Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Çarşamba, Mart 19, 2014

An Ethics Lesson / 2013

Sawako Kuronuma Çarşamba, Mart 19, 2014


Jung Hoon genç ve yakışıklı bir polis memuru ama yalnız gündüzleri!Geceleri ise kolej öğrencisi güzel,foto modellik yapan komşusu Jin A ’nin casusudur.Kendi evini tam bir casusluk bürosuna çevirmiştir, Jin A'nin evine yerleştirdiği güvenlik kameraları ile onu dinler ve o işte olmadığında onu izler.


Olaylar böyle devam eder ve  Jung Hoon, bir gün yine Jin A'yi izlerken korkunç bir olaya tanık olur.Jin A, eski erkek arkadaşı tarafından boğularak öldürülür ve her şeybu noktadan sonra değişir.

Birden baktım da çok ilgi çekici anlatmışım ama değil!Neden mi?  

Filmi açtım ve izledim, ilk 10-15 dakika acabalar dolaştı aklımda...15 dakikadan sonra ne zaman bitecek bu film diye bekledim, hiçbir replik aklımdaki soruları cevaplayamadı ve pat diye film bitti.Ben de bir iki sahne atlarken olayı kaçırdım galiba diye izleyenlerin yorumlarına baktım, bir şeyleri anlamak için...Ve öğrendim ki tek değilmişim, altyazılarda hata varmış.Yalnız şöyle bir gerçek var ki altyazısı düzgün olsa bile fazlasıyla sıkıcı bir filmdi ve +18 sahneler içeriyordu.İlk defa bunu söylüyorum ama izlemeyin gereksiz bir filmdi bence...

Son olarak eğer izleyen varsa içinizde, kim neyin intikamını aldı filmde, en son caddede yürüyen kız kimdi yoksa kız ölmemiş miydi?
Ya da kız ölmedi her şey o bant için planlanmış bir oyundu, intikamdı ama o zaman ceset?!Ayyy sinir oldum!

8 yorum:

 1. Ilk dəfədirki, film haqqında yazan blogger baxmayın vaxt itkisidir yazır :D bu yazın sayəsində bu filmi görsəkdə Sawako dediyi filmmiş , olmaz maraqsızdı deyib baxmarığ yəgin çoxumuz ;) Artıq nə dərəcə filmdir ki, sən yazı yazmısan bu cür :D :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk defa böyle bir şey hissettim bir filmde...Çok sıkıcıydı, altyazısı da hatalıymış zaten :) Hiçbir şey anlamadan film bitti.Yalan söyleyemem yani vasattı :))

   Sil
 2. Bloğunuzu bu filmi ararken buldum, yorumunuzu okudum ona binaen yazma gereksinimi hissettim:-) sorunuza cevaben:kız ölüyor son sahnede telefonda konuşan kız fotoğrafçının yanında çalışan kız. Aynı zamanda stüdyodaki cinayetleri gören kız. Aslında intikam durumu yok, herkes kendi çıkarına göre hareket etti bir nev'i. Konu itibariyle gerilim filmiydi ama komedi tarzı çekilmiş resmen. Öyle ışte:-) kolay gele

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım yeni çeviriyi izlemişsin çünkü eski çeviri bunlar anlaşılamayacak kadar kötüydü :)) Teşekkürler açıkladığın için ;)

   Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!