Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Çarşamba, Mayıs 01, 2013

Hiiro no Kakera Dai Ni Shou

Sawako Kuronuma Çarşamba, Mayıs 01, 2013Tamaki Kasuga, büyük annesinin yaşadığı kasabaya onu ziyarete gider.Köye gittiğinde büyük annesinin olduğu eve gitmesi için bir ormandan geçmesi gerekir ve ormanda tuhaf hayalet gibi yaratıkların saldırasına uğrar.Bu saldırıdan büyük annesinin evinde yaşayan Takuma Onizaki onu kurtarır.

                     Tamaki, Takuma ile büyük annesinin evine gider ve orada başka çocuklarla da tanışır.Büyük annesiyle konuştuktan sonra "Onikirimaru" denilen kılıcın mühürlenmesi görevi için çağrıldığını öğrenir.Burada tanıştığı çocuklar ise onu korumakla görevlidir.
Onikirimaru'nun daha önceki koruyucusu Tamaki'nin büyük annesidir.Onun koruyuculuğunu da bu çocukların aileleri yapmıştır.Hastalanması üzerine yerine Tamaki'yi geçirir.Tamaki'nin başına bir şey gelmemesi için koruyucularla 7/24 birlikte olmak zorundadır.Dolayısıyla koruyucular bulundukları köyden ömürleri boyunca ayrılamayacak, hep orada kalacaktır.Bu yüzden ilk başlarda Tamaki'den pek hoşlanmazlar.Tamaki'nin güçlerinin bir türlü ortaya çıkmaması ve düşmanlara karşı kaybetmeleri onları daha da kızdırır.Daha sonralarda Tamaki, bir çok düşmandan kurtarılacak vehayalete benzer ucubelerle nasıl başedeceğini öğrenecektir.Zamanla da güçleri ortaya çıkacak,koruyucularla Tamaki'nin arası düzelecektir.Tamaki ve Takuma en başlarda iki zıt kutup olmalarına karşın, aralarında  aşk oluşacaktır.Çok beğendiğim animelerden biri.Sadece Tamaki'nin göz çizimine sinir oldum ne öyle düşecekmiş gibi gözler neyse...
İyi Seyirler!... :)

7 yorum:

 1. Bunun müziği çok hoş Fujika moroka seslendiriyo

  YanıtlaSil
 2. Bak bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu :)

  YanıtlaSil
 3. sonu güzel bitiyor öyle değil mi?

  YanıtlaSil
 4. İzleyeli baya oldu ama sonu iyi bitiyordu onu hatırlıyorum:)

  YanıtlaSil
 5. Bu animenin 1.sezonuda var ama bana sıkıcı geldi olaylar çok yavaş ilerliyor.Daha 2.sezonu bitirmedim.Ondan kesin birşey yazmıyorum.

  YanıtlaSil
 6. Bu animenin 2.Sezonu.... Ama ben 1.sezonunu çok beğendim diyemicem.Çünkü biraz yavaş ilerliyor.Ondan insan biraz sıkılıyor.Bide 1.sezonunda hiç romantizm yok..

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!