Salı, Nisan 30, 2013

Delightful Girl

6
Dizimiz Choon Hyang'ın polisten , Mong Ryong'un da kavga etmek isteyen çocuklardan kaçmasıyla başlıyor.Mong Ryong bir polis şefinin çocuğu ve babasıyla arasının harika olduğu söylenemez.Ayrıca Mong Ryong kendisinden yaşca büyük birine aşıktır.Bunu tam ona itiraf edecekken onu bir başkasıyla görür.Hiçbir şey diyemeden gider.Devamını Oku »

Pazartesi, Nisan 29, 2013

Fruits Basket

2
Honda Tohru küçük yaşta babasını kaybeder.Lisedeyken derste annesinin trafik kazası geçirdiğini ve öldüğünü öğrenir.Bunun üzerine dedesiyle yaşamaya başlar.Fakat dedesinin evinin tadilata  girmesi sonucu dedesi halasının yanına gider ve Tohru'ya bir arkadaşında kalmasını söyler.Tohru kalabilecek arkadaşı olduğunu söyler ama ormanda çadır kurup orada yaşıyordur ve akşam okuldan sonra işe gidiyordur.

Devamını Oku »

Cumartesi, Nisan 27, 2013

Hakushaku to Yousei (Kont ve Peri)

4Lydia İskoçya'da yaşayan bir peri doktorudur.Yani perileri görebilir.Diğer insanlar perileri göremediği için onun tuhaf olduğunu düşünürler.Lydia'nın bu güçleri ona annesinden miras kalmıştır.

Edgar'ın aile yadigarı kılıcını bulabilmek için bir peri doktoruna ihtiyacı olduğunu öğrenir.
Lydia'ya babasından bir mektup gelir ve içnde Londra'ya gelmesini istediğini yazmıştır.Lydia yolculuk için gemiye biner ama gemide tuhaf şeyler oluyordur.Yaralı bir genç adam gelir ve ondan yardım ister.Yardım etmezse öldürüleceğini söyler.Devamını Oku »

Cuma, Nisan 26, 2013

A Millionaire’s First Love ( Bir Milyonerin İlk Aşkı)

0

Kang Jae, çok zengin olan büyük babasının tek varisidir.Kang Jae aynı zamanda oldukça şımarık ve sorumsuz biridir.Büyük babasının kayıtsız şartsız ona mirası bırakacağını düşünür.Ama büyük babasının koyduğu şartı 18 yaşına bastığında öğrenir.Eğer bu şartı kabul etmezse mirasın tamamı hayır kurumlarına bağışlanacaktır.

Devamını Oku »

Perşembe, Nisan 25, 2013

Vampire Heaven 2013

17

Bu günlerde hiçbir dizi bana çekici gelmiyor.Zaten yaşadığım aksiliklerden dolayı doğru düzgün uyuyamazken nasıl dizi izleyebilirdim ki :( .İki gün önce "Vampire Heaven"ın kapak resmini gördüm ve dikkatimi çekti.Böyle vampirli , kurt adamlı bilim kurgu dizilerini pek sevmem ama nedense bunu izlemek geldi içimden.Bir kere kapak resminden kazandı.Oldukça ilgi çekici :)) Hem yeni dizilere başlama heyecanını da seviyorum.Yeni bölüm gelene kadar meraktan ölüyorum.Aslında sabırsız bir insan olsam da sevdiğim şeyler için beklemeyi seviyorum:) 

Devamını Oku »

Çarşamba, Nisan 24, 2013

Mei Chan No Shitsuji

8


Saint Lucia Kız Akademisi çok zengin olan ailelerin kızlarını gönderdiği bir okuldur.Akademinin amacı geleceğin hanımefendilerini yetiştirmektir.Akademinin diğer okullardan farklı olarak da bir kuralı vardır; burada okuyan her kıza genç ve yakışıklı kahyalar hizmet eder.Shinonome Mei'nin ailesi ölmüştür ve dedesi çok zengindir, tek torunda odur zaten.Shibata Rihito S sınıfından bir kahyadır ve bütün okulun  kızları onu beğenir.Shibata Rihito, Mei'yi zorla bu okula getirir.Mei burada iyi karşılanmaz çünkü bu görünüştedir;
Devamını Oku »

Salı, Nisan 23, 2013

Yamato Nadeshiko Shichi Henge (2010)

3

Dizimizdeki dört üniversiteli gencimizin maddi olanakları pek iyi değildir ve ev sahipleri onlara kira almadan evde kalma şansı tanır.Ama tek bir şartla ; ev sahibinin yeğeni "Sunako"yu hanımefendiye dönüştürmeleri gerekir.Dört gencimiz Sunako'yu görmeden hemen kabul ederler ve eve yerleşirler.Ve eve geldiklerinde hiç beklemedikleri bir manzarayla karşılaşırlar...


                         

                         

Devamını Oku »

Pazartesi, Nisan 22, 2013

Rich Man Poor Woman (2012)

6


Toro Hyuga okulu bırakır ve iki arkadaşıyla küçük bir yazılım şirketi kurar.Arkadaşlarından biri ayrılır ve geriye Toro Hyuga ve Kosuke Asahina kalır.İki arkadaş zamanla yazılım şirketini büyüterek ülkenin en iyi yazılım şirketini oluştururlar.Toru çok yetenekli ve akıllı olmasına karşın kimsenin yüzünü aklında tutamaz.Yıllardır yanında çalışan insanları bile tanımadığı olur.Devamını Oku »

Pazar, Nisan 21, 2013

Yankee-Kun To Megane-Chan / 2010 / Japonya

3

Adachi Hana lise başlamadan önce bir yankidir ve liseye başladığında bunu saklar,gözlük takar,saçlarını örer bildiğimiz çalışkan öğrencilere benzer .
Devamını Oku »

Cumartesi, Nisan 20, 2013

Gu Family Book

4    Bu senenin en heyecanlı dizisi diyebilirim diğer fantastik dizilerden daha farklı bir konuya sahip bir dizi en çokta olayların geçişleri beni gereğinden fazla heyecanlandırdı.
    Koo Wol-Ryung(Choi Jin-Hyeok)

 dağların koruyucu olan bir efsanevi yaratıktır. dağlarda tek başına yaşamak na büyük bir üzüntü vermektedir ormanda dolaşırken insanları gördüğü bir alanda bulunurken bir kızın zulme uğradığını görür ve ona yardım etmek ister fakat insanların bölgesine girmemesi gerekir. 
   Yoon Seo-Hwa(Lee Yeon-Hee)
Devamını Oku »

You're My Pet

2

   Eun-Yi (Kim Ha-Neul) bir moda dergisi için bir editör olarak çalışır ve  erkeklerle ilişkilerinde başarısızdır.In-Ho (Jang Geun-Suk) gelecek vaat eden bir balettir. İki yıl önce bir kadın dansçı ile dans ederken kaza yaşar ve artık bu nedenle kadınlarla dans etmez.Kareograf olmayı düşünür ama  kalacak bir yeri yoktur.Arkadaşı Eun-Soo (Choi Jong-Hoon) ile bir bara gider. Daha sonra o gece, Eun-Soo ablasının evine (moda dergisi editörü Eun-Yi)  In-Ho'yu alır.
   Eun-Yi eve geldiğinde, evdeki kişinin Eun-Soo olduğunu düşünür.Fakat yabancı birini görünce  şok olur.Tabi evinde kalmasını kabul etmez.
Devamını Oku »

Cuma, Nisan 19, 2013

Itazura Na Kiss

12
 Aihara Kotoko, lise hayatının ilk gününde atletik, zeki ve bir o kadar da yakışıklı Irie Naoki’yi görür görmez aşık olur. Irie Naoki’ye açılmak için 2 yıl boyunca cesaretini toplamaya çalışan Aihara, reddedilir. 2 yıl boyunca hayatını boşa harcadığını düşünen Aihara, Irie’den vazgeçer ancak Aihara’nın evi çökünce, Aihara, babasıyla birlikte babasının bir arkadaşının evine yerleşir. Fakat babasının bu arkadaşı Irie’nin babasından başkası değildir. Kader mi yoksa kör talih mi bilinmez, Irie’yi unutmak isteyen Aihara için durum oldukça zordur.(Alıntıdır)

Devamını Oku »

Inu X Boku SS / 2012

2
   Daha önce söylediğim gibi animelere bayılıyorum.Onlardaki gözler yüz ifadeleri kocaman başlar beni dizilerden daha çok etkiliyor :))Bu yüzden yine bir animeyle karşınızdayım:)   Animemizin konusuna gelecek olursak asıl kız kahramanımız Shirakin Riricho, zengin bir ailenin üyesidir ve hiç arkadaşı olmadığı için kendini yalnız yaşamaya alıştırmıştır.Shirakin her zaman kız kardeşi gibi normal olmak istemiştir.Ailedeki tek özel güçlü kişi odur.


Devamını Oku »

Paradise Ranch ( Cennet Çiftliği)

5
   Dong Joo ve Da Ji , 21-19 yaşlarındadır.Birbirlerini çok sevdikleri için ailelerinin karşı çıkmasına rağmen onları zorla ikna ederler ve evlenirler.Devamını Oku »

Çarşamba, Nisan 17, 2013

Switch Girl (Şalter Kız)

6   Nika okulun en güzel ve en şık kızıdır.Okuldaki bütün kızlar onun görünüşüne hayrandır.Ama Nika'nın gizli bir görünümü daha vardır.Nika evde gittiğinde şalterlerini kapatıp tamamen farklı bir karakter olmaktadır.O kadar ki bir kıza yakışmayacak bütün özelliklere sahiptir.Banyoya girdiği zaman banyoda olan kılların kime ait olduğunu düşünmek ona zevk verir, kullandığı burun bandını ablasına göstermek için saklar, odasında her şey dağınıktır, indirim günlerini kaçırmaz.Ama kimse bunları bilmez:)


Devamını Oku »

Salı, Nisan 16, 2013

Kore Saç Modelleri

28

   Koreli kızların çok güzel görünmelerinin sebeplerinden biri de hiç şüphesiz ki saç şekilleridir.Yapılan saçlara baktığımızda sanki her gün kuaföre gidip yaptırıyorlarmış gibi gözükür.


  Kore dizilerinin geneline baktığımızda kız ya da erkek olsun, çok bakımlıdırlar.Seçtikleri saç renkleri, eye-linerlar,sürdükleri kremler... Ya ben??? Saçlarım ince telli,düz olduğu için topladığımda kafama yapışmış gibi durması hep rahatsız ederdi beni... Bir türlü toplu saçı yakıştıramazdım kendime... Düz saçlı biri olarak söylüyorum üşendiğimden bazı günler saçımı bile taramazdım, nasıl olsa belli olmuyor diye... :p  

Devamını Oku »

Flower Boy Ramyun Shop

6


   Yang Eun'un en büyük amacı devlet kadrosunda işe başlamaktır.Öğretmenlik sınavlarına hazırlanır ve abartılı bir biçimde çalışır.Bu olayı o kadar abartır ki ders çalışırken hiçbir sese tahamül edemez,çevresindeki hangi erkeğe baksa onları devlet memuru olarak görür :)
   Cha Chi Soo çok zengin bir ailenin kibirli oğludur.Etrafına gelen kadınlara kur yapar ve onları tavlar.Aslında bir lise öğrencisidir.Devamını Oku »

Pazartesi, Nisan 15, 2013

Tonari no Kaibutsu-kun (2012)

23
   Ben beğendiğim animelerden biri!Şaşıracaksınız ama bu sefer ezilen kişi bir erkek :)) Konusundan bahsedecek olursak Shizuku Mizutani'nin hayatında en çok değer verdiği şey dersleridir.Haru Yoshida ise okulun ilk gününde kavga çıkarmış ve okuldan uzaklaştırılmıştır.Shizuku Mizutani, öğretmeninin istediğiyle Haru'ya ders notu götürür.


   Bu görüşmeleri sırasında Mizutani, Haru'nun arkadaşları tarafından kullanıldığını farkeder ve bunu ona söyler.Haru bunu hiç hoş karşılamaz ve Mizutani'nin üzerine içeceğini boşaltır...


Devamını Oku »

Pazar, Nisan 14, 2013

Full House 2 (2012)

4
   Bu dizinin adını ilk gördüğümde çok heyecanlanmıştım.Çünkü Full House'ın devamı olarak düşünmüştüm.Konu olarak bir iki benzerlik var.Ama onun dışında kesinlikle bu dizi diğerinden farklı :)
   Lee Tae Ik ve Won Kang Hwi  "Take One" adında popüler bir grubun üyeleridir.Lee Tae Ik, Won Kang Hwi'den hoşlanmaz ama ailesi ölmeden önce yaşadıkları evi geri alabilmek için buna katlanır.   Lee Tae Ik'in organik olmayan her şeye alerjisi vardır.Oldukça da mükemmeliyetçi biridir.Won Kang Hwi ise iyi huylu, nazik birisidir.Lee Tae Ik, stilistinin dikkatsizliği yüzünden bir konser sırasında fenalaşır.Won Kang Hwi durumu kurtarmak için konser sırasında onu öper.Bu olaydan sonra grubun gay olduğu hakkında dedikodular çıkar :D
Devamını Oku »

Full House (2004)

23   Han Ji-Eun bir yazardır.Full House babası tarafından yaptırılmış ve ona miras bırakılmıştır.Bir gün yine romanını yazarken arkadaşı ve kocası onu ziyarete gelirler ve ona hediye olarak tatil ayarladıkları söyleyerek onu tatile gönderirler.Saf karakterimiz Han Ji-Eun çok sevinir ve hemen kabul eder.
Devamını Oku »

Cumartesi, Nisan 13, 2013

Sekai ichi Hatsukoi (Yeryüzündeki en muhteşem ilk aşk)

14Konusu:
   Onodera Ritsu babasının yayın şirketinden Marukawa Shouten firmasına yeni transfer olmuştur.Shoujo manga departmanına atanmasının ardından hiç beklemediği biriyle karşılaşır.Takano Masamune ,shoujo departmanının editör şefidir ve Onodera 'yı beklemediği bir anda öperek ikili arasında en başlangıç itibariyle yanlış bir adım olmuştur.   Aslında Takano ,Onodera'nın lise yıllarından aşık olduğu ve sonrasında kendisiyle sadece oyun oynadığını düşündüğü Masamune Saga'nın ta kendisidir. Onodera lise zamanlarında O'na ilan-ı aşk ettiğinde aldığı karşılık sonrasında aptal yerine koyulduğunu düşünüp , Saga(Takano)'yı o an itibariyle terketmiştir. Yıllar sonrasında tekrar yolları kesişen Takano ve Onodera bundan sonra nasıl davranacaktır? 


Devamını Oku »

Queen In-hyun's Man 2012

5
   

Zaman sıçraması aracılığıyla Chosun'dan çağdaş zamanlara 300 yıl kadar gelen ve suçlu bir oyuncuyla tanışan klasik bir bilgini anlatan romantik komedi dizisidir. 

                                             
    
Devamını Oku »

Cuma, Nisan 12, 2013

Kore Delisi Oda Arkadaşım :)

20


   Üniversiteye başlamadan önce Kore'yle ilgilenmeme rağmen üniversiteye başladığımda tamamen elimi eteğimi çekmiştim.Bir gün bir oda arkadaşım oldu ve tekrar beni Kore'ye bağladı.:)                                                                 
   Üniversite oda arkadaşım T-ara hayranıydı.Ama normal bir hayranlık değildi onunki, sapkınlık derecesindeydi.Sabah çalan alarmımız "T-ara bo peep bo peep"di ve alarm sesi sonuna kadar açık olduğu için her sabah korkarak uyanıyordum.Kendisinin uykusu çok derin olduğu için o seste bile uyanmazdı ve onu ekstradan dürtmek zorunda kalırdım :)   Canı sıkıldığında yaptığı üç şey vardı;
  1. Çay içmek (Kendileri Karadenizli)
  2. T-ara hakkında tüm haberleri okumak,resimleri takip etmek
  3. T-ara'nın kliplerindeki bütün dansları ezberleyip uygulamak

Devamını Oku »

"Anlamasan da olur.Kimse anlamasa da olur.

Gerçek hürriyet budur.Ben anlıyorum.

Anlatamasam da olur." -Oğuz Atay-