Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Salı, Eylül 17, 2013

Plump Revolution /2012

Sawako Kuronuma Salı, Eylül 17, 2013

Do Ah Ra, 20 yaşından itibaren kilo almamak adına sürekli yediklerinin kalorisini hesaplayan ve düzenli egzersiz yapan bir modeldir.Kendisinin tam tersi bir de şişman kardeşi vardır.Ona göre şişmanlık hayattaki en iğrenç şeydir.
Do Ah Ra,  dört farklı kişiyle sırayla evlilik görüşmesinde bulunur.İlk üçünü ukalalıklarıyla ve kibiriyle masadan yollar ama dördüncü asıl kızımızı görüp beğenmediğini söyleyerek masadan kalkar.Asıl kızımız bu duruma deli olur ve giden dördüncü adayın peşinden giderken, restorandaki garip bir adam ona şemsiye almasını söyler.Asıl kızımız aldırmadan dördüncü adayın peşinden koşmaya devam eder ve sokağın köşesinden dönecekken birisi yanlışlıkla bir kova suyu asıl kızımızın üzerinden boşaltır.Asıl kızımız bu durum karşısında büyük bir şaşkınlık yaşayıp restorana geri döner.Garip adama bunu nasıl bildiğini sorunca adam onla dalga geçip şemsiye satıcısıyım, bundan sonra tüm hayatın değişecek der.Asıl kızımız onun standart yalancı  falcılardan olduğunu düşünür.

Yaşadığı olayı hemen unutup günlük yaşantısına döner ve o da ne?Fotoğrafçısı değişmiş onun yerine bir başkası gelmiştir.Yeni fotoğrafçı Kore'nin en iyilerinden Kang Do-Kyung'dur ve aynı zamanda kaçan dördüncü adayımızdır.Kang Do-Kyung çekimler boyunca asıl kızımıza takmıştır ve kıyafetlerini değiştirmesini söyler.Peki ona ne tarz bir kıyafet gönderir?Bildiğimiz genellikle alışveriş merkezleri açılırken çocukları eğlendirmek için giyilen tavşan v.b. kostümler olur ya, işte ondan!Menajeri asıl kızımıza kıyafeti kutusuyla soyunma odasında verir ve kıyafeti gören asıl kızımız çıldırır.Hemen Kang Do-Kyung'un yanına gider.Kang Do-Kyung ise gayet rahat bir tavırla baş manken olmak istiyorsa giymesini, sıradan bir mankense çekip gitmesini söyler.Ha bir de unutmadan "Ve kendine bir bak" der.Asıl kızımız şöyle baştan aşağı kendine bakar ve utancından hemen oradan kaçar.Çünkü yarı çıplaktır:))Asıl kızımız mecburen o aptal kıyafeti giyer ve sevimli sevimli pozlar verir.Çekim bittiğinde ise sinirlenip giderken ayağı kayar, yere düşer.Hemen yerden kalkar ve gider.Evine gittiğinde kendini aptal yerine koyduğu için deliye döner ta ki menajeri ona bir sürü iş teklifi aldığını söyleyene kadar...Bu durum asıl kızımızın hoşuna gider ve diğer manken arkadaşlarının da Kang Do-Kyung'la ilgili iyi şeyler söylemesi üzerine Kang Do-Kyung'un ofisine gider.Ofise gittiğinde içeri girip girmeme konusunda çekinirken bir el onun omzuna dokunur  ve asıl kızımız o korkuyla Kang Do-Kyung'a tekme atar.

Asıl kızımız oraya Kang Do-Kyung'a teşekkür etmeye gitmiştir ama Kang Do-Kyung onu rencide etmeye devam eder.Asıl kızımız bu sahnede en önemli hamleyi yapar ve Kang Do-Kyung'u öper.Ama beklediği tepkiyi alamaz hatta Kang Do-Kyung asıl kızımıza itici der.Asıl kızımız yine aynı restoranda yine aynı garip adamın yanına gider ve adamdan yardım ister.Garip adam Kang Do-Kyung'un eski ilişkilerini araştırır ve onun şişmanlardan hoşlandığını öğrenir.*Peki bu durum karşısında asıl kızımız şişmanlamayı göze alabilir mi?

*Şişmanlarsa Kang Do-Kyung ondan hoşlanacak mıdır?

*Peki ya mankenlik kariyeri?Filme tek kelimeyle bayıldım.Bol bol güldüm eğlendim.Kızdaki aşka ve hırsa hayran kaldım.Ben olsam herhalde bir kilo almayı bile kabul etmezdim.Erkek karakterin ukalalığı ve gıcıklığı beni benden aldı, arada elime geçen bir şeyi bulup fırlatmak istedim ama sonu tatlıya bağlandı ya önemli olan o :)Peki filmi izledikten sonraki düşüncelerim;

Her ne kadar Koreliler harika vücut yapısına sahip olsalar da bu durumdan kendileri de hoşnut değil.Evet güzel görünüyorlar ama mutlular mı?Dürüst olmak gerekirse, o kadar zayıf olup her gün kalori hesaplamasıyla rutin şeyler yemek, bir çikolata kaçamağı yapamamak işkence olmalı!Sürekli görünüşüne kilona egzersizine dikkat et ve rutin yaşa, robottan ne farkın kalır ki!Bu film bunu çok iyi şekilde anlatmış.Kesinlikle izlemelisiniz!!!11 yorum:

 1. Sayende bu akşam izleyeceğim filmim hazır teşekkürler (buarada ben şu TurkeyKorea_ Coffee :D )

  YanıtlaSil
 2. Fark ettim zaten, inşallah filmi de beğenirsin:)

  YanıtlaSil
 3. Şey bu siteyi bir şeylere bakarken fark ettim ama iyki de fark etmişim. Yoksa güzel film önerilerinizi alamazdım. Teşekürler kore günlüklerim :)

  YanıtlaSil
 4. Aramıza katıldığın için biz teşekkür ederiz :)

  YanıtlaSil
 5. emeğine sağlık çooook teşekkür ederim :) işte aradığım cümle ' flime tek kelimeyle bayıldım. bol bol gülüp eylendim'' zevkine o kadar güveniyorum ki bir diziyi izlemeden diziyi nasıl anlatmışssın ıllaKi okuyorum her zaman yorum yazamazsam affet lütfen

  YanıtlaSil
 6. emeğine sağlık çooook teşekkür ederim :) işte aradığım cümle ' flime tek kelimeyle bayıldım. bol bol gülüp eylendim'' zevkine o kadar güveniyorum ki bir diziyi izlemeden diziyi nasıl anlatmışssın ıllaKi okuyorum her zaman yorum yazamazsam affet lütfen

  YanıtlaSil
 7. Asıl ben çok teşekkür ederim güzel yorumların için :)

  YanıtlaSil
 8. bu filmi de senin sayende izledim yorumların ve anlatımın çok iyi teşekkürler ellerine sağlık. çok ama çok beğendim filmi konusu ve anlatımı farklı ve eğlenceli :D :D :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asıl ben teşekkür ederim, yorum yazarken keyfim yerindeyse anlatımım da eğlenceli bir hal alıyor :)

   Sil
  2. umarım keyfin her zaman çok ama çok yerinde olur hem senin için eee birazcık da bencillik yapayım bizim için :P :)

   Sil
  3. Umarım canım hepimizin keyfi yerinde olur :)

   Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!