Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Perşembe, Haziran 06, 2013

The Last Cinderella 2013

Sawako Kuronuma Perşembe, Haziran 06, 2013

Sakura aynı güzellik salonunda müdür yardımcısı olarak sekiz yıldır çalışmasına rağmen hala terfi alıp müdür olamamıştır.39 yaşındadır ve güzellik salonuna gelen herkesi güzelleştirir ama kendisine hiç özen göstermez,bazı hareketleri de erkek gibidir zaten.Aşık olanlara çok özenir ama aşık olmaktan da korkar.Ona görücü usulü randevuna gitmesini söyleyenlere yalnızlıktan bıkınca düşüneceğini söyler-gelmişsin 39 yaşına kadar hala nasıl bıkmazsın neyse...-.


Tüm bunlar yetmezmiş gibi artık terfi alacağını düşünürken yerine terfi alan arkadaşı Rintaro, Sakura'nın çalıştığı güzellik salonuna müdür olarak atanır.Bu durumdan hoşnutsuz olan Sakura üst yöneticilerden biriyle görüşür ve o da istemezse ayrılabileceğini söyler.Asıl kızımız hemen geri adım atar işini kaybetmemek için ama bu durum onu oldukça üzmüştür.
Bir de asıl kızımızın terfi eden arkadaşı  Rintaro, ona sürekli "Kin" diye hitap etmektedir ve bu asıl kızımızı delirtmektedir-ne demek olduğunu gerçekten bilmiyorum-.Aşk hayatı olmamasına karşın Sakura iş yerine gelen müşterilere aşk hakkında tavsiyeler vermektedir, sırf onun için gelen müşterileri bile vardır.Asıl kızımız ve Rintaro arasında olan atışmalar Rintaro'dan hoşlanan bir kızın dikkatini çeker ve asıl kızımızı bekarlar partisine çağırır.Asıl kızımız partiye gitmeyi kabul eder.Tam gidecekken yaşlı bir bayanın zor durumda olduğunu görür, yardım için gider ve ıslanır.Tam oraya gidemeyeceğini düşünüp çalıştığı salona giden asıl kızımız birden yaptığı iyiliğin karşılığını bulur.Yaşlı kadın ona teşekkür etmek için kızı için diktiği elbiseyi verir.Kıyafet fazlasıyla demodedir,naftalin kokuyordur  ve yaşlı bayan asıl kızımıza saçma sapan bir saç modeli yapar,asıl kızımız bu şekilde partiye gider-en azından kıyafet kuru :)-.


Asıl kızımız partide olabildiğince içer.Yalnız bir problem vardır.Onu davet eden kızın asıl kızımız için planları vardır.Sakura sarhoş olur ve mekanda tartışması üzerine mekandan kovulur.Merdivenlerden inerken ayakkabısı düşürür ve ayakkabısı ona genç biri olan Hiroto getirir.Hiroto asıl kızımıza "Kül kedisi" diye seslenir.Ertesi gün asıl kızımız o gencin yanından uyanır ve genç onunla sevgili olmak ister.Birinci bölümden yansıyanlar bu kadar, bakalım dizinin geri kalanında durumlar nasıl olacak.Her ne kadar çok yaş farkı olan dizileri sevmesem de ilginç bir diziye benziyorToplam beş bölüm yayınlanmış durumda...İyi Seyirler :)
4 yorum:

 1. japon dizilerine çok ama çok ön yargılı bakıyordum sayende bu diziyi izledim çok ama çok eğlendim :) teşekkür ederim ellerine sağlık :D

  YanıtlaSil
 2. japon dizilerine olan ön yargımı yıkmayı başardığın ve emeğin için çok ama çok teşekkürler :) çok eğlenerek izledim sadece kızın güzelleşmesini beklerken hüsrana uğradım (gerçi saçlarını açsa güzelleşiyor). açıkçası sonu da beni şaşırrtı ve çok hoşuma gitti zaten asya dizilerini beni şaşırttıklerı için seviyorum. tekrar teşekkürler :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Japon romantik-komedilerinde o saçma sapan komikliği seviyorum.Eğer yeni başladıysan kesinlikle Switch Girl'ü izlemelisin! Benim favorim!:)

   Sil
  2. tavsiyene kesinlikle uyacağım beni şimdiye kadar hiç yanıltmadın :D teşekkürler

   Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!