Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Perşembe, Nisan 11, 2013

Coffee Prince (Kahve Prensi)

Sawako Kuronuma Perşembe, Nisan 11, 2013

Konusu:

   Bir kız kardeşi ve dul annesinden başka kimsesi olmayan Go Eun Chan (Yoon Eun Hye), genç yaşına ve bir kız olmasına rağmen ağır hayat şartları nedeniyle kız olduğunu saklayarak çalışmak zorundadır. Hayatı boyunca bol yaşamış ve iyi bulmuş olan Choi Han Kyul (Gong Yoo) ise onu yola getirmek isteyen büyük annesinin uğraşlarına karşı direnmekte ve bir kaçış yolu aramaktadır. Tesadüfi bir şekilde, bir erkek gibi görünen Co Eun Chan ile yolu kesişen Choi Han Kyul'un hayatı da bundan sonra hızla değişecek ve kaderleri onları Coffee Prince isimli, güzeller güzeli, dostluklarla kurulu ve sevgi ile örülü kahve dükkanının açılışına götürecektir.
   Dizide, Eun-hye Yoon ile Gong Yoo oynuyor.Eun-hye'yi  birçoğumuz Düşlerimin Prensi  adlı diziden hatırlarız(eğer düşlerimin prensini izlemediyseniz  tıklayın). Dizinin başlangıcı Korelilerin standart konusu; erkek kılığına girmiş kız... Ama burada bu konu en iyi şekilde işlenmiş ve devamı oldukça iyi bağlanmış...  :)

  Go Eun Chan  hayat şartlarından dolayı erkek kılığına giren bir kızımız, birden fazla ek iş yapar;kuryelik,karate öğretmenliği,süt dağıtıcılığı gibi...

   Kuryelik işlerinden birinde kadınlar hamamına gider ve oradaki bayanlar onu erkek sanıp bağırmaya başlarlar :D

   Dizi asıl olarak, Go Eun Chan'ın Choi Han Kyul'a paket servisiyle başlıyor.Tabi ki bunu anlatmadan geçemeyeceğim:)) Go Eun Chan eve gelir ve Choi Han Kyul'u havluyla kendini kurularken görür ve burada kız karakterimiz kendinden geçerek ona dikkatlice bakar :D
   Choi Han Kyul "coffee prince" adlı bir cafe açmıştır ve erkek çalışanlar aramaktadır.Go Eun Chan'ın işe başvurmasıyla olaylar gelişmeye başlar :)   Dizi boyunca beni en çok güldüren şeylerden biri Go Eun Chan'ın  oburlukları...Ne bulduysa yiyor ve onu izleyen herkesi şaşırtıyor.O kadar iştahlı yiyor ki resimleri eklerken ben de acıktım:D
   Go Eun Chan yemek yerken diğerlerinin ifadesine bakın :D:D


   Tabi ki her girdiği yemek yarışını da kazanır:)

   Go Eun Chan'ın kız kardeşinden de  bahsetmek istiyorum.Kız hal ve hareketleriyle Türk kızlarının triplerini hatırlatıyor.Go Eun Chan'ın kız kardeşi sevgilisine trip atarak ne isterse yaptırır.Zavallı çocuk sinirlense bile ses ses çıkarmaz ama bir yere kadar...  :)


   Zavallı çocuk sadece sevgilisinden değil ablasından da çok çeker.Şu tipe bir bakın:D:D

Biraz da Choi Han Kyul'un   diyalogları ekleyeyim:)
   Choi Han Kyul'un Go Eun Chan'a yaptığına bakın!Bu nasıl bir sevimlilik böyle :)))
   Daha anlatacak o kadar çok şey var ama hepsini anlatmak yazmakla mümkün olmayacak.Dizi romantik-komedi türünde harika bir dizi.Dizideki her karakterin kendine özgü bir kişiliği var, diğer Kore dizilerinden farklı olarak hiçbiri sönük kalmıyor.İzlemeyenler kesinlikle izlemelisiniz.İyi Seyirler!


12 yorum:

 1. diziyi yüksek kalitede türkçe altyazıyla izleyebileceğim hiç bir site bulamadım.önerebileceğiniz bir site var mı acaba?

  YanıtlaSil
 2. yeppudaa.com ya da koreanturk.com da olabilir ama çok yeni bir dizi olmadığı için yüksek kalitede bulamayabilirsin

  YanıtlaSil
 3. Yoon Eun ve Gong Yoo ile tanışmama neden olan kahve tadında... yumuşacık,sıcacık bir dizi. İkisine de (özellikle Gong'a) bu dizi de aşık oldum. Bir adam ağlarken insanın içini bu kadar mı parçalar yahu :) Bu kadar tatlı olmak yasaklanmalı Kore'de akıllara zarar valla :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eun Hye benim tek beğendim Koreli bayan oyuncu diyebilirim, ayrıca tipik bir Gong Yoo hayranıyım da... İkisi bir araya gelince harika bir dizi ortaya çıkmış :) Gong Yoo ağlamasın hep gülsün, gamzeleri gözüksün :$

   Sil
  2. Ahh Sawakochan'ım bu yorumuna katılmadan edemicem valla. Müthiş bir seçim olmuş gerçekten. Ayrıca gamzeler konusunda sana en derin saygılarımı sunuyorum. Yirim onun suratını :)

   Sil
 4. Cok saçma bir film resmen geyliği teşvik etmiş bir de diyorlar kore filmleri ahlak bakımında......... sakın izlemeyin

  YanıtlaSil
 5. Yahu bu dizi harikaydı! :) Gong Yoo nasıl tatlıydı ya en sevdiğim oyuncu koltuğuna cuk diye oturuverdi vallahi :) Açıkçası diziyi çok sevmemin nedeni oyuncular arasındaki uyumdu. Sıcacık ilişkiler abartılmayan olaylar... Erkek kılığına girmiş kızlardan en iyisi Eun Hye'dir tartışmasız. Oynamamış kız yaşamış resmen gerçekten hepsi hakkını vermiş. Dizide farklı olarak kötü diye tabir edebileceğimiz kimse yoktu. Kimse ikisinin arasını bozayım demedi yani:D Çok güzeldi bak görünce duygulandım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En iyi Kore klasiklerinden olduğu boşuna söylenmiyor, sonuna kadar hak ediyor bunu:)

   Sil
  2. Gerçekten de öyle:) Dizi yorumunu da pek beğendim ellerine sağlık :)

   Sil
 6. romandan uyarlanmış dolu dolu çok iyi bir senaryo, muhteşem uyumlu başroller, harika oyucular, harika ötesi sahneler, çok iyi işlenmiş karakterler.. samimi rengarenk eğlenceli.. aşkların en büyüğü en gerçeği.. aşkın ve insanın her halinin işlendiği bir film

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!