Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Cuma, Eylül 20, 2013

Gosa / Death Bell / Ölüm Zili 2008

Sawako Kuronuma Cuma, Eylül 20, 2013

Gosa, koleje girmek için her Koreli öğrencinin vermesi gereken bir sınavdır.Kolej giriş sınavlarından yaklaşık 200 gün önce okul dersleri iyi olan 20 öğrenci için özel kurs düzenlenir.Bu seçkin 20 öğrenciye ingilizceden iyi anladığı için bir de sınıfın tembel ama yurtdışında eğitim görmüş olan öğrencisi Kang Hyun da dahil olur-Kang Hyun rolünü Kim Bum oynuyor ^^- .Öğrenciler içinde stres etkili zihinsel problemi olan biri, daha sonra seçkin öğrenci grubundan çıkarılır.Öğrenci sürekli hayalet kız suratı görür.

Öğrenciler sınıftaki yerlerini aldıklarında birden "Fur elise" piyona solosu zil olarak çalmaya başlar ve sınıftaki tv ekranında Hye-Yeong görünür.Hye-Yeong, camdan su dolan bir haznede kilitlenmiştir.Kurtulması için onu kaçıran gizemli kişinin sorduğu soruyu çözmeleri gerekir.Öğrenciler ne yazık ki soruyu çözemez ve kaçırılan kız boğularak ölür.
Bu durum oradaki bütün öğretmen ve öğrencileri fazlasıyla korkutur.Okulda hiç telefon bulunmadığı için yardım çağırmaya bir öğretmen olan Bay Lee gider.Bu sırada da korkan öğrenciler öğretmenlerini dinlemeyip kapıya doğru yönelmişlerdir bile...Öğrenciler  kurtulmak için yöneldikleri kapıya geldiklerinde kanlar içindeki Bay Lee ile karşılaşırlar.Katilin istediği şey basittir,sorular doğru bir şekilde çözülecek ve kimse okuldan dışarı çıkmayacaktır.
Katil, öğrencilere "Güzel bir bahar günü, konferas salonunda ne olduğunu hatırla" tarzında bir soru yöneltir.Kimse soruyu anlayamaz, Ina dışında...O gün Ji-Won adında okulun en çalışkan öğrencisi öldürülmüştür.
Bu noktadan sonra, Öğrenciler ve öğretmenlerin  birbirlerinden ayrılmamaları ve soruları zamanında çözmeleri gerekir.Ayrıca ölüm sırası öğrencilerin başarı sıralarına göre devam ediyordur.Bir kısım soruları çözmeye devam ederken diğer kısım katilin peşinden gider ve karşılarına ruhsal sorunlar yaşayan öğrenci çıkar.Hwan Chan Wook adlı öğretmen, yaşadığı olaylar sonucunda sinirlenir, öğrenciyi öldürür.Fakat olaylar son bulmaz.Peki o zaman katil kimdir?


*Birçok kişinin şüphelendiği gibi Ji-Won'un hayaleti midir?

*Yoksa Bay Lee'nin şüphelendiği gibi Kang Hyun mudur?

*Ya da içlerinden biri midir?
Filmi hakkındaki yorumları okumadan izledim -ki bu genelde yapmadığım bir şeydir- ve çok beğendim!Hakkında birçok olumsuz yorum yazılsa da bence fazlasıyla akıllıca bir film, izlerken sürekli merak uyandırdı bende.

Film boyunca acabalar eksik olmadı aklımda ama ben bu filmi gidip korku kategorisinde değerlendirmem.Her ne kadar korku olarak geçse de birkaç gerilim sahnesinden başka bir şey yok filmde...

Korku olmasını boşver! Beni dizinin konusu ve sürükleyiciliği etkiler diyorsanız ; harika bir film kesinlikle izleyin!! :)
10 yorum:

 1. Harika bir film ama korkunç değil :)

  YanıtlaSil
 2. Geçen gün bende merak ettim nasıl bir şey izleyeyim dedim ama biraz sıkıldım başlarında açıkçası izlemedim. Yazdıklarına göre güzel bir film , önyargılı davranmışım :) Bu arada bu film bana BOFta (Kendisi ilk dizilimlerinden,artık kaç kez izlemişsem..) Jandi ve Jun Pyo nun izlediği film galiba. Zamanında çok aramıştım bu filmi :)

  YanıtlaSil
 3. O film mi bilmiyorum ama ben bu filmi çok sevdim:) Korku filmi olarak izlersen sıkılabilirsin pek korkunç değil ama filmde çok iyi ters köşe var.Acaba bu mu şu mu o mu derken öyle biri çıkıyor hem de hiç beklenmedik bir sebepten, işte böyle şeyleri seviyorum!Şaşırtsın beni :))

  YanıtlaSil
 4. Filmi çok merak ettim şimdi.Dizimde yeni bitti o zaman hemen Gosa ya başlayayım da bitsin:)) Sonra izlerim dediğim o kadar film var ki aklımda bu da onlar gibi arada kaynamasın.:)) Filmi izleyince yorumlarımı buraya yazarım. Teşekkürleer ^^

  YanıtlaSil
 5. Tamam canım.Umarım beğenirsin izlenimlerini merakla bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 6. İnanmıyorum ...Sonuyla beni şoka sokan filmlerden biriydi sanırım.Ben biraz korkağımdır, bir de ışıkları da kapatıp izleyince daha da gerilim dolu oldu benim için :D Yalnız dediğin kadar varmış ,
  -spoiler-
  O çamaşır makinesi sahnesi neydi öyle ya, tüylerim diken diken oldu... (çamaşır makinesi de olmayabilir karanlıktı bayağı film tam göremedim :))
  -spoiler-
  Sözün özü bu filmde gerim gerim gerildim ama değdi.Başarılı bir yapım.^^
  (Ayrıca şu an anlıyorum ki gerilim - korku filmleri izleyip tırsmaya gerek yok, tam gaz romantik komediye devam :))

  YanıtlaSil
 7. Ben hem korkup hem izleyenlerden olduğum için fazla korkmadım:))Benim için önemli olan sonuydu bu arada evet çamaşır makinesiydi o, hala düşündükçe ürperiyorum ^^

  YanıtlaSil
 8. Ürpermemek elde değil -_- Bu arada film gerçekten Jun Pyo ve Jandi'nin izlediği film. İyiki bu yazını okumuşum teşekkür ederim cnm ^^ (Zaten blogun süper, özellikle radyona bayılıyorum.^^)

  YanıtlaSil
 9. Teşekkürler canım beğenmene çok sevindim ^^

  YanıtlaSil
 10. Sayfa çok güzel olmuş çok açıklayıcı sınıfta arkadaşlarımla izliyorum ve açıklamaların bana çok yardımcı oldu :) katilide söylermisiniz lütfennnn :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!