güzel olmuş. Ellerine sağlık. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım sanırım bir yerde +18 sahne vardı ama otopsi sahneleri çok fena..Çok beğenilen bir film olmuş, tercih senin.. :)

   Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!