Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Perşembe, Nisan 17, 2014

I Wish I Had A Wife / Keşke Bir Karım Olsaydı / 2001

Sawako kuronuma Perşembe, Nisan 17, 2014

BongSoo bankada çalışan ve aklını evlilikle bozmuş, 29 yaşında genç bir adamdır.Öyle ki sürekli kamerayla videolar çekip gelecekteki olmayan eş adayına övgülerde bulunur.Yalnız olduğunu her mekanda hisseder, metroya bindiğinde metro bir saat boyunca bozulduğunda herkes yakınını arayıp haber verir ama BongSoo'nun haber verebileceği kimsesi yoktur.Onun dışında her gün işine tam saatinde gider ve herkesten fazla mesai yapar ta ki en yakın ev arkadaşının evleneceğini duyana kadar...Ondan sonra çok umursamaz işleri...
Öğretmen Jung, ilkokul öğretmenliği yapan gösterişsiz bir bayandır.Gösterişsizliği, çocuklar arasında alay konusu bile olmuştur.Bir gün sınıftaki küçük kıza neden ağladığını sorduğunda, "size benziyormuşum" cevanını bile alır.Ayrıca BongSoo'ya takıntılıdır, onu gördüğü her yerde kendini belli edebilmek için elinden geleni yapar ama BongSoo onunla ilgilenmez.Öğretmen Jung, yılmadan, usanmadan, gurur yapmadan BongSoo'nun karşısına tekrar ve tekrar çıkacaktır.

Peki BongSoo'nun dikkatini çekebilecek midir?
Filmi uzun zaman önce indirdiğim filmler arasında buldum.Romantik komedi türünde bir şeyler izlemek istediğim için hemen göz attım filme...İlk başta birkaç eğlenceli sahne karşıma çıktı, sonrası benim için hüsrandı.Film fazlasıyla sakin, sanki hayattan bir kare gibi ama fazla hayattan!Çok sıkıldım izlerken :) Ancak zaman geçirmek için izleyebileceğiniz bir film olabilir, tabi bu benim kişisel görüşüm çünkü filmi beğenenler de olmuş :)Tercih sizin, iyi seyirler!

6 yorum:

 1. Bu filmin son sahnesi gercekten guzel ama onu disinda neler cektim bir ben bir allah bilir *.*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Romantik komedi, düşüncesiyle izlenebilecek bir film değil bence :) Dramatik geldi bana, yalnızlık duygusu çok yoğun... :)

   Sil
 2. film ruh haline göre izlenebilecek bir filme benziyor. ince bir çizgide kalmış sanırım. ama izlenilebilir gibi duruyor tanıtımına bir bakacağım tanıtım için teşekkürler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülmek için izlediğim bir filmdi ama beklediğimi bulamadım.Onun dışında yalnızlığı çok iyi anlatan bir film, dramatik geldi biraz bana :)

   Sil
 3. yaptığın alıntılar süper ama ;)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!