Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Cumartesi, Nisan 06, 2013

Pretty Little Liars

Sawako Kuronuma Cumartesi, Nisan 06, 2013

   Biraz da Amerikan dizilerinden bahsedelim.Bu dizi bir ara Tv2 de yayınlanıyordu, birkaç bölüm izledikten sonra yine dayanamadım ve internette aramaya başladım, buldum.Hem İngilizce kulak dolgunluğunun artması hem de dizi ilgimi çekmeye başladığı için izlemeye başladım.


    Dizinin şu ana kadar 3 sezonu yayınlandı ve devam da edecek –4.sezon haziranda- Tabi beklemek benim için korkunç bir şey :(
    Dizimiz Alison adlı karakterin kaybolmasıyla başlıyor.Alison’un  kendisiyle birlikte beş kişilik arkadaş grubu var (Spencer,Hanna,Emily ve Aria). Alison bütün arkadaşlarının sırrını biliyor ama kimse onun hakkında hiçbir şey bilmiyor.Alison başka birçok kişinin sırrını bilen ve bunları tehdit unsuru olarak kullanan bir kişilik… Ölümünden sonra arkadaş grubu dağılıyor.Alison’un kaybolmasından 1 yıl sonra ceseti bulunuyor ve  geri kalan 4lüye “-A” tarafından tehdit mesajları gelmeye  başlıyor, grup tekrar birleşiyor.”A” Alisonun bildiği bütün sırları biliyor ama Alison ölü… 


    Dizi boyunca kimden şüpheleneceğinizi şaşırıyorsunuz. Tamam evet bu suçlu diyorsunuz ama o suçsuz çıkıyor…En masum olarak gördüğünüz kişiler de suçlu olabiliyor.


Troian BellisarioSpencer Hastings

    Grubun en zekisi...Dersleri oldukça iyi ama ailesi tarafından sürekli kız kardeşiyle karşılaştırılıyor.Alison'un grupta en çok tehdit ettiği kişi diyebiliriz.Benim de dizide en çok sevdiğim karakter :)Lucy Hale, Aria Montgomery

    Alisonun en çok sevdiği karakter...Alison'un ölümünden sonra 1 yıl yaşadıkları yerden ayrılıyor ve bir yıl sonra geri dönüyor.Bir gün barda bir adamla tanışıp ilişki yaşıyorlar ve bu adam daha sonra öğretmeni -Mr Fitz- olarak okula geliyor.

Ashley Benson, Hanna Marin

   Dizimizde Alison varken şişman daha sonra Alison sayesinde yediklerini kusan karakter...Canı sıkıldıkça, morali bozuldukça tek başına bir turtayı bile yiyebiliyor! Daha sonraları okulda popüler oluyor.Kız güzel ama ben onu gruptaki en bencil kişi olarak görüyorum nedendir bilinmez.Shay Mitchell, Emily Fields

    Bu da dizimizin lezbiyen karakteri...Emily, Alison yaşarken ona aşıktır ve ölmesiyle en çok o yıkılır.Lezbiyen olduğunu sonradan ailesi ve diğer arkadaşları öğrenir.


Sasha Pieterse, Alison DiLaurentis

    Dizinin başında ölen karakterimiz ve ben hala öldüğünden şüpheliyim.Ceseti de bulundu ama olaylar öyle bir gelişiyor ki acabalar yerleşiyor insanın aklına...Dizinin en tehlikeli kahramanı , öldüyse bile (hala şüpheliyim) ölümü bildiği sırlardandır.Kızın herkes hakkında bilgisi var ve herkesi tehdit ediyor.
8 yorum:

 1. dizinin 3 sezonunu izledim ama sonra kore dizilerine sarınca izleyesim gelmedi. 4 sezonu izliyorsan yorum yazmanı istesem çok şey istiyor olur muyum acaba ??? (senin yorumların her zaman başarılı oluyor teşekkürler) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diziyi seviyorum canım, o gizem falan tam benlik...Bence izlemelisin!Dizide sıkıcı olan tek taraf amaçsızca verilen aralar yazdan beri bekliyorum yeni bölümleri 1 ay önce falan yeni bölüm yayınlandı sonra tekrar ara!Bu fazlasıyla can sıkıcı ama o sırada "Ravenswood" yayınlanmaya başladı.Caleb'ın baş rolünde olduğu yan dizi!Daha çekici geldi bana izlemelisin :) Yalnız kötü haber dizimag sürekli kapatılıyor,takip edebileceğimiz en iyi siteydi :(

   Sil
 2. 2016 dan merhaba, güzel olmuş bu açıklama.. hdfjjd artık bir sürü olay oldu dimi her şey baştakine göre öyle bir değişti ki

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle yeni bir inceleme yazabilirim A.D kim olabilir diye :D

   Sil
 3. PLL kore dizilerine başlamadan önce favori dizimdi sonra olaylar sıktı filan derken ben 6.sezonda bıraktım sence devam edilmeyi hakediyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hala izliyorum ve şu an çok güzel :) İzlemelisin, birgün düşündüğüm teorileri yazacağım :D

   Sil
 4. PLL kore dizilerine başlamadan önce favori dizimdi sonra olaylar sıktı filan derken ben 6.sezonda bıraktım sence devam edilmeyi hakediyor mu?

  YanıtlaSil
 5. PLL kore dizilerine başlamadan önce favori dizimdi sonra olaylar sıktı filan derken ben 6.sezonda bıraktım sence devam edilmeyi hakediyor mu?

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!