Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Pazartesi, Nisan 14, 2014

Hotel King / 2014

Sawako kuronuma Pazartesi, Nisan 14, 2014

Jayden ve arkadaşı, onları dilendirenlerin zorbalıklarına uğramamak için sokakta yeterli parayı toplamaya çalışırlar fakat topladıkları bu para, onları dilendirenleri tatmin etmez.Jayden zorbalığa uğrar ve kendisinden küçük olan arkadaşının zorbalığa uğraması için onun önüne atlar ama bu kötü adamları durdurmaz,tersine onları daha da hırslandırır.Jayden'ın arkadaşı aldığı darbeler sonucu ölmüştür, arkadaşını öldüren kötü adam ise silahını Jayden'a doğrultmuştur ve birden etraf kararır, görüntü gider görüntü geldiğinde ise Jayden kötü adamı öldürmüştür.
Jayden  olayın şokunu atlamadan kapıda yaşlı bir adam belirir.Kendine geldiğinde lüks bir otelde gözlerini açar, ilk başta cennette olduğunu düşünür ama çok geçmeden gerçeği anlar.

Jayden gerçeği anladığında bulunduğu yerden kaçmaya çalışır fakat kapıdaki korumaların onu durdurmasıyla eylemi başarısızlıkla sonuçlanır.Yaşlı adam, Jayden'a eğer oradan ayrılırsa başına geleceklerden bahseder.Yaşlı adamın söylediklerine göre, Jayden zengin bir otel sahibinin oğludur ama babası onu bir çöp gibi kenara atmış ve annesinin ölümüne sebep olmuştur.Yaşlı adam Jayden a iki seçenek sunar;

Gidip polise teslim olmak; ya hapise ya da kurtulduğu o çöplüğe dönmek

Ya da babasından intikamını almak...


Jayden, babasından intikamını almayı tercih eder ve yeni adı artık Cha Jae Wan dır.Yıllar geçmiştir ve Cha Jae Wan, başarılı bir müdür olmuştur.Çok geçmeden onu  terk eden babasının güvenini kazanır ve onu tuzağına düşürür.Babası neden bunu yaptığını sorduğunda ise, onun oğlu olduğunu söyler ama babası onu kabul etmez.Cha Jae Wan da eğer onu kabul etmezse onu öldüreceğini söyler.
Aradan bir gün geçer ve babası bulunduğu odanın camından düşerek ölür ama Cha Jae Wan'ın bunla alakası yoktur.Cha Jae Wan da dahil herkes bunun bir intihar olduğunu düşünür ama babası öldürülmüştür.Otelin büyük hisseleri başkanın tek resmi çocuğu Ah Mo Ne'nin üzerine kalmıştır.Ah Mo Ne aptal gibi gözüken,şımarık bir varistir.Hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi davranmasına rağmen, babasının ölmeden önce en son konuştuğu kişi odur ve kimseye güvenemeyeceğinin farkındadır.      ( Yaptığım ilk gif, biraz ekranı kaydırmışım ama  olsun:) )

Ah Mo Ne'nin otele gelmesiyle tuhaflıklar başlar.Aradan geçen birkaç gün sonra ölen otel sahibinin odasında her şey eskisi gibi bulunur.Çayı hala sıcaktır, belgelerin üzerine attığı imza ise hala ıslaktır ve o ana ait hiçbir kamera kaydı yoktur.

*Peki otelde tam olarak neler dönüyordur?

*Başkan, Cha Jae Wan'ın gerçekten babası mıdır?

*Başkanı aslında kim öldürmüştür?

*Peki ölen başkanın odasındaki oyun kimin şaheseridir?

*Cha Jae Wan ile Ah Mo Ne arasındaki aşk olacağı söyleniyordur?!Yoksa onlar gerçek kardeş değiller midir?


Dizi güzel bir dizi ama  ilk bölüm benim için fazlasıyla sıkıcı geçti, bunda ilk bölümdeki dramatik sahnelerin çok olmasının da etkisi var tabi:)) Konusunu anlamak için 2. bölüme göz attığımda diziyi tam anlamıyla beğendim.

Yalnız aklımda deli gibi sorular var!İzlemeden konusunu okuduğumda Cha Jae Wan ile Ah Mo Ne arasında aşk olacağı söyleniyordu, bunlar kardeş olmuyorlar mı?Ya da ne dönüyor oralarda!Kardeş kardeş aşık olacak değiller ya!

Neyse...Gerçekleri hep beraber izleyip görelim!İyi seyirler!!

12 yorum:

 1. İlk yorumu ben yapmak istiyorum. O ilk başlardaki çocuk çok sevimli sanki. ^o^ Diziyi izlemedim ama konusu hoşuma gitti. Umm, bu sınavlardan, okuldan fırsat bulabilir miyim emin değilim ama izlemek istiyorum. Kk Yazı için teşekkürler Sawako Nee-chan. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlemelisin canım farklı bir diziye benziyor bakalım sonu nasıl gelecek :)

   Sil
 2. ben sana dizinin devamını anlatayım :D aslında bu intikam aldıran kişi yalan söyler.otelin sahibi babası değildir.bunu kullanır.Sonra bu kardeşine aşık olduğunu sanarak başlarda uzak durur sonra gerçekleri öğrenir.flan filan :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kötü adamın kızının da aşık olması lazım ki ortalık iyice gerilsin, sonra kız babası hakkında araştırma yapsın!Babasının nasıl bir insan olduğunu öğrensin ama illa ki Jayden la alakaları var, çünkü annesinin öldüğüne inanamadı ölen adam...Neyse hep beraber göreceğiz :)

   Sil
 3. Aynen..şu kardeş meseleside beni düşündürdü...ama dizi güzel öle çok çok güzel deil ama yinede güzel izlenilebilir ayrıca şu ajussi midir nedir hiç gözüm tutmadı...ah mone nin babasınının ölümünden bu ajussi sorumlu benceee....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Orası kesin zaten, o ajusshi bir de Jayden ın gerçek babası çıkarsa hiç şaşırmam:)

   Sil
 4. Kızı yemin ederim tanıyamadım daha önce Nabrut bahsetmemiş olsa yüzyıl geçse kim olduğunu bulamazdım :D Sanki çok çirkindi denyo ya neyse..

  Bu dizi geldi mi hani nerde?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geldi tabi ki kız yayınlanıyor bile :D Bu arada ben de tanıyamamıştım o_O

   Sil
 5. cıty hunter ın ana temasına benzettım

  YanıtlaSil
 6. Bu dizi ilk Kore dizimdi ve bayılmıştım entrikaya hep bayılmışımdır zaten:D Kurgusu gerçekten çok iyiydi zaten oyuncular arasındaki uyum harikaydı. Çok severek izledim :) Ama aşk isteyenler izlememeli bence aşk var tabiki ama entrika daha ağır basıyor bu yüzden daha da çok hoşlandım :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!