Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Pazartesi, Ekim 20, 2014

Mim #10 - Beklentiler ve Hedefler

Sawako kuronuma Pazartesi, Ekim 20, 2014

Sevgili Renklitirtil blogunun sahibesi, bana bir mim paslamış;
2015 yılından beklentilerim ve gerçekleştirmek istediğim en az beş hedef içeren bir liste hazırlamak üzerine...Öncelikle teşekkür ederim mim için...Aslında ben öyle hayattan çok beklentileri olan bir insan değilim..Hayır tabi ki benim de olmasını istediğim şeyler var ama bunları dile getirmekten pek hoşlanmam...Olmazsa hayal kırıklığım büyük olur çünkü...Biraz korkağım değil mi?Ya da böyle konularda oldukça korkağım kabul ediyorum...Ama bu sefer dile getireceğim!Farklılık olsun :)


Düş kırıklıklarımı bir kenara bırakıp benim 2015 yılından beklentilerime geçmeye ne dersiniz?
Dikiş dikmeyi öğrenmek

Evet, biliyorum!Birçoğunuz için çok sıkıcı bir hayal...Ama benim gerçekten istediğim bir şey bu!Aslında dikiş kursuna kaydolmuştum fakat yedeklerdeydim ve ne yazık ki sıra bana gelmedi..Ne çok istemiştim rengarenk yastık kılıfları dikmeyi...Odamdaki sevimsiz, istenmeyen  koltuğu da rengarenk yapacaktım, sonra perde kumaşı alıp odama perde dikecektim ama kısmet değilmiş :( Olsun...Umarım 2015 yılında bir fırsat bulup dikiş dikmeyi öğrenirim, bunu gerçekten istiyorum :)

Daha fazla mutlu, huzurlu olmak

Her şeyi kafama takıyorum.Bu da üzüntülerimin artmasına ve mutlu günlerimin yok olmasına neden oluyor.2015 yılında içimde yok olan ya da karanlıkların arkasına saklanan Pollyanna yı yeniden canlandırıp daha pozitif daha mutlu olmayı umuyorum.Yapabilirim bunu! :)Klasikleri okumak

Klasik romanlar, benim okumayı seçtiğim roman türleri arasında yer almadığı için birçoğunu bu güne kadar okumadım.Ben kurgu olarak bilimkurgu, psikolojik ne bileyim bir korku sever olduğumdan klasikler hep sıkıcı geldi bana...Ama bu sefer, hepsini okumak istiyorum, artık eskisi kadar da sıkıcı gelmiyor :) En azından okuyacağım romanların arasına klasikleri de sıkıştırabilirim!
Hayatıma yön çizmek

Hayatımda bir şeyleri şekillendirmek istiyorum...Bağımsızlığımı ilan etmek istiyorum, umarım 2015 te bu olur :)


Yurtdışına gitmek

Bu beklentim sadece 2015 için değil, ömrümün sonuna kadar geçerli...Yurtdışını gezmek istiyorum, ne iş ne de eğitim olsun içinde; sadece gezeyim, sorumluluk olmasın, param olsun...Neresi olduğu pek önemli değil, farklı bir yer, yeni insanlar, yeni yemekler tanıma fikri bile mutlu ediyor beni...Umarım bir gün olur :)
Güçlü olmak

Hem maddi hem manevi olarak güçlü olmak istiyorum.Ama daha çok manevi!Duygusal kişiliğim, beni çoğu zaman zor durumda bırakıyor.Güçlüden çok biraz daha sert biri olmak istiyorum, insanların gözyaşlarını kanmamak, sadece kendimi düşünen  bencil olmak istiyorum! Başarılı ve azimli olmak

Yaklaşık 2 senedir çeşitli konularda yaşadığım hayal kırıklığı beni pes etmeye sürekledi..Tamam hiçbir zaman çok hırslı biri olmadım ama bir şeyi gerçekten istediğimde bir yolunu bulup onu elde etmeyi becerdim..Hayal kırıklıklarımı bir kenara itip azimli davranmayı ve sonucunda başarılı olmayı istiyorum..Umarım olur :)


Son olarak babam için;

Bu beklenti de babam için olsun...Senelerdir çalışıyor ve bu sene emekli oluyor Allah'ın izniyle...Umarım kazandığı parayı istediği gibi bir yatırım aracı olarak kullanabilir :)

Mimi geç cevapladığım için kimlerin cevaplayıp cevaplamadığını bilmiyorum o yüzden bu mimi herkese paslıyorum!Evet, evet üzerinize alınabilirsiniz :)

Benim 2015 ten beklentilerim bunlar, peki sizin beklentileriniz neler? :) 

13 yorum:

 1. O kadar güzel yazmıssin ki hepsine katiliyorum dikiş dikme fikrine soğuk bakan ben bile heveslendim ne yalan söyliyim:)) fazlasıyla duygusal biri olarak her şeyi kafama takarım takılmıck önemsiz şeyleri bile, bende umursamaz bir insan olmak isterdim umursamazsan acıda cekmezsin lafı çok dogru. Aynen bende daha mutlu daha huzurlu olmak istiyorum bir öğretmen adayı olarak isimin hakkını verebilmek en büyük hayalim.

  YanıtlaSil
 2. ay beklentilerin çok güzel dikiş harici :D hakikaten çok sıkıcı bir beklenti :D umarım bütün isteklerin gerçekleşir ve mutlu olursun :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dikişten çevreme bahsederken yüz ifademi görsen bir de! Beni tanıyanların hepsi şaşırıyor böyle bi şey istememe:)) İnşallah olur canım hayallerimiz :)

   Sil
 3. Güzel bir mim gerçekten.. Benim 2015 beklentim; beklentilerimi azaltmak :) çoğu zaman gerçekleştiremediğim günde 2 saat kitap okuma planımı gerçekleştimiş olmak.. Daha çok sevmek ve daha çok gülümsemek..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beklentilerimizi azaltmayı başarabilirsek mutluluk kaçınılmaz olur zaten :)
   Sen de benim gibisin sanırım; beklentilerini söylemekten korkanlardan, olmayacak diye kendini üzmek istemeyenlerden :)

   Sil
  2. Yok,Ben daha çok bekledikleri olmayınca, beklemenin gereksiz olduğunu, olması gerekenin olması gerektiği şekilde ve olması gereken zamanda zaten olacağına inananlardanım

   Sil
 4. huzur ve bağımsızlık. en önemlileri bunlar sanırım ya :) yurtdışına gitmek çok kolaylaştı gezmek için. istanbuldan haftasonu yunanisten örneğin 100 lira her yol yatak dahil yani :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yunanistan pek ilgimi çekmiyor ama 100 tl gerçekten ucuzmuş *-*

   Sil
 5. bir çok yaşıtımın beklentisinin benimle aynı olduğuna eminim :D benim beklentim üniversitede iyi bir bölüm kazanmak umarım olur :D yurt dışı fikri de benim her zaman hayalimdi fakat onun için daha zamanım var yani vadır İnşAllah :D

  YanıtlaSil
 6. bunları dua addederek amin diyorum. özellikle baban adına...

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!