Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Cumartesi, Mayıs 19, 2018

Kill Me Heal Me / 2015

Sawako kuronuma Cumartesi, Mayıs 19, 2018

Herkese merhabalar! Artık öyle beylik laflar edip geri döndüm de öyle de böyle de demeyeceğim; görüyorsunuz anlatmaya gerek yok! :)) Her defasında dönüşüm bir o kadar imkansız oluyor.Neler oluyor neler bitiyor hem anlatmak istiyorum hem de ya kızım o kadar kişiye blogun sahibi kişiliğini deşifre ettin, çeneni azıcık tut diyorum.Neyse asıl konumuz bu değil, asıl konumuz uzun zaman sonra izlediğim Kore dizisi :)Açıkçası artık  Kore dizileri eskisi gibi sarmıyor beni, her biri bir öncekinin biraz şekil değiştirmiş hali gibi.Diziyi izlerken aha şu sahnede şu olacak diyorum ve pat oluyor.Bizdeki töre, doktor konulu dizilerinin bayması gibi acaba Korelileri de bu romantik komediler baymış mıyır?Bence baymıştır.Biraz yenilik please!

Kill Me Heal Me, dizisi 2015 yapımıymış, nasıl oldu da deli gibi Kore dizi izlerken bu diziyi fark etmedim bilmiyorum.Direk konuya dalalım o halde;


Dizimizin asıl erkek karakteri,  ailesinden uzakta yurt dışında eğitim almış, çoklu kişilik bozukluğuna sahip Cha Do Hyun'dur. Cha Do Hyun gerçekte naif bir kişiliğe sahipken geçmişinde yaşadığı,ondan saklanan travmalar sebebiyle farklı kişilik belirtileri göstermektedir.Bir kişiliği serseri gibiyken, diğer bir kişiliği şair bir başka kişiliği ergen idol hayranı kız gibi...Bunlar gibi 7 farklı karaktere bürünmektedir.Cha Do Hyun'un yaşadığı bu hastalığı kendisinden başka hiç kimse bilmemektedir.Büyük annesi onun Kore'ye dönüp işlerinin başına geçmesini istemekte Cha Do Hyun ise rahatsızlığı nedeniyle Kore'ye dönmek istememektedir.Ta ki serseri kişilik Shin Se Gi onu ele geçirip Kore uçağına binene kadar...


Dizimizin asıl kadın karakteri Oh Ri Jin, psikoloji eğitimini almış stajer doktordur.Anne, babası ve ikiz kardeşiyle yaşayan Oh Ri Jin, hastanede sorumlu olduğu bir hastanın kaçmasıyla birlikte asıl erkek karakterimiz Cha Do Hyun ile karşı karşıya gelecektir.Dahası Cha Do Hyun ona aşık olacaktır fakat Shin Se Gi kişiliğiyle! Olayın trajik tarafı ise Cha Do Hyun, kişilik değiştirdiğinde diğer kişiliklerin yaşadığı hiçbir şeyi hatırlamamaktadır.Peki sonra ne olacaktır?

Dizi romantik komedi biraz da gizem tadında keyif alacağınız bir yapım.Çok Kore dizisi izlemeyenlerin daha çok seveceği fakat bir zamanlar ben gibi sabah akşam izleyenler için birçok sahneyi tahmin edebileceği senaryoya sahip ama tabi ben yine de bir göz atın derim! :)Buradan sonrası spoiler içerir.Vay ben dayanamadım okudum,derseniz karışmam :) Bundan ben değil gözleriniz sorumlu!


Sawako is back! Şimdi dizi konu girişi olarak tam benim sevdiğim türde; psikolojik unsurlar içeriyor.Asıl karakterimiz Cha Do Hyun'un değiştirdiği kişilikler de onların akışını da sevdim.Tabi ki favori karakterimiz Shin Se Gi! Neden mi? Çünkü kötü çocukları severiz :))Asıl kadın karakterimiz Oh Ri Jin, sevimli tatlı kız.Bu aralar iyi niyetimden çok çektiğimden olsa gerek, kendisindeki gereksiz iyi niyet ve sırıtma eylemleri benim sinirimi bozdu.


Oh Ri Jin'in ikizi Oh Ri On favori karakterim olmaya çeyrek kala en sinir olduğum karakter oldu.Oh Ri On, gizemli Omega tiplemesiyle gönlümü fethederken sanki olmazsa olmaz gibi asıl kadın karakterimiz Oh Ri Jin'e aşık olması çok gereksizdi.Hemen eziklediler güzelim çocuğu! Bak bak hem izlemedin hem de burayı okuyup OHA! diyorsun dimi?Sakin ol yavrucum onlar gerçek kardeş değiller, spoilerı sağlam ye bakalım! :)) Gerçek kardeş olmayabilirler ama kardeş gibi büyütülen çocukların birbirlerine ilgi duyması saçma bence, neyse....


Cha Do Hyun konusunu pek çabuk geçmişim şimdi fark ettim.Ondaki anne nasıl bir anneydi öyle! Aynı Fazilet Hanım ve Kızlarındaki Fazilet Hanım! Kıyasıya yarışırlar!Oğlun kişiliklere bölünmüş toparlanamıyor sen hala şirket de şirket!Hey gülüm hey...

Oh Ri Jin, bebeğim sen kolay yırtamazsın öyle! Kızım başına gelmeyen kalmamış, karanlık odalara kapatılmışsın.İyi tamam ben affettim! Yok öyle bir dünya! Sen yaşadığın anıları unutacak kadar kendinden geçeceksin sonra iki aşık oldun, canım, balım affettim.Gerçekçi olalım, bizden 5 TL borç alan adamı unutmuyoruz, bizi karanlık bodrumlara tıkan canileri mi unutup affedeceğiz? Reset tuşun mu var canım, format mı atıyorsun kendine?


Cha Do Hyun'un babasına ne demeli? Normalde çok iyiymiş de o durumu kendine yedirememiş de kötü davranmış.Yok canım öyle şeyler, tamamen mantık hatasıydı, küçücük çocuğu cezalandırıp aslında iyi bir insan o ya bağlamak.Pollyanna olmayalım lütfen!Adam manyakmış içinde saklıyormuş ruh hastası! Mutlu son yazacaksınız diye bizi salak yerine koymayın!

Peki ya Cha Do Hyun'un eskiden aşık olduğu Han Chae Yoo karakterine ne demeli!Ne kadar gereksiz bir karakterdi öyle!Biz ikinci kadın karakterlerin sinsilerine alışığız bebeğim! Seni bu dizide kıyafet tanıt, iki salın diye oynatmışlar benden söylemesi! Hiçbir amacın yoktu kızım!


Genel olarak toparlayacak olursam; dizinin giriş ve gelişme kısmını sevdim.Fakat son kısmını gereksiz mutlu son buldum.Asıl kızımızın affetmesi falan bunlar hiç gerçekçi değildi.O yüzden bu diziye puanım 10 üzerinden 7! O da psikolojik unsurlar ve farklı konu içeriyor diye.Yoksa herkesin bayıldığı kadar bayılmadım diziye.Güzeldi ama sonlar daha önemlidir benim için :)


Peki sizin puanınız kaç olurdu?
10 yorum:

 1. Yeppudaa ya noldu biliyor musunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kapanmış sanırım, ben de uzun zaman sonra bakıp siteyi göremeyince şaşırdım :(

   Sil
 2. Geçenlerde izlemiştim ben de:) Cha Do Hyun'u canlandıran Ji Sung'un karakterler arası geçişleri çok iyiydi. Oh Ri On'un koruyucu destekleyici abi rolünü aşık rolüne çevirmeleri bence de gereksizdi. Gereksizliklere rağmen güzel bir diziydi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok fazla asıl karakterler üzerinde duruldu, yan karakterler çok önemsiz gösterildi.Neden varlar diye sorgulattırdılar seyirciye. Zaten diziyi ayakta tutan Cha Do Hyun'un karakter geçişleriydi :)

   Sil
 3. üzülerek blogu takip etmeyi bırakıyorum çünkü girip aylarca senden bir post gelmediğini görmek nedense buruk hissettiriyor kendine iyi bak ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yapacak bir şey yok :) Bura dışında da hayatım var ;) Sen de kendine iyi bak :D

   Sil
 4. İzleyip izlememek konusunda baya bir kararsız kaldım. Finale az bir süre kala izlemeye değer mi sence ?

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!