Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Salı, Haziran 11, 2013

İhtiyar Delikanlı (Old Boy)

Sawako Kuronuma Salı, Haziran 11, 2013Filmimizin ana karakteri Oh Dae-Su aslında evlidir ve bir kızı vardır.Oh Dae-Su sarhoş bir şekildeyken kaçırılır.Uyandığında ise penceresi bulunmayan mahzen tarzı bir yerdedir.İçeride günlük ihtiyacını karşılayabileceği tuvalet ve banyosu bir de televizyonu vardır.Yemeklerinin içine şizofreni ilaçları atarak delirmesini sağlarlar.Tuhaf bir melodi sonrası odasına gaz verilir ve o bayıltılıp tıraş edilir.
Oh Dae-Su neden mahzende hapis olduğunu bilmeden tam 15 sene kalır.Bu süre zarfında televizyondan eşinin öldürüldüğünü görür ve şüpheli de kendisidir.Onu oraya hapis edenler suçu onun üzerine atmıştır ve kızı evlatlık verilmiştir.Oh Dae-Su yaptığı kötülüklerin listesini yapar ona bunu yapanların kim olduğunu bulabilmek için-liste baya uzun adam da pek iyi değil:).Her gün duvarı yumruklayarak kendini geliştirir.Bir yandan da duvarda delik açar.Duvardaki delik Oh Dae-Su'nun sadece elinin geçebileceği büyüklüğe geldiğinde ise hipnoz edilerek bir çatıya bırakılır.Oh Dae-Su şimdi kendisine bunu yapanların peşindedir.

Açıkçası bu filmi ilk izlemeye başladığımda yarıya bile gelmeden kapadım.Nasıl böyle bir filmin Imdb puanı 8,4 olur diye düşünüp durdum.Daha sonra bu film tekrar ve tekrar karşıma çıktı.En sonunda izleyenlerin yorumlarına baktım.Herkes filmi oldukça çok beğenmişti ve tekrar izledim.Bu sefer baştan sona... Tek kelimeyle harika bir film!Bizim hayatımızda önemli görmediğimiz veya umursamadığımız olayların başkalarının hayatlarında nasıl derin yaralar açtığını gösteriyor.İzlemelisiniz :)2 yorum:

  1. herkese şiddetle tavsiye ederim. insanı ters köşe yapan muhteşem bir film. hatırladığım kadarıyla 6 kez tekrardan izlemişimdir.bence türünün tek örneği bir film :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle :) İçinde ilgi çekici idoller yok ama çok akıllıca bir olay var! Harika intikam planı:)

      Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!