Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Çarşamba, Ekim 15, 2014

Fated to Love You / 2014

Sawako Kuronuma Çarşamba, Ekim 15, 2014


Bu aralar tembel mi oldum ben ne? Günlerdir izlediğim diziyi yazmaya, replik çıkartmaya üşeniyorum...Tamam üşengeçlik benim diğer adım ama şu sıralar gerçekten abarttım!Neyse geç olsun da güç olmasın diyerek konuya giriş yapalım :))

Kim Mi Young, büyük bir şirkette stajer olarak çalışmaktadır ama yaptığı iş getir götür işinden fazlası değildir.Şöyle ki asıl kızımız Kim Mi Young, Pollyanna'ya taş çıkartacak iyimserliktedir ve hiç kimseye hayır diyemez.İş yerindeki herkes onun bu iyi niyetini sömürür, ona saçma sapan bir ton ayak işi yaptırmakla kalmayıp bir de postit kız lakabı takarlar..


Çünkü asıl kızımız ona verilen saçma görevleri unutmamak için masasını postitle doldurmuştur. ( Sawako, burada yine ezik olarak lanse edilen asıl kızımıza bir ton laf söylememek için kendini zor tutuyor.)Kim Mi Young, herkese iyi davranmasına rağmen iş yerinde sadece bir arkadaşı ona gerçekten değer verir.Bir de Avukat Min, ona nazik davranmaktadır ve asıl kızımız gizliden gizliye Avukat Min'den hoşlanmaya başlar.Ve bir gün asıl kızımızın şansı döner, iş yerinde yapılan bir çekiliş sonucu lüks bir otelde iki kişilik tatil kazanmıştır.Yalnız ortada büyük bir sorun vardır; asıl kızımızın tatile yanında götürebileceği kimsesi yoktur.Vazgeçmenin eşiğine geldiğinde Avukat Min'e tatil teklifinde bulunur ve Avukat Min bu teklifi kabul eder.

Lee Gun, büyük bir şirketin varisidir.Zengin olduğu kadar küstahtır da...(Hele bir gülüşü var, Erol Taş'a taş çıkarır ) Yaklaşık altı yıldır çıktığı yurt dışında çalışan fakat artık Kore'ye dönen balerin sevgilisine, evlenme teklif etmeye karar verir.Aslında  bu kararı vermesinde, şirket hissedarlarının uyguladığı baskının da etkisi vardırAma yine de Lee Gun sevgilisini seviyordur.Büyük bir sürpriz hazırlar ona, tam da asıl kızımızın tatil yaptığı otelde...


Nitekim Lee Gun ve asıl kızımız Kim Mi Young için hiçbir şey planlandığı gibi gitmez...Yaşadıkları yanlış bir olay sonucu ikisi bir sabah aynı yatakta uyanır..Ve Kim Mi Young hamile kalır peki ya sonra?Dizi romantik komedi, bazen dram türünde etkileyici bir yapım :) 20 bölümlük ve sonlanmış durumda!Son zamanlarda izlediğim diziler sonucu yaşadığım hayal kırıklığını telafi etti..İzlemelisiniz...

Buradan sonrası izleyenler için ya da spoilera doymayanlar için :D

Asıl kızımızın bu koşuşunu unutmak mümkün mü?
 Asıl kızımız eziklikte sınır tanımıyordu.Sinir oldum..Özellikle de önce bize sevimli olarak lanse edilen, sonrasında çirkinlikte sınır tanımayan avukat karşısındaki o ezik duruşu sinir etti beni...Avukat daha çok sinir etti orası ayrı...
Sonra o çıktı karanlıktan...Bizim asıl erkek kahramanımız, Gun sülalesinin bilmem kaçıncı torunu Lee Gun...Asıl kızımızı kurtarışı fazlasıyla havalı değil miydi?
Tabi sadece bununla kalmayıp asıl kızımızı prensese de dönüştürdü...Her Kore dizisinde olduğu gibi bu dönüşüm karşısında büyülenmekten de geri kalmadı :)Asıl kızımızın, hamile kaldığını öğrendikten sonra Lee Gun'a söylemekten çekindiği sıralarda karnından bir sesin baba diye bağırması...Sonra, Lee Gun'ın  o sesi bağrına basması...
Aslında bunların sadece asıl kızımızın kurduğu saçma sapan bir hayal olması...(Yalnız ben o sesin telefon uygulanmasından geldiğini düşünmüştüm :) )Asıl kızımız, pollyannalıkta sınır tanımadığı gibi, herkesin eşiyle gittiği doğum öncesi kursa tek başına gitmeye çekinmez...Her zaman, olumlu düşünür..Hatta Lee Gun'ın gelmediğini hocasına söylerken bile..Lee Gun'ın gelmeyeğinden o kadar emindir ki...Ama Lee Gun, gelir hem de o Erol taş'a taş çıkartacak kahkahasıyla :D 

Bu arada, Lee Gun'ın dikiş yeteneğinden haberiniz  var mıydı?Doğmasını bekledikleri bebek için diktiği o kıyafet ne kadar özenliydi..Tabi ki gerçekte o dikmedi ama yine de çok iyiydi:))


Ayrıca kıskançtır da...Başkasının yapıştırdığı yara bandını bile kıskanır...Çaktırmadan kendi yara bandını yapıştırır..Yalnız yara bandına bayıldım!Ama her zaman böyle gizli gizli kıskanmaz...Belli eder kıskandığını, sadece çocuğu için kıskanıyordur asla gerçekten kıskandığını kabul etmez:D
Ve asıl kızımızın Dilek kutusu vs Meraklı Lee Gun :)) 
İçinden çıkan asıl kızımızın dilekleri...Yalnız artık sıkmaya başlamadı mı, asıl kızlarımızın eziklikte sınır tanımamaları..Bu kadar da olmamalı...Asıl kızlarımız artık ezilmesin! Ve Lee Gun'ın asıl kızımızı salyangoza benzetmesi...Playfull kisste de Ha Ni salyangozdu değil mi? 
Birisi benim için salyangoz benzetmesi yapsa hakaret olarak algılardım ama onlar için bu böyle değil demek ki...Zorluklara rağmen direnen, yavaş yavaş istediğine ulaşan bir sümüklü böcek :DResimler arasındaki koca gözlü salyangozlara dikkat!Salyangoz ayrıntıda gizlidir! :DSalyangozlar, kaplumbağalardan daha iradelilerdir.O küçücük bedenleriyle...Lee Gun'ın anlatmak istediği de bu olsa gerek :D

Bu arada fark etmişsinizdir, sadece asıl kızımızın değil Lee Gun'ın da hayal gücü geniş..Sadece salyangoz görmesi değil...Asıl kızımızı kıskandığını kabul edemediği ama kıskançlıktan delirdiği zamanlar o da hayal alemine dalar...Komşu abilere dikkat edelim kızlar :D

Lee Gun'ın öncesi ve sonrası...Hangisi daha iyi derseniz bence kısa saçlı olanı!Önceki halini, o gülüşüyle sapığa benzetiyordum, korkutucuydu bence! :DLee Gun'cığımız ne kadar kıskanç olsa da kıskandığı kişinin iyi yönlerini karşısında minnettar da olur :)) Şapşik!Bu ikili arasındaki atışmalar harikaydı!Beni benden aldılar :DBöyle süslü yemeklerden ben de istiyorum!Bir gün oturup kendim için yapacağım!Eğer olur da yaparsam blogumda da paylaşmayı unutmam! :DBenim hala bir selfiem pardon öz çekimim yok biliyor musunuz?Akıllı telefonum var ama o yok bir ara çekinsem mi ki? :DBen de canım sıkıldığında tatlının dibine vururum..Canavara dönüşürüm, o an evet mutlu olurum...Hem tatlıyı sevmeyen insan olur mu ki? :)Eğer olur da bir gün bana hediye almak isterseniz hiç doğum günümü falan beklemeyin!Tutmayın kendinizi!Bana kar küresi alın ama müzik çalarlısından :DBöyle yetenekli insanları çok kıskanıyorum!Acaba teknik mi öğretiyorlar..Keşke bizde de sanata bu kadar önem vermiş olsalardı..Çok güzel değil mi?Bir de bunların fan çizimleri var!Tıpkısının aynısı değil mi?:)


Her dizide böyle havai fişekli, romantik bir sahne oluyor..Olur da bir gün böyle bir sahne yaşamazsam çok içimde kalır!Daha birçok sahne var, replik çıkarılacak ama artık yoruldum benden bu kadar ! İzleyin gençler! :)Not: Dizinin bütün bölümlerini(19.bölüm hariç), yeni dahil olduğumuz sitenin internetinden indirmişim ve sitede internet kullanımında birinci olmuşuz dairecek...Tabi yönetim bu başarımızı kutlamak için bir liste hazırlamış ve sitedeki bütün binalara asmış..Kimi görürsem rekor sizde deyip dalga geçiyor :)) Ama bu dizi için değerdi!

33 yorum:

 1. Asırlardır taslaklarımda sürünüyor bu yazı maşallah senin bu uzuuun ve güzel yazını görünce başlama sevki geldi hemen ardından da üşengençlik içime şak diye oturdu izlemesi kolayda yazmasa zor arkadaşım biliyorsun :D Ellerine sağlık bu arada :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım benim :* Yazarken ben de üşendim, aslında birçok yer vardı bahsetmem gereken ama yeter dedim..Bir de izlerken replik çıkartmadım keyfimi bozmayayım diye sonra çok zor oldu:))

   Sil
 2. Ahhh çok sevdim ben bu diziyi. Bölümleri beklemek zor olmuştu. Komşu oppaya bir ara sinir olsam da Choi Jin Hyuk hatrına katlanmıştım. Jang Nara ve Jang Hyuk'u da ilk kez bu dizide izledim. İkisi de harika oyuncular. Lee Gun'ın ilk saçı çok hoşuma gidiyordu ama sonra diğer saça geçince de epey karizma olmuştu. Tekrar görmek güzel oldu. Zaten en sevdiğim sahneleri koymuşsun. Çok güzel olmuş yorumların da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bitmesini beklemiştim, her yerde görünce nedense izlemek gelmedi içimden... Sonra bir bakıyım dedim bakış o bakış, bölümleri izlerken bilgisayar başında uyuduğum bile oldu...Gerçekten çok güzel bir diziydi hem konusuyla hem oyunculuklarıyla:)

   Sil
 3. İnternet kullanımında birinci olmanızı kuluyorum ve dizi mükemmel değil miydi ya? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler!Gözüm her daim birincilikte! :))
   Kesinlikle mükemmeldi! :)

   Sil
 4. Ne güzel dizidir yahu :) Çifte bayıldım, Gun'un kahkahalarına bayıldım, kızın minnak burnuna bayıldım, Daniel'in gülüşüne bayıldım, bayıldım, bayıldım, bayıldım, bayıldım!!!

  Ellerine sağlık~~

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle.. Son zamanlarda Kore dizilerinde yaşadığım hayal kırıklığından sonra benim için harika bir tercih oldu :)

   Sil
 5. çok teşekkürler çok güzel paylaşımların var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim, beğenmene sevindim :)

   Sil
 6. merhaba bu diziye benzer dizi önerebilirmisiniz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benzer deyince aklıma dizi gelmedi :) Ama yukarıda izlediklerim kısmından Kore diziyi seçersen önüne beğeneceğin bol seçenek çıkacaktır :)

   Sil
  2. falling for innocence. izleyin izletin bayılacaksınız:)

   Sil
 7. Merhaba yazıyı şans eseri gördüm bir yıl olmuş nerdeyse yazılalı, ama yinede yazayım dedim. bu dizinin orjinali tayvanda çekilmiş biraz daha uzun, iki sezon ve gerçekten izlediğim en iyi tayvan dizilerinden biri. İzlemek isterseniz tavsiye ederim. Bu nasıl bitiyor bilmiyorum ama onda arada yıllar fln geçiyor kavuşmaları için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yanılmıyorsam bu dizide de aradan yıllar geçiyordu :) Teşekkürler tavsiye için ama konusunu bildiğim diziyi izlemek çekici gelmiyor :)

   Sil
 8. nihayet izledim!! oh ya çok merak etmiştim
  lee gun rocks!

  YanıtlaSil
 9. Ben çoğu zaman senin yazılarını 1 ya da 2 sene sonra görüyorum. Ve yine geciktim. Neyse geriden gelen biri olan ben bu diziye baya bi ısındım. Cidden izlesem mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlemelisin, kaçırmamalısın!Bayılacaksın... :)

   Sil
 10. Kore dizilerini izlerken senaryonun samimi olmadığını düşünürdüm hep. İzlediğim Kore dizileri sürekli adından bahsettiren dizilerdi ve hiçbirine yorum yapma gereği duymadım. Bana sıcak gelmedi sadece. Fakat bu diziyi izlemeye başlayınca aslında senaryoyu oyuncuların yücelttiğini gördüm.Tabi ki bu dizinin kamera arkasından bahsetmiyorum bile. Onlar olmasa oyuncu yönlendirmedeki hataları düşünemiyorum.Yönetmen başta olmak üzere gerçekten iyi bir kamera arkası olduğunun farkına vardım. Koredeki oyunculardan en yetenekli iki kişi seçilmiş bence. Daha bölümlerin başındayım ama kızın samimiyetine bakarsanız o iyilik abidesi salak kızlardan tamamen farklı. Bunu gerçekten oyuncunun yeteneğiyle bağdaştırıyorum. Erkek oyuncunun sesi dublaj mı bilmiyorum ama bana göre onun sesinde de farklı bir tat var. Bu seçim de iyi.Bu dizinin gerçekten önemsenmiş olduğunu düşünüyorum. Bence biraz da kameradan ,oyunculuktan anlayan biri olursa bu diziyi izlemeli.Tabi ben olaya sadece teknik açıdan bakıyorum. Bazı yanlışlar olsa da en izlenebilecek Kore dizilerinden birisi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen diziyi izlerken oyuncuların kötü olması gerçekten insanı deli ediyor.Geçmişe baktığımda konu olarak beğendiğim dizilerden bazılarının çok ruhsuz oyuncular tarafından oynandığını fark ediyorum ama senin kadar dikkat etmem oyunculuğa, genel olarak izlerim :) Bak bir de Gentleman's Dignity var izlemelisin, çok iyidir :)

   Sil
 11. Merhaba ilk defa bi bloggerin yazısına yorum yapiyorum .dizi de oyuncular da senaryo da yapım da harikaydı ve sizin de.dediğiniz gibi hayal kırıklıklarıma çok iyi geldi ve yorumunuz da ayrıca güzeldi ..sadece teşekkur etmek geldi içimden ..başarılar (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldin, yine gel o zaman! :) Ayrıca teşekkür ederim :)

   Sil
 12. Slm yorumuna guvenerek jzliyorum diziyi 😊 abartmiyorum ne zaman dizi iLesem once burdan senun bloguna bakiyorum oyle izliyorum. Ve yorumlarin i kadar iyi ki hicte pisman olmuyorum. Tesekkurler. Thank you. Komaho. Arigato 😚😚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun gözümden kaçmış çok teşekkür ederim :)

   Sil
 13. Slm daha önce hiç yorum yapmamıştım sizin blogunuza. bu diziyi görünce dayanamadım. Bu dizinin Tayvan (çin) versiyonunu izlemiştim iki yıl önce ve çok çok beğenmiştim oyuncular ve mimikler çok gerçekçiydi, umarım bu da onun kadar güzeldir.

  YanıtlaSil
 14. Merhaba diziyi nerden izleyebilirim ve Final yaptı demiştin galiba değil mi

  YanıtlaSil
 15. Bu dizinin tayvan versiyonunu nereden izleyebilirim????

  YanıtlaSil
 16. merhaba diziyi geç keşfettim ama zevk alarak izliyorum :))) bir sorum olacaktı min young danielle havalimanına giderken guna hayal şeklinde veda etmişti orda önceki bölümlerken kesitler vermişlerdi ve min young gunun saçlarını yıkıyordu daha sonrada kuruturken gösterdi ben öyle bir sahneyi izlemedim diye hatırlıyorum bir türlüde bulamadım acaba kaçıncı bölümde

  YanıtlaSil
 17. Dizinin OST'larından tütün da oyuncu ve ekibe kadar her şey mükemmel şu an da 14.bölümdeyim. İyi ki izliyorum bu diziyi😍

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!