Ortalıkta görünmüyorsam ya blog tasarımı yapıyor ya da kişisel meselelerimle uğraşıyorumdur.Belki de uzaylılar tarafından kaçırılmışımdır, kim bilir?

Çarşamba, Mayıs 08, 2013

Kore Göz Makyajı

Sawako Kuronuma Çarşamba, Mayıs 08, 2013Karşımızdaki herhangi bir kişide iyi bir izlenim bırakmanın en etkili yolu  tabiki gözlerdir.Koreli kızlarımız her ne kadar küçük gözlere sahip olsalar da eyelinerlarla oldukça etkileyici bakışlar elde edebiliyorlar.Eyelinerı sürmekte zorlananlar kalem eyeliner kullanabilirler.Kullanımı daha rahat ve kolay,tek kötü tarafı çabuk bitmesi...


Eğer çok büyük gözlü değilseniz eyelinerı Koreliler gibi sürmek oldukça kolay ve hoş..


Resimden anlaşıldığı gibi;

*İlk adım,göz pınarından başlayarak  göz kapağınızın üstüne uygun kalınlıkta göz kapağınızın yarısına kadar çizgi çekin
*İkinci adım, çektiğimiz çizgiden başlayarak hafif paralel şekilde çizgiyi göz kuyruğuna kadar uzatın.
*Üçüncü adım,alt göz kapağınızın bitişiyle ikinci adımdaki kuyruğu paralel bir biçimde birleştirin.
*Dördüncü adım, boşlukları doldurun.Anlatırken uzun gibi görünse de oldukça kolay! :)Benim gözlerim biraz büyük olduğu için ben bir türlü yakıştıramıyorum kendime.Eyelinerla birlikte zaten büyük olan gözüm daha da kocaman geliyor.Gözlerimi biraz daha küçük göstermek için eyelinerı göz kapağının içlerine de sürüyorum.Oldukça etkili oluyor, biraz akıyor ama olsun :)


Birkaç farklı eyeliner çekilişi;
Önemli notlar:

*Eyelinerdan önce göz kapağına pudra sürmek,eyelinerı daha kalıcı yapar.
*Eyelinerı ilk önce ince çekip sonra üstünden geçerek kalınlaştırmak daha avantajlı...Yok kalın oldu sileyim derdi yok.
*Eyelinerı kirpik diplerine de sürün.Yoksa göz kapağıyla eyeliner bağımsız gibi duruyor.Hem bu uygulama kirpikleri de daha çok gösteriyor.
*Düşük göz kapağınız varsa eyelinerınız kalın olmamalı
*Büyük gözler her zaman avantajlı,her uygulama yapılabiliyor ama ben bir türlü beceremiyorum:))
*Ve son olarak da rimel, kirpik diplerinden başlayarak sürün :)
Beğendiğim birkaç video Türkçe değil ama yapılışları anlaşılır...

                           


                            

                            

Dumanlı göz makyajını unutmamak lazım.Tüm dünyada olduğu gibi Kore'de de oldukça ünlü; *Yukarıdaki dumanlı göz makyajını da yapmak çok kolay! Göz kapağımıza uygun baz rengimizi sürdükten sonra eyelinerımızı sürüyoruz -likit değil ama yumuşak uçlu siyah kalemle de yapabiliriz bunu-.Düz sürmemiz önemli değil,çünkü daha sonrasında fırçayla dağıtıp bu görüntüyü verebiliriz :)

Biraz oriflame reklamı gibi olacak ama çok iyi açıklayan bir video...Hem de Türkçe alt yazılı!
Pratik Türkçe video;


                                  

Yazımı, uygulanan ilginç ve farklı göz makyajlarını paylaşarak sonlandırıyorum.Animelerdeki karakterlere benzeme çılgınlığı olanlar için:)


7 yorum:

 1. Merhaba,

  Çok güzel bir paylaşımdı.. zevkle okudum ve izledim:)bende gözlerime eyeliner çekemyenlerdenim..ama denemeye devam diyorum..

  YanıtlaSil
 2. Deneme yanılma yöntemiyle zamanla el alışıyor.İlk başlarda kötü olabilir ama sonradan farketmeden daha iyisini yaptığını farkedeceksin:)

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Tuhaf bir soru olmuş,nasıl anlatabilirim ki... Kısaca göz altındaki koyu renk hafif şişlik:)

  Gözaltı Morluklarının Nedenleri

  1. Kılcal damarların kan sızdırması Yapılan dermatolojik araştırmaların birçoğu gösteriyor ki; siyah halkalar göz çukurlarındaki kılcal damarların içinde yer alan hemoglobinin oksidasyonuna bağlı. Başka bir deyişle göz çukurundaki kılcal damarlar, kanı sızdırarak sızan kanın oksijene maruz kalmasına yol açıyorlar. Bu sızıntıyla meydana gelen oksidasyon göz çevresinin mor hatta siyah renge bürünmesine neden oluyor.
  2. Güneş ışınlarına maruz kalma Özellikle koyu tenli kişilerin yaz aylarında, koruyucu kullanmadan güneş ışınlarına maruz kalmaları göz altlarında hiper pigmentasyon denilen durumun olmasına yol açıyor. Yani göz altlarında fazla miktarda melanin pigmenti salgılanıyor, bölge koyu renkli bir hal alıyor.
  3. Alerjiler, astım ve egzama Gözlerinizin kaşınmasına ve sulanmasına neden olan tüm durumlar, göz altlarında da halkalar belirmesine yol açabiliyor. Alerjiler, astım ve egzama gibi hastalıklar nedeniyle gözlerinde problem yaşayan kişiler genellikle bunların devamında gözaltı halkalarından da şikayetçi oluyor.
  4. İlaç kullanma Bazı ilaçların uzun süre kullanılması, damarların genişlemesine neden olabiliyor. İnce gözaltı cildinin altındaki damarların genişlemesi de, bu bölgenin koyu renkli görünmesine yol açabiliyor.
  5. Dengesiz beslenme Dengesiz ve eksik beslenme, yeterli vitamin ve mineral alınmamasına bu da göz altlarında renk değişikliğine yol açabiliyor.
  6. Yorgunluk, uykusuzluk Uykusuzluk ve yorgunluk, tüm yüzün daha soluk görünmesine neden oluyor. Bu da tabii ki, gözaltındaki halkaların daha belirginleşmesine yol açıyor. Ancak yorgunluğun ve uykusuzluğun yol açtığı bu durum geçici. 7. Yaşlanma Göz altlarında morluk ve halkalar bulunan kişilerin bu sorunu, çoğu zaman yaşla birlikte daha ciddi bir hal alıyor. Bu bölgedeki, pigmentasyon lekeleri, kırışıklar ve torbalanmalar da morluk ve halkaları belirginleştiriyor.

  Önlemler neler?
  Bu koyu halkaları kısmen düzelten, artmasını önleyen bazı çareler biliyoruz. Her şeyden önce, vücudunuzu susuz bırakmayın. Sonra son derece hassas olan göz çevresini güneşten koruyun, uykunuza özen gösterin, yüzünüzü soğuk su ile yıkayın, tuzu azaltın, bol bol balık, sebze ve meyve tüketin. Üzüm çekirdeği extresi, C vitamini ve diğer antioksidanlar kılcal damarların güçlenmesine ve cildin gelişmesine yardımcı olur. Bunlardan yararlanın.


  Tedavi şekilleri
  Gözaltı morluklarına salatalık ya da patates halkalarının veya çay kompreslerinin iyi geldiğini çoğumuz biliyoruz.
  * Size tavsiyem bu malzemeleri poşetle değil taze olarak ve buzdolabında soğutarak uygulayın.
  * K ve C vitamini içeren göz çevresi kremleri kullanın.
  * Dolgu tekniği ile gözaltını hafifçe kalınlaştırdığımız zaman morluklar ortadan kalkıyor, görünüm düzeliyor.
  * Özel bir teknikle yapılan gözaltı mezoterapisi de son derece güzel sonuçlar veriyor.
  * Birçok durumda lazer peeling gözaltı morluklarını hafifletir. Ancak biraz sıkıntılıdır.
  * Radyo frekansı ile yapılan yüz gençleştirme seansları hem zahmetsiz hem de gayet etkilidir.
  * Bu yıl fraksiyonel lazer (çok küçük delikler açan bir cihaz) ile gözaltı morluklarında harika sonuçlar alıyoruz. İyileşme süreci çok daha kısa olan bu yeni lazer tekniği ile yaklaşık 3 seansta gözaltı morluklarını büyük ölçüde hafifletebiliyoruz.


  ALINTI: Dr. Yasemin Fatih Amato (SABAH), Milliyet.com

  YanıtlaSil
 5. benimde gözlerim büyük ve göz kapağım düşük ne önerirsin ? :)Bi de videolarda gözlerine saydam bi sıvı sürüyolar o ne oluyo acaba :) (cahillik işte naparsın) :))

  YanıtlaSil
 6. o sıvı dedğin eyeliner :)

  YanıtlaSil
 7. İlk denememde hortlağa benzeyince buraya geldim. Çok ilginç yöntemler varmış ama becerebilecek miyim bakalım. Fighting!

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim! :)
Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin..
Unutmayın!Sadece link ve hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum!