Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Cumartesi, Aralık 07, 2013

The Hunger Games: Catching Fire (2013)

Misaki Ayuzawa Cumartesi, Aralık 07, 2013



Açlık oyunlarının 1.sini izlediyseniz 2. sini kaçırmayın yoksa pişman olabilirsiniz. Tasvir edecek olursam  hani ilk defa bir yemeği tadarsınız ve çok beğenirsiniz de tadı damağınız da kalır ve tekrar olsa da yesem hissi oluşur ya sinemadan çıktığım da tam da bunu hissettim ve ..




Arkadaşıma şunu saçmaladım "Ayyy hadi 3.sü çıksın da izleyelim ya da bir daha mı girsek napsak :D" anlayacağınız o kadar etkiledi beni bu film bildiğiniz gibi konusu her mıntıkadan bir erkek ve kadın seçildikten sonra büyük bir savaşın içine koyuluyor ve tek bir şampiyon çıkana kadar bu hep böyle devam ediyor.



Ve filmin sonunda ikili kurtulmayı bu durumdan sıyrılmayı başarmıştı fakat bu sefer planladıkları gibi gitmeyecekti her şey sarpa sarmış ve bu sefer kurtulma yolu neredeyse kalmamıştı fakat Peeta ne fena var ya o ne kurnaz yakışıklı çocuk çok ta fedakar izlerken kıyamadım garibime ya ara ara gözlerim doldu filmin bazı anlarında :'(  







Filmi fazla da anlatmak istemiyorum.Açıkçası en alıcı yerleri var, oraları da söylersem şimdi olmayacak, filmin havası kaçacak ama bu sefer ki mevzu oyundan çok oyunu tasarlayan ve bu son oyunda da sonuçtan memnun kalmayan başkan yüzünden kızın bu cesareti ve başarısı, bütün mıntıkalarda ayaklanmaya,cesaret bulmalarına sebep olduğundan kızın otoritesini yıkmak amaçlı yapılan bir şeydir.



 Tabi Peeta öyle bir uydurma haber veriyor ki başkentteki insanlar bile  galeyana geliyor tabi bu da nafile oyun yine de başlıyor.




 Ve her şeyde olduğu gibi bu oyununda bir açığı vardır ve onu yakalamaya çalışıyorlardır ve bulduklarındaysa... 





Serüven tekrar başlıyor...

fragman

2 yorum:

  1. Catching Fire tekrar tekrar gidilmesi gereken kitapları okunmasi gereken bi yaoim brnce suzanne colins iyiki hunger games serisini yazmış insanı gitgide içine cekiyo :D bide bosrolunde jennifer lawrence olunca tadından yenmiyor :D spoiler vermek istemiyorum ama o asansör sahnesi neydi abi ya :D

    YanıtlaSil
  2. 3 kitabı 2 günde okuduğumu hatırlıyorum. okurken her seferinde "ahhh Katnissssss" derdimmmm. ilk filmi kitap uyarlaması olarak çok ama çok beğenmiştim ama o zamanda yaptığım yorumu burada da yapmak istiyorum 'kitabı okunduktan sonra filmi izlenmeli-kesinlikle kitap daha ayrıntılı'.ikinci filmi şu anda yurt dışında olduğum ve çalıştığım için izleyemedim DVD sinin kısa sürede çıkmasını umut ediyorum :) yazı için teşekkürler ellerine sağlık.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!