Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Çarşamba, Şubat 12, 2014

My Friend is Still Alive / 2013

Sawako kuronuma Çarşamba, Şubat 12, 2014

Kyungsook, bir lise öğrencisidir ve kendisine lenfoblastik lösemi tanısı konumuştur.Yaşamak içinse sadece 6 ayı kaldığı söylenir.MyungSoo ve Chiyun Ah adlarında iki tane yakın arkadaşı vardır.Arkadaşları Kyungsook için saçlarını kestirirler, beraber intihar edip ölmeyi düşünürler ve onun son 6 ayının istediği gibi geçmesi için ellerinden geleni yaparlar.6 ay geçer, sonra 1 ay daha…Bahar gelir…Artık 2. Sınıfa geçmişlerdir ve Kyungsook hala hayattadır ve hastanede tedavi görüyordur.
Kyungsook’un artık tek isteği kalmıştır; ölmeden önce ilk öpücüğünü almak…Tabi bunu  hastanede tek başına yapamayacaktır.Hemen en yakın arkadaşı Chiyun Ah’a  mesaj çeker ve onunla kıyafetlerini değiştirir.Hastane koridorunda karşılaştığı genç ve güzel bir kıza yaklaşıp arkadaşının ölüm döşeğinde olduğunu ve son 1 ayının kaldığını söyler, üstelik onun için saçını da kestirmiştir.Kız, duydukları karşısında üzülür ve arkadaşının son arzusunu yerine getirmek için Kyungsook ile hastane odasına gider.


Chiyun Ah, Kyungsook’un hastane kıyafetlerini giymiştir ve hasta numarası yapar.Son isteğinin ise en yakın arkadaşının ilk öpücüğünü alması olduğunu söyler.Hatta Chiyun Ah, daha fazla acındırsın kendini diye sıkıca elini sıkar.Çaresiz Chiyun Ah, mecburen öksürerek hayatta en önemli ve son istediğinin bu olduğunu söyler.Kyungsook tam amacına ulaşacakken burnu kanamaya başlar ve öpücüğünü alamadan annesine yakalanır.Odanın çeşitli yerine sakladığı kıyafetlere el konulur.


Ama Kyungsook, ölmeden önce ilk öpücüğünü almak konusunda kararlıdır.Doktora ve annesine yalvararak bir günlüğüne doğum günün kutlamak için okula gitme izni alır, ancak mikrop kapmaması için sadece revirde durma şansı vardır.

Üçlü doğum gününü kutlarken revire güzel bir kız gelir ve hepsinin dibi düşer.Kız seksi bir hareketle yara bandını taktıktan sonra kendisinin 3.sınıf olduğunu söyler ve karşısındaki üçlünün 2.sınıf olduğunu öğrenir.Hemen ardından Kim Dong Jin adındaki çocuğu tanıyıp tanımadıklarını sorar.Tabi bizim aklını ilk öpücükle bozmuş Kyungsook’umuz hemen atılır ve Chiyun Ah’ı telefonunu vermeye zorlar.Kız, kendisini takmayan Kim Dong Jin’in peşinden koşuyordur ve çok geçmeden ayrılır.Kyungsook’un artık amacı bellidir, o kızla çıkıp ilk öpücüğünü ondan almak…

Peki Kyungsook kızla çıkıp ilk öpücüğünü alacak mıdır?

Hastalığını atlatıp sağlıklı yaşayacak mıdır?

Arkadaşı Chiyun Ah daha ne kadar onun için yaşayacaktır?

Arkadaşlık ve dostluk üzerine çok güzel bir film…Kesinlikle izlemelisiniz!

İlk aşk sadece karşı cinse karşı mı duyulur yoksa gerçek dostluk da bir nevi aşk mıdır?


2 yorum:

  1. çok merak ettim şimdi , birde japon filmi vardı buna benzer, çocuk amacını gerçekleştirdikten sonra ölmüştü :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bunun sonu biraz daha farklı ama daha çok dostluklarından etkileniyorsun :)

      Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!