Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Pazar, Aralık 21, 2014

The Cat: Two Eyes That See Death / 2011

Sawako Kuronuma Pazar, Aralık 21, 2014

Bir kedi aşkı var ki içimde sormayın gitsin! Nereden geldi nasıl oldu anlamadım; oysaki yıllarca kuş beslemiş insanım ben...Tutturdum kedi alalım diye!Tek destekçim sevgili erkek kardeşim oldu ama bu hiçbir şeyi değiştirmedi :( Neyse ben de kendimi kedi videoları izleyerek avutmaya karar verdim.Korku filmi arayışındayken de bu filme rastladım belki de kedi beslemekten vazgeçerim diye izlemeye koyuldum (kedilerin gece gözlerinin parlaması beni korkutuyor)

Filmimizin konusuna gelecek olursak; 

So-yeon, petshopta çalışan bir genç kızdır ve kedilere fazlasıyla düşkündür.Bir gün petshopa kedisinin tüylerini boyatmaya orta yaşlarda bir kadın gelir ve So-yeon o sırada tuhaf gölgeler görmeye başlar.


Müşteri kadın petshoptan ayrıldıktan sonra evinin bulunduğu binanın asansöründe ölü olarak bulunur.Asansörde yalnızca kadının cesedi ve kedisi vardır.Kadının kocası, kedinin lanetli olduğuna inanır ve kediyi polis memuruna bırakır.So-yeon, eve dönüş yolunda bu polis memuruna rastlar.Polis memuru, So-yeon aşık olup söyleyemediği ilk aşkıdır, aynı zamanda da en yakın arkadaşının eski sevgilisidir.

So-yeon, ilk aşkının ricasıyla kediye bakmaya başlar ve etrafında tuhaf şeyler gerçekleşir.So-yeon, sürekli ölü küçük bir kız görmeye başlar.Peki ya sonra? 


Film, benim için sıkıcıydı.Çok yavaş ilerledi!İtiraf etmeliyim ki çoğu yeri atlayarak izledim ve konudan hiçbir şey kaçırmadım, sonrasında ise korkunç bir iki ani çıkış dışında pek bir şey yoktu.Konusunda da bazı yerlerin açık kalması sinirimi bozmadı değil...Sonuç olarak, film sürekli korku filmi izleyenler için basit, korku filmlerinden çok korkanlar için korkutucuydu.

Not:Söylemeden edemeyeceğim kedinin yanaklarının yani tüylerinin boyanmasına çok kızdım.Allah akıl fikir versin bu tip insanlara! Pazarda da çok satmak için civcivleri boyayan insanlara sinir oluyorum!Hem onları alıp büyütmek isteyen çocuklara yazık oluyor hem de civcivlere...İki gün sonra ölüyor zavallılar... 

6 yorum:

 1. O kedi hastalığı bende de var maalesef aileyi ikna edemiyorum. Bir de ev de titiz bir anne olursa iş iyice karmaşıklaşıyor. Film ürpertici geldi. Kedi sevgimi bitirir bu benim olmaz, izlemem :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benimki de tutturdu her yeri kirletir o diye.. Balkonlarımız pimapenli oraya koyarım dedim nuh dedi peygamber demedi:) Eğer korku filmlerine alışıksan etkilemez:)

   Sil
 2. İlk izlesem mi ki diye düşünürken sıkıcı dediğin paragrafı okuyunca vazgeçtim izlemekten :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer korku filmleri çok korkutmuyorsa sıkıcı, hepsinden korkan biriysen gerilimli gelebilir :)

   Sil
 3. Canım korkuttun şimdi beni,benim 5 tane kedim var da:D Ama ben daha çok köpekleri seerim köpek te besliyorum,bence kedi yerine köpek al alacaksan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Apartman dairesinde yaşadığım için kuştan başka evcil hayvan beslemeye elverişli değil durumum :)

   Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!