Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Perşembe, Haziran 14, 2018

Çarpık evdeki cesetler / Crooked House / 2017

Sawako kuronuma Perşembe, Haziran 14, 2018


Agatha Christie severler burada mı? O zaman sizin seveceğiniz bir filmle karşınızdayım.Crooked House Agatha Christie'nin eserlerinden biri, daha önce bu kitabını okumadım, dizisi de yapılmış ama izlemedim.Rastgele filmine denk geldim ve oldukça beğendim.


Filmin konusu büyük bir malikanede geçiyor.Oldukça zengin bir o kadar da birbirinden kopuk olan ailenin büyük babası cinayete kurban gider.Ailede herkesin kendince büyük babayı öldürmek için haklı sebepleri ve sırları vardır.Hatta birçoğu bu duruma üzülmez bile.Fakat en büyük torunu Sophia büyük babasının cinayetini araştırmak için eski sevgilisi dedektif Charles'tan yardım istemeye karar verir.

Ailenin her üyesi birbirinden kopuk, nefret dolu olmalarına rağmen aile sırları konusunda oldukça ketumdurlar.Charles, ilk başlarda gerekli sırlara ulaşmakta zorluk çekse de dedektifliğe özenen küçük torun sayesinde aile hakkında sırları öğrenecek ve yavaş yavaş katile yaklaşacaktır.

Agatha Christie'yi her okuduğumda en düşünmediğim kişinin katil olacağını düşündüğüm için alakasız herkese katil gözüyle bakarım.Agatha belki bu düşüncemi fark eder diye olası katillere de odaklanırım ama o her defasında üzerinde durmadığım kişiyi katil olarak karşıma çıkarır ve beni şaşırtır.İşte bu film de tam olarak böyleydi, şaşırmak hoşça vakit geçirmek istiyorsanız kesinlikle izlemelisiniz :)


4 yorum:

 1. Son paragraf tam olarak beni anlatıyor. Her şekilde ters köşe oluyorum kitapları okurken :) Filmi de izlerim belki boş bir anımda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman beğeneceksin.Tabi kitap kadar zevk vermiyor ama film de gayet başarılı ;)

   Sil
 2. Hemen film listeme yazdım! Zaten bir kaç gündür bu filmin ismini hatırlamaya çalışıyordum sayende hatırlamış ve yorumunu okumuş oldum.
  Teşekkürler,elinize sağlık ^^

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!