Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Cumartesi, Kasım 23, 2013

Beautiful Man / Pretty Man 2013

Sawako kuronuma Cumartesi, Kasım 23, 2013

Dizimiz, Jaek Hee'nin Ma Te'yi övmesiyle başlar.Jaek Hee'nin övgülerine karşı Ma Te soğuk tavrını korurken Jaek Hee ona araba almaktan bahsedince Ma Te fakir ama gururlu genç edasıyla kızın yanından fırlar, ben böyle bir insan mıyım diye...Tabi Jaek Hee arkasından yalvarır ve ev teklif eder.Bizim fakir ama gururlu Ma Te'miz bu teklif karşısında asil bir şekilde geri dönüp Jaek Hee'yi öper-ucuza kapatmamaya çalışıyormuş ben de fakir ama gururlu genç sanmıştım:))-.Asıl erkek kahramanımız tabi ki Ma Te :)

Asıl kız karakterimiz Bo Tang, neredeyse 25 yaşına gelmiş olmasına rağmen çocuksu bir karakterdedir.En büyük hayali de Ma Te'nin karısı olmaktır.Senelerdir sevgilisiz kaldığından erkeklerin köprücük kemiklerinde yüzmek ister, kollarındaki damarlar onu ondan alır ve bütün halde markette bulunan tavuğu seksi bulur utanır, almaz-onların deyişiyle sekşi:))-.

Asıl kızımız geçmiş günlerini hatırlar.Aslında Ma Te ile lise yıllarından beri tanışıyordur.Ma Te'yi ilk otobüste görür ama o nasıl bir görüştür öyle!Ma Te'nin saçları camları kapalı olan otobüste rüzgarın etkisiyle savrulur, her yanından parlak ışıklar saçıyordur.Asıl kızımızın yanından geçip arka koltuğa oturmasıyla asıl kızımız karanlıkta kalır, düşünün artık :))
Tabi asıl kızımız böyle bir yakışıklılığı görünce yerinde duramaz hemen yerinden kalkar ve Ma Te'nin bulunduğu koltuğun yanında sapık gibi durmaya başlar hem de otobüste boş koltuklar olmasına rağmen...Ma Te, asıl kızımızla muhatap olmamak için hemen kulaklıklarını takar, gözlerini kapatıp uyuyormuş numarası yapar ama birden kötü bir his kaplar içini hemencecik gözlerini açar.O da ne?!Asıl kızımız neredeyse  Ma Te'nin içine düşücektir.
Asıl kızımız eve geldiğinde yatağına uzanır ve Ma Te'nin nerede olduğunu düşünüp dururken pat içeri annesi girer, ondan arkadaşına servis yapmasını ister.Bu arada asıl kızımızın annesinin lokanta tarzında bir yeri vardır.Annesi asıl kızımızı sürükleye sürükleye götürür arkadaşının yanına...O da ne?!Annesinin arkadaşı, Ma Te'nin annesidir ve Ma Te karşısında duruyordur.Asıl kızımızın hemen ağzının suları akmaya başlar ama Ma Te onu umursamaz, üstüne üstelik havalı bir şekilde vejeteryan  olduğunu iddia edip etleri silip süpürür.

Ma Te'nin babasını görebilmesi için annesiyle babası arasındaki parolayı bilmesi gerekmektedir.Ma Te bu konuda ısrar etmesine karşın annesi zamanın daha gelmediğini söyler.Bu arada asıl kızımız mutfaktan bir şeyler aşırıp, Ma Te'nin evine yola koyulur.Elindeki boru şeklindeki dürbünle gizli gizli Ma Te'yi izler.Tabi bu izleme sırasında pat diye Ma Te'ye yakalanır ve Ma Te ona gitmesini söyler, tabi ki getirdiklerini Ma Te'ye bırakıp...Ertesi gün asıl kızımız okula geç kalır, korka korka sınıfın kapı camından bakıyorken, birden Ma Te'nin de sınıfta olduğunu görür.Sınıfın tüm kızları hayranlıkla ona bakıyordur hatta öğretmen bile Ma Te'ye asılıyordur.
Hoooooooop gelelim günümüze bizim yakışıklı Ma Te'miz ilk paragrafta bahsettiğim kadına yani Jaek Hee'ye hem evi hem de arabayı aldırmıştır.Jaek Hee aslında yaşlıdır, estetikle bu güzel haline gelmiştir.En büyük korkusu ise Ma Te'yi genç ve güzel birine kaptırmaktır.Ma Te'yi çok yakışıklı bulmaktadır, bunu kanıtlamak için şu sözleri söyler;

*Dünya yuvarlak mı sorusuyla aynı şey!

*Tofu kare mi?
*Üçgen kimbap üçgen mi? :)))


Jaek Hee kendini yetersiz bulduğunda Ma Te söze "Güzelliğin ve yaşın ne önemi var?"diye başlar hemen ardından "Parası çok olan kadın güzeldir"der:)) Saf Jaek Hee bu durum karşısında bile mutlu olur.
Ma Te'nin annesi hastadır ve uzun zamandır oğlunu görmüyordur.Ne zaman oğluna hastalığından bahsedecek olsa Ma Te, yıllar önce hoşlandığı Yoo Ra'yı görür ve onun peşine düşer, zavallı annesi ise söyleyemeden susar.
Ma Te, Jaek Hee'nin mezuniyet buluşmasındayken, buluşmadan erken ayrılır ve yine o hoşlandığı Yoo Ra ile karşılaşır.Bu sırada Ma Te'nin telefonu çalar, annesinin kemoterapi gördüğünü öğrenir ve bayıldığını öğrenir.Hastaneye onu yılan bakışlı Yoo Ra bırakır, çok içtiği için...
Ma Te, hastaneye vardığında annesini o halde görünce büyük üzüntü yaşar.Jaek Hee ise onun Yoo Ra ile gittiğini öğrenir ve Ma Te'yi telefonla arar.Tabi bu sahnede yılan bakışlı Yoo Ra, Ma Te'ye koridora çıkıp telefonu açmasını söyler.Boşuna yılan bakışlı demiyorum Yoo Ra'ya!Ma Te'nin çıkmasını fırsat bilip annesine, aslında Ma Te'nin babasının kim olduğunu bildiğini tehdit edercesine söyler ve zavallı kadın fenalaşıp ölür.

Aradan 3 gün geçmiştir.Ma Te annesi için yas tutuyorken pat diye yılan bakışlı Yoo Ra elinde çiçeklerle ortaya çıkar.Ma Te onu karşısında görünce afallar ve ne diye onu takip ettiğini sorunca,  yılan bakışlı Yoo Ra annesinin parolasını duyduğunu ve Ma Te'nin artık onun olduğunu söyler.Ma Te, babasını bulmak için onun yanında yer almak zorundadır.
Birinci bölümden aktaracağım bunlar :) Dizi çok eğlenceli, Ma Te'nin annesnin ölmesi dışında... Asıl kızımız  da tam bir komik şapşal o kadar ki diziye girip yanaklarını sıkasım geldi.Bu diziye bayılacaksınız!İzlemelisiniz !! :)


13 yorum:

 1. İlk bölümü gerçekten çok güzeldi ama kıza kıyafet diye giydirilen şeyler bence çok berbattı.Bundan bahsedeceğini düşünmüştüm aslında.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Genellikle Kore romantik komedi dizilerinde asıl kızı aptal ve itici göstermek için bu yapılıyor ya çok da gözüme batmadı, alıştım artık o yüzden bahsetme gereği duymadım :)

   Sil
 2. IU'yu ne kadar da çirkin ördek yavrusu kılığına soksalar da olmayacak bence IU her şeyiyle çok şeker bir kız bence. Diziye başka uygun kız bulamadım kadroya hayran kaldım diyebilirim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzleyince daha da hayran kalacaksın çok eğlenceli bir dizi olmuş:)

   Sil
 3. Oyuncular İlk açıklandığında IU ve Jang Geun Suk arası yaş farkı ve kimyadan şüphe etmiştim. ..Hala çok iyi uyumlular diyemem tabi dizi daha çok yeni.. Ama sanırım gittikçe daha eğlenceli olacak ^.^
  http://meishenmeweishenme.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. ilk bölümü yarım yamalak izledim ama nedense devamını izleyesim gelmedi. galiba dizi bitti ve izlediyseniz eğer ilerki bölümlerle de ilgili yorum alabilir miyim yine ön yargı damarlarım kabardı izleyesim gelmiyor da :D teşekkürler :) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben çok beğendim, birçoğu drama bağlamasını kötü bulmuş ama güzeldi, aslında romantik komediyle başlayıp o kadar drama bağlayacaklarını düşünmemiştim ama yine de güzeldi :)

   Sil
  2. yorum için teşekkürler izlemeyi deneyeceğim ama drama bağladığı zaman yarıda bırakma olasılığım var ki ne tekim ben 'I'm Sorry I Love You' ve 'Love To Kill You' dizilerinin son birkaç bölümü ilerleterek sadece sonunu öğrenmek için izlemiş biri olarak bu diziye de aynı muameleyi yapabilirim :)

   Sil
 5. Süper bir dizi sağolun sayenizde izlemeye başladım çok teşekkürler dizi hakkında düşüncelerinizi paylaşmanız çok içten :)

  YanıtlaSil
 6. Ben bu diziyi izlerken hayal kırıklığına uğradım.Çünkü daha çok aşk içermesini istiyodum fakat aşka dair pek bişi yoktu...Ama yine de diziyi bitirdim çünkü Jang Keun Suk vardıı :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de çok komik eğlenceli şeyler bekliyordum ama ilerleyen bölümlerde beni de sıktı :)

   Sil
 7. Jang Keun Suk için izledim he çok keyif almadım ama olsun bundan daha beterlerinide izlemiştim :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!