Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Salı, Şubat 18, 2014

Nô Otoko / Brain Man /2013

Sawako kuronuma Salı, Şubat 18, 2014

Film, iki kaçık genç kızın bir kadına işkence yapmasıyla başlar.Bulundukları ofis tarzı yerde kavanozların içinde insan vücudundan parçalar vardır.


Mariko Washiya, insanların doğasında iyilik olduğunu düşünen ya da işinden ötürü düşünmesi gereken bir psikiyatristtir.Görevi gereği suçluları topluma kazandırmaya çalışmaktadır.Hatta seneler önce küçük erkek kardeşini işkence ederek öldüren sınıf arkadaşının da psikiyatristliğini yapmaktadır.Bu düşüncesini meslektaşlarıyla paylaştığında ise destek bulamaz.Çünkü bu meslektaşlarına göre aslanla tavşanı aynı kafese koymaktır.


Mariko, iş yerinden ayrıldığında otobüse yetişmeye çalışır,  son anda bir kadının siyah kıyafetlere bürünmüş şekilde otobüse bindiğini görür-ağzı kanlar içindedir- ve otobüsü kaçırır.Talihsizliğine kızarken birden kaçırdığı otobüste bir patlama yaşanır ve otobüsten yanarak fırlayan insanlar olur.Bunlardan biri de yardım isteyen küçük bir çocuktur.Mariko koşarak çocuğun yanına gider ve ambulans için yardım ister.


Dedektif Cha, bu olay üzerinde çalışan bir polistir.Olay yerine geldiğinde incelemeleri sonucu, otobüste bulunan bir kadın cesedinin ölmeden önce dilinin kesildiğini öğrenir.Dili kesilen ceset, ünlü bir falcıya aittir ve ölmeden önce son yaptığı programda suçluların nerede bombalı saldırıda bulunacağını bildiğini söyleyerek onlara hakaret etmiştir.Önceden bulunan dili kesilmiş cesetlerin de son konuşması çete hakkındadır.Yani çete onunla ilgili açıklamalarda bulunanları dilini keserek öldürür.


Mariko, olayı gören kişilerden biri olduğu için polis ondan ayrıntılı olarak bilgi almaya çalışır.Dedektif Cha, Mariko'nun aksine kötülerin hiçbir şekilde topluma kazandırılamayacağını düşünür.Çete'nin kaldığı yeri basar ve orada tek başına robot gibi duran bir çocuğu gözaltına alır.

Gözaltına alınan çocuğun adı Ichiro Suzuki'dir ve olayda parmağı olduğu düşünülmektedir.Suzuki, kapatıldığı hücrede robot gibi durur ve hiç konuşmaz, sadece etraftaki konuşmaları dinler.Yan hücresindeki adam yaşlı bir kadını öldürmüştür ve polisin bu durumdan haberi yoktur.Suzuki, koğuşundan çıkarıldığında adamla karşılaşır ve  memurların elinden kurtularak adamın gözlerini çıkartır.


Suzuki'nin davranışları akıl sağlığı yerinde olan bir insana benzemediği için, istemeyerek de olsa Dedektif Cha, Suzuki'yi akıl sağlığını kontrol etmek için Mariko'nun yanına götürürler.Mariko, Suzuki'yi incelerden vücudunda yanık izleri olduğunu görür, ona iğne batırdığında ise hiçbir tepki vermez.Suzuki, insani duygulara sahip olmayan bir robot gibidir.Sadece ona söyleneni yapar, yargılamaz ve hiçbir duygu hissetmez.Sadece daha önce ona sorulan sorulara cevap verir.Mariko, hiçbir suçlu tipine uymayan Suzuki'nin hayatını araştırmaya başlar ve her şey tamamen değişir.


Suzuki'nin çeteyle bağlantısı var mıdır?

Suzuki kimdir?

Yan koğuşundaki, kötü adamın gözünü yaşlı bir kadını öldürdüğü için çıkaran  Suzuki, masumların bulunduğu bir otobüsü bombalayacak kadar kötü biri midir?
Peki Mariko, Suzuki'yi iyileştirebilecek midir?Filmi gerçekten çok beğendim!Oldukça sürükleyici gerilim türünde bir film, izlemelisiniz :)

4 yorum:

  1. gercektende filim ariyordum izleyecek canim tam yerine dustu konusuda ilgimi cekti cokk tesekkur tatlim hemen izlerim

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Umarım beğenirsin canım, oldukça sürükleyici bir filmdi benim için :)

      Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!