Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Pazartesi, Eylül 01, 2014

Kitap yorumu: Bir sır saklı içimde

Sawako Kuronuma Pazartesi, Eylül 01, 2014

Uzun zamandır okumak istediğim kitaplardan biriydi; Julie Berry'nin "Bir sır saklı içimde" adlı romanı..Aşk konularını ve günlük tarzı yazılan romanları sevmediğim için bu romana uzak durmaya çalışsam da konusu beni merak içinde bıraktığı için dayanamayıp aldım ve bayıldım!Zaten arka kapağı okuyup da merak etmemek imkansızdı;


Kimse ismimle çağırmaz beni.
Küçük çocuklar bilmezler.
Her gün güneş doğarken hatırlatırım kendime, bir gün bende unutursam diye.
Judith, benim adım Judith.
Judith dört yıl önce en yakın arkadaşı ile birlikte kaybolmuştu. İki sene sonra geri döndüğünde, konuşamıyordu.
Judith artık lanetli. Ne komşularına, ne ailesine, ne de aşkına derdini anlatabiliyor. Herkes onu yok sayıyor. Ama canını en çok aşk acısı yakıyor.

Benim gözümden kitaba bakarsak;

Roswell Kasabası, kilisenin otoritesinin baskın olduğu küçük bir kasabadır.Buradaki bütün aileler geçimini hayvancılık ve çiftçilikle sağlar.Judith ve ailesi de bu kasabada yaşamaktadır.Judith annesinin sözünü dinlemeyen haylaz bir kız çocuğudur ve kendisinden birkaç yaş büyük Lucas adlı çocuğa küçüklüğünden beri aşıktır.Lucas ise, babasının üstüne yapışan kötü itibarını temizlemek için elinden geleni yapan genç bir çocuktur.

Roswell Kasabası'nda, kasabanın erkeklerinin iş yaptığı gün, kasabanın bayanları da onlar için yemek pişirmektedir.Böyle bir günde  Judith'in en yakın arkadaşı Lottie, ona bir erkek arkadaşı olduğundan bahseder..Judith ne kadar kim olduğunu sorsa da Lottie, kim olduğunu söylemez...

Sonra bir gün Judith ve arkadaşı Lottie kaybolur.2 yıl sonra Judith ortaya çıkar, dili kesilmiş olarak...Ve hiçbir şey Judith'in bıraktığı gibi değildir!Köy halkı onu lanetlenmiş sayar, annesi bile adını ağzına almaz...En önemlisi sevdiği adam, nişanlanmıştır...

Peki Judith'e bunu kim yapmıştır?
Arkadaşı Lottie ne olmuştur?
En önemlisi Lucas?Judith ona ulaşabilecek midir?


Kitap Judith'in iç seslerini yansıtan bir günlük türünde...Yaşadığı zorlukları okurken Judith'e sarılıp onu teselli etmek gelecek içinizden ayrıca onun Lucas'a olan aşkına hayran kalacaksınız..Kitabı okurken bir an bile sıkılmayacaksınız ve bitmemesini isteyeceksiniz :) Kesinlikle okumalısınız!

12 yorum:

 1. Normalde kitap okumayı sevmem , fakat konusu ilgimi çekti.Buralardaki kitapçılarda bulabilirsem kesinlikle alıp okuyacağım!!:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkes kitap okumayı sever bence, yeter ki konusu ilgi alanına girsin...İnş. bulursun!Şimdiden iyi okumalar!! :)

   Sil
 2. ayyy çok merak ettim şimdi bir çok blogda gördüm bu kitabı sende de gördüme göre almak farz oldu :) Çok merak ettim şimdi :) severim böyle gizemli kitapları

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de art arda bloglarda görmüştüm..Sonrasında dayanamayıp alıp okudum ve çok beğendim:)

   Sil
  2. aldım okuyorum şu an 156.sayfasındayım kurgusu çok güzel yalnız yazarın dili beni biraz rahatsız etti sanki bir şeyler eksikmiş gibi... yarın biter :)

   Sil
  3. Sanki her şeyi sevdiği adama anlatıyormuş gibi yazılmış, biraz günlükle iç sesin karışımı türde belki bu seni rahatsız etmiştir :)

   Sil
 3. konusu bana çok melankolik geldi acaba dilsiz bir kızın aşkı gibi bir tema mı söz konusu spoiler mu olur bilemiyorum ama merak içerisindeyim doğrusu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece aşkı değil, yaşadığı zorlukları ve gizemi de konu almakta...Beni en çok merak içinde bırakan konuydu; kimin dilini kestiği ve arkadaşına ne olduğu..Bence okumalısın :)

   Sil
 4. Kitapçıya gittiğimde görmüştüm ama almadım. Keşke alsaymışım konusu dikkatimi çekti :))

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!