Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Pazartesi, Eylül 02, 2013

35 sai no koukousei / 35 Yaşında Liseli / 2013

Sawako Kuronuma Pazartesi, Eylül 02, 2013

Dizi bir öğretmenin liselerdeki sorunlar üzerine intihar etmesiyle başlar.Baba Ayako-anlamı yaşlı kadın demekmiş- lisedeki bu sorunlar üzerinde liseye bir öğrenci olarak katılır.Yaklaşık 35 yaşında olan bu öğrenci tabi ki lisede alay konusu olur.
İlk derse girdiği gün neden liseye geldiği sorulur, verdiği yanıt kısa ve nettir; 100 arkadaş edinmek için...Öğretmen sorular sorduğunda sınıfın serserileri soruların Baba Ayako'ya sorulmasını ister ve asıl kızımız-ya da asıl teyzemiz-soruları artistik bir şekilde hızlıca çözer.Sınıfta pek çok zorba vardır.Bunlardan biri sahte biletleri zorla güçsüz kişilere satmaya çalışır ve Baba Ayako, okulda müfettiş varken polisi arayıp onları şikayet eder ama başı belaya giren Baba Ayako olur.Bunu bir daha yaparsa okuldan atılacaktır.Ama sınıftaki zorbalar hızlarını kesmeden tam hız zorbalığa devam ederler.Bu seferde, hiç arkadaşı olmayan ve bu yüzden tuvalette yemek yiyen kızla uğraşırlar-hiç arkadaşı olmaması sorun değil de tuvalette yemek ne demek ya, iğrençliği boşver çarpılıp kalacak o olacak:))-.Yaptıkları aşağılamanın bir sınırı yoktur her seferinde daha ileriye giderler.Öyle ki kız intihar etmeye bile kalkışır ama onlar yine durmaz.Baba Ayako ise lise yıllarında aynısının ona da yapıldığı için kızı çok iyi anlıyor ve bu sebepten de hep yanında olmak istiyordur.Baba Ayako, kızın yanında olur ve onu her defasında intihar etmekten vazgeçirir.Şimdi ilk arkadaşını edinmiştir bile...Peki daha sonrasında bütün zorbalıkları yok edip 100 arkadaş edinebilecek midir?

3 yorum:

  1. çok güzel bir dizi ilk 2 bölümünü izleyenildim o kadar çevrilmişti :)

    YanıtlaSil
  2. bu benim daha yeni rasladıgım ve bir solukta izledigim japon dizime benziyor. normalde japon dizileri pek ilgimi çekmezdi biraz yapmacık geliyordu o yüzden hep kore izliyordum. sonra MY BOSS MY HERO adlı diziye rasladım ve izleyip nası bişey diye bakmak istedim inanın her bölümü ayrı bir komedi resmen gülmekten ortadan 2 ye yarıldım.konusu çok benzer ama bu bi başka güzel mutlaka tavsiye ederim ^_^

    YanıtlaSil
  3. bu benim daha yeni rasladıgım ve bir solukta izledigim japon dizime benziyor. normalde japon dizileri pek ilgimi çekmezdi biraz yapmacık geliyordu o yüzden hep kore izliyordum. sonra MY BOSS MY HERO adlı diziye rasladım ve izleyip nası bişey diye bakmak istedim inanın her bölümü ayrı bir komedi resmen gülmekten ortadan 2 ye yarıldım.konusu çok benzer ama bu bi başka güzel mutlaka tavsiye ederim ^_^

    YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!