Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Cumartesi, Ocak 25, 2014

Inspiring Generation / 2014

Sawako kuronuma Cumartesi, Ocak 25, 2014Sonunda beklenen dizi "Inspiring Generation" yayınlandı ve ben sonunda diziyi izlemeye başladım!
Dizi, bir adamın camdan bir yere fırlatılmasıyla başlar.Çok geçmeden karşısına gelen kadın, birden yer isimleri saymaya başlar "Kae Sung, Gae Hyung, Un Hae..." hemen ardından "Hepsinin manzarası güzeldir.Peki siz hangisine gömülmeyi isterdiniz" demesiyle gizlediği bıçağını çıkarır.Karşısındaki adamın sadece "Gaya" dediği duyulur...


Asıl erkek kahramanımız Jung Tae(KHJ), dövüş oyunlarından para kazanır ama yenmesi karşılığında değil yenilmesi karşılığında bu parayı kazanmaktadır.Jung Tae, yine bilinçli olarak kaybettiği dövüşten sonra bir şeyler içmek için bara gider, yara içindeki yüzüyle...Hemen ardından bara dövüşte yenildiği adam girer ve Jung Tae'ye sataşarak bilinçli yenilip yenilmesini sorar.Adam tam bir pislik tiptir, Jung Tae'nin ona cevap vermeyip bardan ayrılmaya kalkışmasıyla barda çalışan kıza vurur.Jung Tae, olduğu yerde durarak kadınlara vurulmasından nefret ettiğini söyler ve kötü adamı iyice bir pataklar.


Adam, bayıldıktan sonra mekandan ayrılıyorken karşısına iyi giyinişli bir adam çıkar ve babasının öldüğünü ve mezarını ziyaret etmesini söyler ama Jung Tae babasının onun için yok olduğunu söyler.Tam adamın yanından ayrılırken adam sadece bir eliyde onu durdurmayı başarır, şaşıran Jung Tae durduğunda ona  Şangay'da San Nagi'de onu bekleceğini söyler ve tuhaf bir şey verir.Bir süre sonra Jung Tae Şangay'a gitmek için feribota biner.
Hooooooop birden 8 sene öncesine dönülür.Jung Tae, gençtir ve araba taşımacılığı yapmaktadır, araba derken at arabalarının insan gücüyle çekilenini düşünün...Bir gün içip sızmış bir adamı arabayla taşırken genç bir kızın peşinden bir sürü erkek koştuğunu görür ve ona yardım etmek için oraya gider.

Kız, adamlar tarafından darp ediliyorken Jung Tae, gidip ona yardım eder.


                                                                     
         
Ve karşılığında ne alır biliyor musunuz?Öpücük falan değil tokat!Aptal kız, yardımlarına karşılık Jung Tae'ye tokat atar ama bizim iyi niyetli Jung Tae'miz bu davranışa karşı kızın yaralanan eline krem sürer.Kızın adı Gaya'dır ve geçimini sağlamak için kaçakçılıkla uğraşmaktadır.Ok Ryeon, Jung Tae'yi çok seven sevimli bir kızdır.Annesi gisaeng odalarında çalışır ve kızının oradan uzak durmasını ister.Ok Ryeon ise bir lokantada çalışır, onu mutlu eden en büyük şey Jung Tae'nin gülüşüdür.Jung Tae, bir de kız kardeşe sahiptir.Anneleri onlar küçükken öldüğü ve babalarının onları terk ettiği için kız kardeşine Jung Tae bakar.Kız kardeşi Chung Ah, kalp hastasıdır ve ameliyatı için 10.000 wona ihtiyaçları vardır.Jung Tae her gün saatlerce taşımacılık gibi ağır bir işte çalıştığı halde yeterli para kazanamaz.Öğle yemeği yerine karnını suyla doldurur, çok acıktığında yemek yerine tatlı patates yer, kız kardeşi hasta olduğu için evdeki her işi de o yapar, buna yemek de dahil...Jung Tae'nin arkadaşı, borcunu çeteye eksik ödeyince öldüresiye darp edilir, bu sırada Jung Tae olay yerine gelir ve her ikisinin borcunu da ödeyeceğini söyler ama kötü pislik adam, sanırım lakabı topuk burundu, Jung Tae'ye kötü davranarak ona vurmaya çalışır.Jung Tae artistik hareketiyle defalarca topuk burunun yumruklarından kurtulur.Topuk burunu ve adamını bayıltana kadar dövüp arkadaşını oradan uzaklaştırır.


Jung Tae, birçok işte çalışmasına rağmen kardeşinin ameliyatı için 10.000 won gibi rakam biriktirecek güçte değildir.Her şeyi çok bilen, sinir olduğum Jung Tae'nin arkadaşı yemek yemek için sokak lokantasında otururken birkaç kişinin konuşmasına şahit olur.Konuşmaya göre taşımacı olarak Dobi çetesine girenlerin 50.000 won kazanma ihtimali vardır.Tabi kolay parayı duyan sinir bozucu arkadaş hemen olayın içine atlar.Sırada en büyük sorun kalmıştır Jung Tae'yi ikna etmek...Jung Tae kaçakçılık gibi bir işte çalışmak istemez, o alnının teriyle helal para kazanmaktan yanadır ama hain olmasının yanında çirkin, itici hem de kötü huylu arkadaş onu ikna etmek için, kız kardeşini kullanır ve  ameliyat olmazsa çok dayanmayacağını söyler ve Jung Tae'den yumruk yer!Jung Tae, bütün gece kız kardeşinin durumunu düşünür ve en sonunda biriktirdiği bütün parasını ortaya koyarak kaçakçılık işine girmeyi kabul eder.6.000 won ödeyerek işe kabul edilirler, bütün gece eğlenerek bunu kutlarlar.Sabah olduğunda o aptal, her şeye sorup sorgulamadan atlayan sevimsiz arkadaş koşarak Jung Tae'nin yanına gelir ve ortada bir sorun olduğunu söyler.Sorun şudur; topuk burun paraları alıp topuklamıştır.Jung Tae, parasını geri alabilmek için çetenin takıldığı yere gider ve Poong Cha'ya parasını geri vermezse orayı ona mezar yapacağını söyler ama paranın ne Poong Cha ne de çetesiyle alakası yoktur.Her şey arkadaşını kurtarırken dövdüğü adamın intikam planıdır.Jung Tae, bu gerçeği bilmez ve gerçekten dövüşme gücüne güvenmektedir ama bu sefer karşısındaki adam ondan daha güçlüdür.Jung Tae, ağır darbelerden sonra yere yığılır kalır.*Peki işler bundan sonra Jung Tae için nasıl olacaktır?
*Sinir olduğumuz itici bir o kadar da aptal arkadaşı yüzünden dolandırıldığı parayı geri alabilecek midir?
*Kardeşini kurtarmak için gerekli parayı bulabilecek midir?
*Peki sevgilisi kim olacaktır ? Ok Ryeon mu yoksa Gaya mı?
*Babası neden onları terk etmiştir ve neden bir adam çıkıp Şangay'a gelmesini söylemiştir?
*O aptal bir o kadar da itici arkadaşla arkadaşlığını uzatmayı düşünüyor mudur?:p
*O değil de o Gaya'da var bir işler yoksa yok mudur?

Öncelikle şunu söylemeden geçemeyeceğim Kim Hyun Joong'un gençliğini oynayan çocuk onun kopyası gibi ya da ben çok benzettim, uyumlu olmuşlar.Dizi yeni başladığı için biraz karışık geliyor, akılda soru işaretleri bırakıyor, meraklandırdığı için bir sonraki bölüm ne olacak diye düşünüyorsunuz.Bu dizi tarihi dram ve Khj sevenler için harika bir tercih olacaktır.Dram sevmeyenlerin bile ilgisini çekeceğini düşünüyorum, dram sevmeyen ben bile göz attığıma göre:)) İzlemelisiniz!20 yorum:

 1. Resimler çok merak uyandırıcı , ne zamandır beklediğim bir diziydi; konusu çok farklı ve ilgi çekici görünüyor :))
  Çok güzel anlatmışsın ama birazcık spoiler olduğundan yazının bir kısmını okumadım ^.^ izleyince okuyacağım inş ~~
  Elline sağlık

  meishenmeweishenme.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilk bölümünü anlattım canım, dizi tamamen bitmediği için spoiler vermeden anlatamıyorum o yüzden hep ilk bölümü yazarak anlatırım :) Teşekkür ettim ayrıca:)

   Sil
 2. Bende KHJ oldugunu bılmeden rasgele başlamıştım ama çok karanlık geldi başlangıçta. Yani fazlasıyla dövüş sahnesi felan.Japon işgali altında olduğu dönem gibi..Klasik dramalardan çok farklı devam eder miyim bilmiyorum ama çok ayrıntılı ve güzel bir tanıtım olmuş. 2. bölümü yarıda bırakmıstım ızleyesım geldı :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet dram öğesi çok baskın olmuş ya da ben dram izlemediğim için öyle geliyor olabilir ama ben de çok merak uyandırdı izlettirdi kendini, izlemeye de devam etmeyi düşünüyorum tabi biraz daha bölüm biriktirip yoksa ne olacak ne bitecek diye yeni bölüm yayınlanana kadar karın ağrısı çekiyorum:)

   Sil
 3. ben khj hayranıyım ama uzun ssçlı iken :DD
  bu saçlarla onu tanımak istemiyorum bile :DD daha dizi çekilmeden tanıtmış olsam da izlemeyi düşünmüyorum :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçları kısa olunca değil de önleri besleme gibi kesilince kötü duruyor:)) Son tarzını ben de beğenmedim, kesinlikle uzun hali daha iyi...Onun dışında diziyi ben beğendim, bölümleri biriktirdikten sonra toptan hepsini izleyeceğim ki kötü bir bölüm olursa etkisi hemen geçip tatlıya bağlansın :)

   Sil
 4. Oppam 'a hasret kalmıştım neyseki diziyle döndü . Ama dizi bitince 2 yıl askerlik var :'( :'(. Tamam sakinleştim :'/ Ben 1.bölümde en çok Oppamın küçüklüğüne şaşırdım . Çocuk yan durunca Oppamı anımsatıyor bana :O Bide hep dövüştü zaten :/
  Çok da güzel anlatmışsın senide tebrik ederim valla :) Fighting İnspiring Generation & Kim Hyun Joong ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gitsinler artık bitirsinler de askerliklerini bir comeback yapsınlar, senelerdir onların comebackini bekleye bekleye içim çürüdü :)

   Sil
 5. Kim hyun joong u çok seviyorum ama saçları bu haldeyken içimden hiç izlemek gelmiyoruzun hali çok daha iyiydi neyse belki yazın izlerim

  YanıtlaSil
 6. dizi çok güzel ve kim hyun joong her haliyle harika

  YanıtlaSil
 7. Merhaba,
  Sayfanıza ilk kez girdim, yeni keşfettim, iyi de oldu :)
  Diziler için yazılarınızı inceliyordum ancak yazının tamamını okumak için yazıya giriyorum okuyorum okuduktan sonra diğer yazılarınıza bakmak için geri gelmem gerekiyor ve taaaaa en başa dönüyorummm... Bir daha araki bul kaldığım yeri :) Bunun kısa yolu yok mu.. Hani anasayfanızda olduğu gibi '' ileri sayfaya geç, önceki sayfaya geç'' gibi diğer dizi yazısınaa geç alternatifiniz de olsaydı keşkee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba canım, öncelikle bloguma hoşgeldin :) Aslında sayfanın en altına indiğinde önceki kayıtlar yazısını göreceksin sağ alt tarafa doğru...:) Ona tıkladığında bir önceki yazıya gidecektir ama öyle uğraşmaktansa yukarıdaki menülerden istediğin kategoriyi seçip okuduktan sonra bir önceki sayfaya gidebilirsin o daha kolay olacaktır senin için ;)

   Sil
  2. Aa evet ben sayfa sonundakileri görmemişim kusura bakma admin :)
   Bu arada hoşbuldum, gerçekten çok hoş bir sayfa.. Tasarımı ayrı bir harikaa.. Renkleri olsun, gidişatı alternatifleri olsun.. Uçuşan kelebekler kalpler.. İmlecimin şekli.. Çok sevdim :)

   Sil
 8. Acaba khj saçlarını bu dizi için mi kestirdi kendi isteğiyle mi yani dizi çekimleri bitince tekrar uzatacak mı bu halini hiç sevmedim bilgisi olan cevaplayabilir mi lütfen :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç bilmiyorum ama uzatır herhalde ya da uzatmalı :D

   Sil
  2. Unbreakable gibi bi şarkıya, o klibe uzun saç yakışmazdı bence :D albümü için kestirmiş olabili ve yanlış hatırlamıyosam bi röportajda kısa saçndan pek memnun değil ama dizi için uzatmayacağını söylemişti.. Ama bence böylede çok karizma yaaaa...>_< :D

   Sil
 9. Khj nin bu dizisini izlemedim hala devam ediyor mu çekimleri

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!