Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Perşembe, Haziran 30, 2016

First Love / 2010

Sawako Kuronuma Perşembe, Haziran 30, 2016Nam, okulda çirkin kategorisinde yer alan 14 yaşlarında bir genç kızdır.Popüler kızların beyaz tenli ve yetenekli olduğu bir okulda Nam gibi sıradan bir kız pek de çekici gelmemektedir.Nam, eline yüzüne bakmadan okulun en popüler çocuğu Chon'a aşık olur.

Chon, çok iyi futbol oynamasına rağmen okul takımında yer almak istemez.Kendisinin uğursuz olduğunu düşünür, çünkü annesinin doğuracağı haberini aldığında babası golü kaçırır, sonrasında da futbolu bırakır.Chon, okuldaki birçok popüler çocuğun aksine fazlasıyla naziktir.Tabi bu özellikleri Nam'ın ona daha çok aşık olmasına neden olur.Nam, Chon'u kendine aşık edilebilmek için kendini geliştirmeyi, güzelleştirmeyi dener.Fakat Chon'un yakın arkadaşı Nam'a aşık olunca olaylar onun için pek de kolay olmayacaktır.Filmi sıradan buldum.Konu olarak güzeldi ama işleyiş şekillerini beğenmedim; birkaç sahne oynatıp aradan hooop 1 yıl geçmiş olması, hikayeyi böyle toparlamaya çalışmaları hoşuma gitmedi, konular kopuk geldi.Bir de şu beyazlık takıntısı var; madem beyaz kalmak istiyorsun neden güneşin altında kalıp o kadar yanıyorsun? 

Filmin en başında asıl kızımızın yüzü esmer, elleri açık renkti, sonradan düzelttiler ama benim dikkatimden kaçmadı.Anlatışımdaki sıkıcılıktan anlamış olacağınız gibi film benim için; izleseniz de olur izlemeseniz de olur çerezlik film kategorisinde.

4 yorum:

 1. Şu asyalılar niye bu kadar beyaz olmaya takıyor , bence korelilerin fazla etkisinde kalmışlar. Yoksa o kadar güneşli bir ülkede beyaz tenli insan olucağını da sanmam .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esmer olsun, beyaz olsun...Madem rahatsız oluyor bu kadar güneş altında gezip simsiyah olmasın ama dimi? Yoksa kimse durduk yere o kadar beyazlayamaz :)

   Sil
 2. kesinlikle izlediğim en güzel filmlerden biri ,platonik aşkı yaşayanlar bu filmi hissederek izleyebilirler :)

  YanıtlaSil
 3. Kore günlüklerim adı altında neden bu kadar çok kore dizisi dışındaki diziler var?

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!