Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Salı, Ağustos 20, 2013

Good Doctor 2013!!!

Sawako Kuronuma Salı, Ağustos 20, 2013Park Si On savant sendromludur.Savant sendromu otizmlilerde ve zihinsel engellilerde belirgin bir alanda olağanüstü yetenek göstermesidir-diziden öğrendim:)-.Park Si On, küçükken savat sendromunun etkisiyle hiç arkadaş edinemez ve zorbalık görür.Tek arkadaşı, beslediği tavşandır.Beslediği tavşanda babası tarafından öldürülür.
Ağabeyi, Park Si On'un bu durumuna dayanamaz ve onun diğer çocuklarla arkadaş olmasını için çocuklarla konuşur.Ama ortada bir şart vardır; pas kokan eski bir demiryolu tüneline girilecek ve çocukların istediği şey getirilecektir.Park Si On'un abisi düşünmeden bunu kabul eder ve kardeşiyle birlikte tünele girerler.Tünel, eski bir tünel olduğundan çok geçmeden yıkılmaya başlar.Olay yerinde Park Si On'un abisi ölür. Park Si On ise artık doktor olmaya karar vermiştir.Onu kurtaran doktorun bütün tıp kitaplarını okur.Daha yedi yaşındayken bütün organlarını tanır ve onları bir duvara çizer.Daha sonrasında tıp fakültesinde okuyarak üstün başarıyla mezun olur.Park Si On'a yardım eden doktor şimdi bir hastanede müdürlük yapıyordur ve Park Si On'u işe aldırmaya çalışır.Park Si On metro istasyonunda beklerken küçük bir çocuğun üzerine cam reklam tabelası düşer ve Park Si On onu kurtarır.Park Si On bu kurtarışla birlikte tüm televizyon ekranlarında gösterilmiştir.İşe alınmasını da bu durum kolaylaştır.Artık hastanede Pediatri stajeridir.Yalnız bir problem vardır;müdürün ayağını kaydırmak isteyen çalışanlar, Park Si On'un hastalığından yararlanıp dedikodu çıkaracaklardır.Tabi her zaman kötü şeyler olmaz Kore dizilerinde... Park Si On'un kaldığı eve eski kalan kişi içmiş bir şekilde gelir.Park Si On onu uyarmak ister ama kız çoktan sızmıştır.Her şey normaldir ta ki sabah kız ayılıp kendine gelene kadar... Diziye ben bayıldım.Park Si On, rolünü kusursuz oynuyor.Konusu da gayet güzel ve ilgi çekici İyi Seyirler:)10 yorum:

 1. Bende ne izlesem derdindeydim :) Hemen girişiyoruuu m.

  YanıtlaSil
 2. Ah bu arada Kimi Ni Todoke hastalığın ne ara başladı ? Sawako namı diğer neşeli çocuuk :) Hehe . Senin takipçinim artıık .( Bunu yazan Samimiyet için özür diliyor )

  YanıtlaSil
 3. İzlemelisin harika bir dizi :) Arkadaşımla blogu açtığımızda takma isim seçmemiz gerekiyordu ve biz de animelerden seçmeye karar verdik.Benim bir ara düz ve uzun saçlarım vardı ayrıca kaküllerim de- şu an kakül yok saçlarda orta boy-.Arkadaşım bence bu animedeki karakter sana benziyor onu seçmelisin dedi ve benim de sevdiğim karakterdi,seçtim.Samimiyet sorun değil, böyle şeylere kızan bir insan değilim :)

  YanıtlaSil
 4. Oh çok güzel :) Filminide izledim animesinide :) Bende çok seviyorum , filmde oynayan kız çok güzel , animede zaten aşırı tatlı :) Arkadaşlıkları falan beni çok etkilemişti . Teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 5. :))sizcede dr chonun telefonu gerekli gereksiz calmıyor mu?dikkat etmek istediğim nokta su,dr cho'nun telefon müziği,türklerin yaptığı d"oğan için cal" müzik grubunun çiçek abbası..bu da linki...sizcede öyle deeğil mi?http://www.dailymotion.com/video/xmgl43_cahit-berkay-cicek-abbas-yesilcam-film-muzikleri-hd-mu-o_music

  YanıtlaSil
 6. yarıda kesilmiş dizi devamı varmı ben bulamadım

  YanıtlaSil
 7. Dizi hala devam ediyor daha final yapmadı:)

  YanıtlaSil
 8. gerçekten harika bir diziydi. keşke daha uzun sürseymiş..

  YanıtlaSil
 9. diziyi yeni izlemeye başladım ama ilk üç bölüm de gayet güzel bakalım devamında ne olacak :D ben Park Si On'un çocukluk haline bayıldım o nasıl bir oyunculuktur öyle bayıldım bayıldım :) bu çocuk I Need Romance3 de de oynuyor orda da çok başarılı kendisi (bu arada I need romance serisini tavsiye ederim bütün kore klişelerini yerle bir ediyor ) ellerine sağlık yine çok güzel bir yazı olmuş :D :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım, dediğin diziyi çok duydum ama şu an izlemekte olduğum birkaç dizi ve az vaktim var.Uygun olduğumda göz atacağım mutlaka :)

   Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!