Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Pazartesi, Mayıs 05, 2014

Friend, The Great Legacy / Friend 2 / 2013

Sawako Kuronuma Pazartesi, Mayıs 05, 2014

Sung Hoon, babası küçükken öldürülmüş ve bu yüzden çocukluğu annesi ve nefret ettiği üvey babasıyla birlikte geçen genç bir adamdır.
Üvey babasının, annesini sürekli aşağılayıp dövmesi yüzünden genç yaşta kendini korumayı öğrenmek zorunda kalmıştır.Gençliğinin ve asabiliğinin etkisiyle, hiçbir kavgadan çekinmez hatta Kore'nin en güçlü çetesinin üyeleriyle kavga edip budistlerin tapınağına saldırır.Bu tapınakta çalışan din adamı ise Sung Hoon'un çocukluk arkadaşıdır ve onu polise şikayet eder.Sung Hoon, artık 1 yıl hapise mahkumdur.Joon Suk, eski bir mafya babasıdır.İşlediği  suç yüzünden yıllarca hapis yatmaya mahkum kalır.İçeride bulunduğu süre içinde mafya liderliğini, adamlarından biri ele geçirmiştir ve yeni lider Joon Suk'u Kore'den uzaklaştırmaya niyetlidir.Joon Suk ve Sung Hoon'un yolu aynı hapishanede kesişir.Joon Suk, Sung Hoon'un annesinin ricası üzerine kimsenin ona zarar vermesine izin vermez.Dışarı çıktıklarında ise birlikte aynı mafyada yer alacak ve birlikte savaşacaktırlar..

Peki Joon Suk, Sung Hoon'un annesini nereden tanıyordur?Film, Woo Bin'in rol aldığı uzun zamandır beklediğim bir yapımdı.Aksiyon filmlerini beğenmeyen ve bu sıralar drama doymuş ben, bu filmi beğendim.Yalnız vurdulu kırdılı, kanlı sahneler hoşuma gitmedi.Tabi beğenmemde  Woo Bin'in oynamasının da etkisi olabilir, bu konuda objektif olamayacağım :) İyi Seyirler!

2 yorum:

 1. ben de şimdiden beğendim sanırım.
  gerçi afişteki woo binden sonra yazıya dikkatimi vermem biraz zorlaştı :p
  heirsteki karakterin yarısı kadar bişi bile olsa kaçmamalı bu film ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Heirsteki rolüyle taht kurmuştu zaten gönlümüze, ona böyle zengin hovarda tipler yakışıyor:)) Bu filmde biraz daha sönük ama olsun:))

   Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!