Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Pazartesi, Haziran 17, 2013

The King 2 Hearts

Misaki Ayuzawa Pazartesi, Haziran 17, 2013


Herkesin malumu kuzey kore ve güney kore arasındaki meseleyi bilir . Bununla ilgili bir dizi fakat olaylar bunun üzerinden farklı durumlarla gidiyor orası başka kuzey kore ve güney kore arasında barışın sağlanması için birleşme projesi açılır güney korede yapılan bu projede iki ülke birleşip beraber bir tatbikat çalışmaları ve birbiriyle yaşama projesidir. Tabi bu projeye kralın erkek kardeşi Lee Jae Ha (Lee Seung Ki) da


katılmaktadır. Zaten askerlik zamanı da gelmiştir kuzey koreden gelen bir birlikte birde bayan Kim Hyang Ha( Ha Ji Won) vardır.


  Bu iki grup tanışırlar karma bir şekilde yani bir kuzeyli bir güneyli olacak şekilde odalara yerleşirler kader bu ya kızla kralın kardeşi aynı odaya düşer bir birleriyle sık sık atışırlar oğlan şımarık olduğu kadar kız bir o kadar duygusal ve ama sert görünen biridir.


En sonunda  bu ülkenin barışını sağlamak için olayların gelişmesiyle kralın kardeşiyle bu kız evlenmelerine kara verilir ve kız oraya misafir gelin gibi gider bir süreliğine daha sonra ülkesine döner ve daha sonra bir çok olaydan sonra en sonunda evlenirler başta bu küçük kral kıza çektirmediği zulüm yapmadığı eziyet kalmaz zamanla alışır ama kıza baya üzülmüştüm başlarda tabii bazı şeylerin kızın ona ilgisizliğini fark edince bir kıskançlık baş gösterecek o  ayrı  …


 Bu arada en önemli detayı atladığımı fark ettim bunlar iki ülkenin yapmış olduğu birleşme çalışmasında diğer ülkelerden de birlikler katılır her birlik bir ülkeyi seçip onunla karşılıklı tatbikat yaparlar.Kuzey koredeki komutan kız ve bizim küçük kral masada otururlarken kuzey kore komutanı türkiyeyi mi seçsek dediğinde çocuk hemen  atlar ve şu güzel sözleri söyler – bu kadar abartmalı mıyım bilmiyorum ama ben duyunca gerçekten mutlu olmuştum- “ onlar bizim sağlam müttefikimiz onlar olmaz “ daha sonra kıza dönüp-“ ah! Doğru siz kuzeyliydiniz bilmezsiniz . “ dediğinde orada ağzımın beş karış açıldığını fark ettiğim de biraz kızardım kendi kendime J J J   mutluluktan mı bilemeyeceğim J


 Devletler arası barış mücadelesi yanında aşkına kavuşmak için her şeyi göze almış bir kral görüyoruz. J

İşte böyle  bunlar en sonunda birbirlerini çok sevseler devletler yüzünden bayağı sıkıntılı dönemler geçirselerde hemen şunu hatırlıyoruz –bu bir kore dizisi ve genellikle mutlu biter- düşüncesi ilişiverince aklımıza cevap hemen belli bizim aşıklar vuslata eriyor meyvesini bile veriyorlar.     
                                        Hadii bana müsaade size kayifli seyirler6 yorum:

 1. yazın güzel olmuş.koca kış bir iki tane ancak dizi izledikten ne izlesem diye düşünürken yazına rastladım. diziyi sayende izledim ve bayıldım. dizi nasıl başladı bitti anlamadım. Lee Jae Ha`da ki karakter değişimini çok iyi yansıtmışlardı. yeni yeni romantik komedi önerilerin varsa duymak isterim.. yine ne izlesem acaba evresine geçtim de =)

  YanıtlaSil
 2. Sawako Kuronuma'nın liste hazırlamıştı romantik komedi şeker tadında kore dizileri 1 ve 2 yi okursan kafana göre bir diziyle karşılaşırsın bir bak bakalım :)

  YanıtlaSil
 3. Bu diziyi beğenmemiştim yarıda bırakmıştım ama o kadar güzel yazmışsınki izleme isteği doğdu birden. Ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
 4. bu diziyi hala izliyorum ve ha ji won fanıyım...kızı soğuk buluyorlar ama ben resmen o na hayranım ve seviyorum

  YanıtlaSil
 5. Lee seung gi fani oldum bende...

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!