Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Salı, Haziran 03, 2014

He was Cool / 2004

Sawako Kuronuma Salı, Haziran 03, 2014

Ji Eun Sung, sürekli kavgadan kavgaya atılan asabi bir liselidir.Kavga konusunda o kadar iyidir ki liseler arasında adını bilmeyen yoktur,1 kişi dışında; asıl kızımız Han Ye Won...


Birgün Ji Eun Sung  yolda gidiyorken zorbaların elinden  Doil Kız Lisesinde okuyan 2 kızı kurtarır fakat kızlardan hiç hoşlanmaz ve akşam Doil Kız Lisesinin okul sitesine  girip onlar hakkında tehdit mesajı bırakır.

O sırada bilgisayarda olan ve Doil Kız Lisesinde okuyan Han Ye Won, kendisini ilgilendirmeyen bu mesajı görür ve Ji Eun Sung'un kim olduğunu bilmeden siteye ona kafa tutan bir mesaj bırakır.


Mesaj attıktan sonra kendini kahraman gibi hisseden Han Ye Won, ertesi gün hiç beklemediği bir anda tanımadığı bir numara tarafından aranır.Arayan Ji Eun Sung'dur ve oldukça sinirlidir.


 Ji Eun Sung, Han Ye Won ile karşı karşıya gelmek istiyordur, internete yazdığı mesajı ona ödetmek için..Ama Han Ye Won'un onla yüz yüze gelmeye hiç niyeti yoktur; biraz korkusundan biraz aptal cesaretinden aramalara cevap vermemeye karar verir.


Hatta hayatına devam ederek hiçbir şey olmamış gibi kuaföre gider.Kuaförde uyuyakaldığı anda telefonu yine çalar ve uyuklamanın verdiği etkiyle telefonu açar.Tabi ki arayan Ji Eun Sung'dur ve yine aynı tehditleri savuruyordur ama bu sefer farklı bir şey olur; bizim korkak ama korkusuz asıl kızımız Han Ye Won, telefonda olmanın verdiği rahatlıkla  Ji Eun Sung'a bağırır.
Fakat hesaba katmadığı bir şey vardır; Ji Eun Sung'un aslında kuaförde yan masada olduğu gerçeği...Asıl kızımız için geriye tek bir çare kalmıştır; kaçmak...
Han Ye Won kaçsa da sadece o gün için kendini kurtarır.Çünkü Ji Eun Sung'un pes etmeye hiç niyeti yoktur ve Ji Eun Sung bir sonraki gün Doil Kız Lisesinin kapısında bekler.Çıkış yolları kapanan Han Ye Won için tek şans kalmıştır, bahçe duvarından atlamak...Fakat evdeki hesap çarşıya uymaz.. Hooop Han Ye Won, duvarın arkasındaki Ji Eun Sung'un üzerine düşer.


Han Ye Won, yaşadığı olayın şokunu atlatamadan 2. bir şok daha yaşar.Bu  Ji Eun Sung'un ilk öpücüğüdür ve sorumluluğunu alması gerekiyordur.Peki bundan sonrası 

ne olacaktır?Film aslında seneler önce izlediğim ve tekrar izlemekten sıkılmadığım harika yapımlardan biri...İzlerken bol bol gülecek bazense hüzünleneceksiniz.Kesinlikle izlemelisiniz :)Hala izlemekte kararsızsanız...


Filmde asıl kızımız Han Ye Won'un ailesine bayıldım!Aniden ortaya çıkmalar sonra tuhaf tuhaf geriye gitmeler..Ama en beğendiğim kısım Han Ye Won'un  ispiyoncu kardeş rolünde olduğu kısımdı:D Abisini annesine ispiyonlamakla kalmıyor, hem de tahta kürek gibi şey vererek işini sağlama alıyordu :))

Bir de Ji Eun Sung'un şu sözlerine çok güldüm:))Genelde bayanların cümlesi olurdu bu replikler :))


Böyle bir duygusallığı unutmak da olmaz :)) Beraber uyumanın Ji Eun Sung'cası :))


23 yorum:

 1. Sawakoooo hain sawakooo bunu ben yazacaktımmmm hemi de bugün :D Benden çok yaşayacan yanii seni hınzır seni :P Şaka bir yana benim en sevdiğim Kore filmlerindendir. Ellerine sağlık filmi tekrar hatırladım bak gene bir izleyesim geldi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım bir adım öndeyim hahah(kötükahkahaefekti) :)) Beğendiğimiz yapımların aynı olmasından yayınlarımızın çakışması çok doğal :)

   Sil
  2. Hahaha evet beğeniler etki ediyor elbet ama ben senden çok farklı çok daha güzel yazıcam (kötü kahkaha efekti nihahaha) :D

   Sil
 2. Hafızam bana ciddi oyunlar oynuyor. Yine dönemlerimden biri gelmişti. Takıldığım kişilerin film dizi neyi varsa izliyordum. Bi ara buna da takılmıştım. İzledim gibi geliyor ama hatırlayamıyorum. Sanırım tekrar izlemeliyim. Övmüşsün de kesin iyidir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tekrar izlemelisin, sıkılmayacağından eminim :)

   Sil
 3. Çok iyi bir film izlemeyenler kesinlikle izlesin :D Bide blog tasarımın çok iyi bu tasarımı nasıl yaptın acaba . Bende değişik şeyler yapmak istiyorum ama nerden yapıcağımı bilmiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog tasarımımı kendim yaptım kodlamayla, anlatılacak kadar kolay değil ki öğrenmem uzun zamanımı aldı ama ilerleyen zamanlarda şablon tasarımı çekilişi yapacağım, takipte kal :)

   Sil
 4. İlk izlediğim kore filmlerinden.Canım Honey'im oynuyor :D izlemekte kararsız olanlar diye bir durum olamaz olmasın yani.Bu tarz filmler kore klasikleridir ve mutlaka izlenmelidir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle, tekrar izlenilse bile sıkmayan nadir yapımlardan:)

   Sil
 5. Ahaaa yok artık bu ad Merve(zatı muhterem kardeşim olur) nin en sevdiği kore filmi.İzleyeli bayağı oldu ama en sevdiğim diyemeyeceğim de yinede güzel ve izlenmesi gereken bi filmdi .Hatta daha iyilerini izlemeseydim benim de favorim olabilirdi.Tabi eline sağlık iyi bi yazı ve hatırlatma olmuş:)

  Bu sıralar tüm bloggerlar Merve ye çalışıyo galiba.Geçenlerde de bez cadılarından oh yoon joo da Master' sun ı paylaşmış bi de güzel yorumlamış kardeşim Merve'nin en sevdiği diizyi yani.Böyle giderse Merve burada da paşime takılcak galibaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence Merveyle dizi-film zevklerimiz uyuşuyor hem bu film en sevilenlerden olmaz mı hiç :))

   Sil
 6. Cok tesekkurler tavsiye icin harika bir filmmiss.. Bayildim ^_^

  YanıtlaSil
 7. Sawako yani belki benden küçüksün ya da büyüksün belkide yaşıtızda ben böyle sesleneyim sana. Ben hiç kore filmi izlemedim dün playfull kiss dizisinin 1 bölümüne baktım önerileriniz var mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Önemli değil Sawako diye hitap edebilirsin :) Playful kiss güzel dizidir.Onun dışında bu filmi kesinlikle izlemelisin ;)

   Sil
 8. Bu filmi bende izlemiş ve çok gülmüştüm hele kızın zebra desenli elbise giyip oğlanı ziyarete gitmesi ve yine evdeki hesabın çarşıya uymaması çok komikti :DDD

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zebra desenli elbise ve o saçlar bir numaraydı zaten :))

   Sil
 9. Bu filmi bende izlemiştim. Hatta kim romantik komedi okul tarzı film önerisi istese ilk üçte kesin var :DD

  Ben en çok kızın zebra deseni elbise giyip oğlanın okuluna gitmesine ve sonradan yaşananlara güldüm :DD

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!